Nový klub na florbalovej mape Slovenska: FBC Barca v Košiciach

 

V Košiciach vznikol a svoje fungovanie rozbieha nový klub - FBC Barca. Klub bude môcť rozvíjať činnosť aj vďaka štartovaciemu balíčku od SZFB, ktorý odovzdal prezident SZFB - Martin Kopejtko a podpore školy - ZŠ Abovská v Košiciach. 

Po rozpade a zániku jedného z košických klubov - Žltý Sneh Košice prichádza na scénu druhého najväčšieho mesta a na mapu slovenského florbalu nový klub. FBC Barca. Zatiaľ to nie je Barcelona, ale ktovie... Možno raz. 

Viac nám o myšlienke samotného vzniku prezdradil Peter Krištof - zakladateľ a štatutár klubu FBC Barca. 

"Začalo to nápadom a chuťou priblížiť šport a hlavne florbal deťom v dnešnej uponáhľanej IT dobe. Po stretnutí s pánom riaditeľom ZŠ Abovská 36, Košice - Barca, Mgr. Miroslavom Gajdošom (tiež nadšencom tohto športu), sme sa dohodli o vzájomnej spolupráci o možnosti zapožičania školských mantinelov na naše tréningy. Rozhodli sme sa osloviť deti z 1.stupňa ZŠ, chceli sme zistiť záujem. Na moje prekvapenie záujem bol veľký. Tak sme začali postupne trénovať deti vo veku od 6 - 11 rokov od úplných začiatkov florbalu. Postupne sa naša základňa rozrástla na 30 detí (3 dievčatá a 27chlapcov)."

Pri odovzdávaní štartovacieho balíčka nechýbal ani starosta mestskej časti Košice-Barca pán Gabriel Krištof (tretí zprava) a riaditeľ ZŠ Abovská pán Miroslav Gajdoš (prvý zprava)


Veľký dopyt detí a zápis do SZFB

Dva tréningy týždenne a ambície hrať oficiálne súťaže pod hlavičkou SZFB. Bez kvalitného zázemia na tréning by ale akékoľvek myšlienky o rozvoji neboli reálne. Pokračuje Peter Krištof. "Tréningy máme každú stredu a piatok počas školského roku v Yess aréne pri ZŠ Abovská 36. Záujem o treningy v našom klube je stále dostatočne veľký, čo nás veľmi teší a máme info, že od septembra 2023 pribudnú dalšie deti. Na základe dopytu a kvality tréningových jednotiek musíme rozšíriť na viac dní. A práve preto sme sa rozhodli, že naše tréningy a náš klub povýšime na vyššiu úroveň zapísaním sa do SZFB ako oficiálny florbalový klub a taktiež máme záujem sa zúčastniť regionálnej súťaže v 2023/2024 vo vekovej kategórii ročníkov 2013/2014. Verím, že naša myšlienka a smerovanie klubu bude každým rokom kvalitnejšie a deti v klube sa budú zlepšovať a budeme sa postupne zapájať do viacerých súťažných kategórií. Veľmi si vážime záujem a podporu zo strany Slovenského zväzu florbalu a osobnú návštevu prezidenta SZFB Martina Kopejtka, ktorý nám odvzdal štartovací balíček, ktorý určite pri práci s mládežou využijeme."


Štartovací balíček od SZFB obsahuje - samolepku SZFB, 100 loptičiek, 1 sadu znižovačov na bránky, 1 školenie trénerov s licenciou. Veríme, že vďaka podpore rodičov, školy, zanietencov a samotného zväzu bude klub FBC Barca napredovať a postupne sa stane pevnou súčasťou slovenskej florbalovej mapy. Držíme palce! 


Informácie o FBC Barca nájdete na facebookovom profile: FBC Barca

 


Fotogaléria


Odoberajte newsletter