"Nehila expres" smeruje z Otrokovíc do hlavného mesta Slovenska

Peter Nehila alias "Nehila expres" mení dres. Z Panthers Otrokovice, ktoré po neúspešnej baráži padli do 1. ligy mužov, smeruje do ŠK Lido Bratislava. 

Niekdajší najproduktívnejší hráč slovenskej Extraligy mužov tak po individuálne úspešnej sezóne, keď v 38 zápasoch v drese Panterov strelil 31 gólov a na ruke nosil kapitánsku pásku, smeruje do hlavného mesta Slovenskej republiky.

Z Peťa tak bude "mravenčiar" a pôjde o druhý klub v Bratislave (v minulosti to bol Hurikán Bratislava) v ktorom bude pôsobiť.


Do najvyššej mužskej súťaže tak smeruje rýchlosť a energia. Počas kariéry stihol obliekať reprezentačný dres na dvoch Majstrovstách sveta (2016 a 2022) počas ktorých odohral dovedna 13 zápasov a nazbieral 7 bodov (2+5). V Česku pôsobil aj v Tatrane Střešovice a ako sme už spomínali vyššie, donedávna aj v Panthers Otrokovice. Na Slovensku začínal s florbalom v Sabinove a počas pôsobenia v Nižnej patril k TOP hráčom celej súťaže, čo potvrdil v ročníku 2018/2019 a s 89 bodmi bol najproduktívnejším hráčom Extraligy mužov. 


"Nehila expres" počas minulých MS vo Švajčiarsku. FOTO: Floorball Frames


My sme Peťa tesne po potvrdení prestupu do ŠK Lido Bratislava vyspovedali a jeho odpovede vám určite vyčaria úsmev na tvári. 

Máš za sebou individuálne úspešnú sezónu - účasť na MS a v drese Otrokovic si zaznamenal 31 gólov. Ani tie ale nestačili k udržaniu Pantherov v najvyššej súťaži. Ako by si zhodnotil minulú sezónu a ci bol zostup Otrokovic do 1. ligy jednou z príčin návratu domov na Slovensko?

Predošlá sezóna bola velmi špecifická. Prvý “vrchol” sezóny v podobe MS by sa dal hodnotiť ako vydarený. Individuálne som podával konštantné výkony, ale po vypadnutí zo Superligy budem na predošlú sezónu spomínať, ako na najhoršiu v kariére, a teda druhý “vrchol” v podobe boja o záchranu by som zhodnotil ako veľké zlyhanie. S mojim odchodom to ale nemalo nič spoločné.

Peter Nehila v drese Panthers Otrokovice. FOTO: web Panthers Otrokovice


Čo očakávaš od tvojho angažmánu v ŠK Lido?

"Od Lida očakávam nadštandardne fungujúci klub. Po počiatočných skúsenostiach sa mi to zatiaľ potvrdzuje. V Bratislave budem učiť na vysokej škole, takže nikto nebude volať šandare.” ?? ... "Budem tam pôsobiť na Prírodovedeckej fakulte UK a budem učiť telesnú výchovu, skoro po stopách uja Dudoviča. Budem akýmsi "otcom" florbalu z Wishu." 

Stihol si si počas leta oddýchnuť od florbalu? Pripravoval si sa fyzicky a kondične?

"Po minulej sezóne, kde som odohral viac ako 50 zápasov, som oddych určite potreboval. Pobehal som Tatry, Slovinsko, Holandsko, Francúzsko a Chorvátsko, zatiaľ asi aj stačilo. Kondične som pripravený vždy, bez ohľadu na ročne obdobie." ??

Tešíš sa na pôsobenie v hlavnom meste a taktiež na súboje s mnohými protihráčmi, ktorých poznáš z predošlého pôsobenia v najvyššej slovenskej súťaži?

"Pri pohľade na bývalých spoluhráčov a kamarátov, budem hrať derby viac ako v polovici zápasov. O to viac sa teším."

Poznáme ťa ako pohodového a uvoľneného človeka, ktorý vie zabrať na ihrisku a dať zo seba maximum. Čo by si odkázal fanúšikom doma na Slovensku a na ktoré zápasy sa v sezóne najviac tešíš? (Proti ktorým tímom) 

"Slovenským fanúšikom by som len odkázal, že sa majú na čo tešiť a to hlavne v zápasoch proti Nižnej." 


Peťo nenechal pri odpovediach kameň na kameni a my mu prajeme veľa zdravia, elánu a športových ale aj súkromných úspechov. Nezabudnite. Štart nového ročníka 2023/2024 už 9. septembra. ŠK Lido nastúpi v úvodnom zápase na domácej pôde proti Prešovu. 

 

 

 Odoberajte newsletter