Muži prehrali v odvete s Českom 3:10

Reprezentácia mužov prehrala v sobotu aj v druhom prípravnom zápase proti Českej republike v pražskej UNYP Arene v rámci seriálu Federálne derby 2020 (4. – 5. septembra). Po piatkovom víťazstve 6:1 triumfovali domáci tentoraz 10:3.

Slováci vstúpili do zápasu s odhodlaním uhrať lepší výsledok ako v piatok, no už po 62 sekundách prišla studená sprcha v podobe prvého gólu Rýpara. V 15. minúte zvýšil vedenie Česka Vítovec a prvá tretina sa skončila rovnako ako sa začala, teda gólom domácich. Štyridsaťdva sekúnd pred odchodom do šatní upravil na 3:0 Němeček.

Zverenci fínskeho kouča Petriho Kettunena pokračovali v nastolenom tempe aj v prostrednej dvadsaťminútovke. V jej prvej polovici skompletizoval hetrik Rýpar a jeden zásah pridal aj piatkový autor hetriku Beneš. Potom však prišli svetlé momenty aj na strane slovenského tímu. V 34. min sa presadil kapitán Michal Pažák a o necelé tri minúty znížil na 2:6 prvým reprezentačným gólom Ivan Tomčo. Eufóriu hostí čoskoro utlmil Delong, ktorý využil presilovú hru.

Ani tretia tretina nepriniesla nič nové. Česi pridali ešte tri góly, postupne skórovali Sýkora, Šimek a Langer. V záverečnej minúte upravil na priebežných 3:9 Tomáš Kvasnica. Prihrával mu Pažák, ktorý tak získal tri body za jeden gól a dve asistencie. Slováci hrali v tretej časti aj presilovku o dvoch mužov, no nevyužili ju.

Za najlepšieho hráča reprezentácie SR vyhlásili útočníka Sparty Praha Lukáša Ujhelyiho.

Federálne derby 2020 – muži – sobota:

Česko – Slovensko 10:3 (3:0, 4:2, 3:1)
Góly SR: 34. Pažák (Ujhelyi), 37. Tomčo (Pažák), 60. Kvasnica (Pažák)

Hlas po zápase:

Radomír Mrázek (tréner SR): „Zamerali sme sa najmä na obrannú činnosť, dostávame sa do určitého systému. V prvom zápase to fungovalo na veľmi dobrej úrovni, v druhom dueli už tá obrana haprovala. Boli tam nejaké individuálne nezmyselné veci. V oboch stretnutiach sme boli slabí v hre s loptičkou. Súper to mal preto v obrane veľmi jednoduché, nedokázali sme ho dostať pod tlak. To je naša slabina, vidno to najmä proti súperom z najlepšej svetovej štvorky. Nechceli sme za každú cenu hrať na výsledok, chceli sme dať priestor čo najväčšiemu počtu hráčov.“