Majstrovstvá sveta žien 2023 budú v Singapure

Majstrovstvá sveta žien 2023 sa uskutočnia v Singapure. Rozhodol o tom Výkonný výbor Medzinárodnej florbalovej federácie (VV IFF) a dejisko oznámil na dnešnom Valnom zhromaždení. Singapur už svetový šampionát žien organizoval aj v minulosti.

 

Najlepšie ženské reprezentácie sa už v Singapure stretli v roku 2005, prvýkrát sa vtedy získali titul majsteriek sveta Švajčiarky. V roku 2023 pôjde už o štrnáste majstrovstvá sveta žien. Doteraz toto podujatie trikrát organizovalo Švajčiarsko, dvakrát Švédsko a Fínsko a raz Lotyšsko, Singapur, Dánsko, Česko a Slovensko.

 

 

„Ďakujeme Výkonnému výboru Medzinárodnej florbalovej federácie, že udelil Singapuru právo organizovať majstrovstvá sveta žien v roku 2023. Toto podujatie nadchne všetkých florbalových fanúšikov v regióne a zostane v pamäti našej krajiny,“ povedal prezident Singapurského florbalového zväzu Kenneth Ho, cituje ho web IFF.

 

Najbližší svetový šampionát žien by sa mal konať v decembri 2021 vo švédskom meste Uppsala. Vlani sa hralo vo Švajčiarsku a Slovenky obsadili šieste miesto.Odoberajte newsletter