Normatívne štandardy pre testovaciu diagnostiku mládeže

Vzdelávanie trénerov florbalu a koncepčná práca s mládežou je jednou z hlavných priorít Slovenského zväzu florbalu.

Jednou zo súčastí snahy o zlepšovanie úrovne florbalu na Slovensku je aj zavedenie pravidelného testovania kondičných a fyzických schopností v mládežníckych výberoch 

Práve preto v týchto dňoch sa ku klubom a trénerom dostávajú prehľadne spracované materiály od trénera Patrika Pelegrina, ktoré budú posielané klubom a trénerom prostredníctvom e-mailovej komunikácie: 

Vážené kluby, vážení kolegovia - tréneri,
 
touto cestou by sme Vám radi sprostredkovali (v prílohe) vytvorené NORMATÍVNE ŠTANDARDY = Normy SZFB MU19-BU17-BU15 (24-25) ako sprievodný dokument ku TEST. DIAGNOSTIKE MLÁDEŽE (v prílohe prezentácia s inštruktážou ku testovaniu) + VIDEO vrátane zápisných hárkov v Exceli + doplnkový materiál ku testu YO-YO IR1.
 
*Sekretári regiónov ZA-BA a VY-ST budú do konca týždňa odosielať predmetný e-mail s materiálom na kluby. Ak by sa daný e-mail a materiál k trénerom nedostal sprostredkovane cez nich, tak neváhajte napísať e-mail priamo Patrikovi Pelegrinovi na patrik.pelegrin@gmail.com a materiál im bude následne preposlaný. 
 
S ohľadom na budúcu dlhodobú spoluprácu s Českým florbalom v rámci mládežníckych reprezentácií SVK a CZE vrátane samotného testovania budeme vďační za každú spätnú väzbu vo forme spracovanej diagnostiky s výsledkami (odporúčame vykonať vstupné merania a po absolvovaní prípravy/mezocyklu aj výstupné), na základe ktorých môžu tréneri získať prehľad o úrovni kondičnej pripravenosti hráčov v kluboch, ktoré generujú hráčov pre reprezentáciu.
 
Držíme palce pri ďalšom napredovaní a prajeme úspešné leto plné florbalových zážitkov v súčinnosti rozvoja kondičných schopností.
 
Športu zdar!
 
 
 


Odoberajte newsletter