Nižná sa dočkala víťazstva na ihrisku súpera

Bilanciu dvoch neúspešných zápasov na súperových ihriskách hráči Nižnej ukončili po víťazstve 9:4 v Prešove. Na výhru za tri body sa však Oravčania nadreli a zápas definitívne zlomili až počas záverečnej tretiny.

Hosťujúci tím sa hneď po úvodnom buly snažil mať loptu na svojich florbalkách a vynútiť si prevahu. Na ich prekvapenie to boli práve oni, kto inkasoval úvodný gól zápasu. Na konci ôsmej minúty skóroval Jakub Živčák a Prešovčania sa potešili. Oravčania po chvíli prepadli v obrannej činnosti a z rýchleho protiútoku posunul domácich na rozdiel dvoch gólov Alexander Seman. Východniari sa znovu stiahli do obrany a nechali viac hrať a tvoriť Nižnú. Z podobnej a teda brejkovej situácie sa podarilo hosťom znížiť, keď trochu šťastným spôsobom prepadla loptička Sninčákovi do bránky z hokejky Stanislava Belka.

Nižná akoby chcela prevziať taktiku Prešova z prvej tretiny a jej hráči sa mierne zatiahli a nechali domácich zakladať postupné protiútoky, čím vyčkávali na chybu. V piatej minúte však Belkovi vyšla akcia a svojim druhým gólom v zápase vyrovnal na 2:2. Oravčania sa nakopli k vyššej aktivite a práve to prinieslo obrat. Recept na góly si dnes dobre namiešal Belko, ktorý mal na svojom konte už hetrik.

Tretiu časť začala lepšie Nižná, ktorá sa pustila do Prešova aktívne a zabrala aj prvá formácia hostí, konkrétne kapitán Matúš Medžo, ktorý vsietil štvrtý gól svojho družstva. Domáci hráči potrebovali znížiť skóre a dostať sa späť do zápasu, no proti bol Marcel Nákačka, ktorý zvýšil na 5:2 pre Oravčanov. Prešov sa nechcel s prípadnou prehrou zmieriť a bol to Živčák, ktorý oživil nádej Mikuláša na bodový zisk. Ďalší presný projektil do bránky Matúša Staroňa poslal Martin Jočšák a už to vyzeralo, že príde dráma. Kapitán Nižnej Medžo však schladil domácich a upravil na 6:4 z pohľadu hostí a po krátkej chvíli Lukáš Laštík strelil siedmy presný zásah. Definitívny odpor domácich zlomili Peter Čuporák s Martinom Drozdom, ktorí upravili už na hrozivých 9:4 pre Nižnú.

František Höger (manažér FBC A4ka Mikuláš Prešov):Začali sme veľmi dobre, keď sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Potom sme mali viacero šancí, no nevyužili sme ich. Súperom to tam dnes padlo takmer všetko, čo rozhodlo zápas. Ďakujeme Nižnej za čistú hru a verím, že sa aj divákom duel páčil.“

Jakub Živčák (hráč, FBC A4ka Mikuláš Prešov): „Hlavami sme odišli, prestali sme si veriť po tej podľa mňa dobrej druhej tretine, čo sme hrali ozaj tímovo. Neviem čo sa stalo, ale súper na rozdiel od nás, využil čo sa dalo a to rozhodlo zápas.“

Marián Mačňák (tréner FBK Nižná): „Ďakujeme súperovi za zápas. Myslím si, že aj televíznym divákom sa musel duel páčiť. Mali sme trošku šťastia pri zakončení, kedy nám popadalo veľa vecí, súperovi zase nie, ale myslím, že sme boli o trošku lepší a dokázali sme to aj na ihrisku.“

Stanislav Belko (hráč FBK Nižná): „Prišli sme s hrou na dve formácie, chceli sme hrať v tempe, čo sa nám aj darilo. V šatni sme si povedali, čo chceme hrať a splnili sme to. V tretej časti sme dokonali gólmi víťazstvo z čoho sa všetci veľmi tešíme.“

FBC A4ka Mikuláš Prešov – FBK Nižná 4:9 (2:1, 0:2, 2:6)