Patrik Bulko: Aj tento ročník Extraligy juniorov je vyrovnaný

Najvyššia juniorská súťaž má za sebou polovicu základnej časti. Po jedenástich kolách z 22 je na čele košické Florko o bod pred AS Trenčín. Bok po boku tak kráčajú ročníkom minulosezónny finalisti. V tesnom závese za vedúcou dvojicou je 1. FBC Trenčín s 22 bodmi. Najviac strelených gólov má na konte priebežne AS Trenčín (114) a najmenej inkasovaných Florko Košice (41).

Pohľad na spodnú časť tabuľky je zatiaľ smutný pre hráčov zo Sabinova, ktorí ale ešte budú mať dostatok priestoru na to, aby sa vyšplhali z dna tabuľky, čo predpokladá aj tréner AS Trenčín a zároveň asistent hlavného trénera juniorskej reprezentácie - Patrik Bulko. 

"Pri pohľade na najnižšie pozície nie je pre mňa úplne pochopiteľné postavenie chalanov zo Sabinova, ktorí sú neuveriteľne bojovní a húževnatí. Myslím si, že pozbierajú ešte dostatok bodov, najmä v domácom prostredí." 

Patrik nám prezradil aj jeho pohľad na doterajší priebeh sezóny optikou trénera AS a taktiež aj celkový pohľad na súčasný ročník Extraligy juniorov. 

"Prvá polovica sezóny bola pre nás pomerne úspešná, i keď sme hneď prvý zápas prehrali na palubovke Snipers Bratislava vyšším gólovým rozdielom. Keď som hľadal príčiny, všetky sa spájali pri mene trénera, nie hráčov. Počas leta sme absolvovali pomerne náročnú kondičnú prípravu, a na florbal zostalo minimum času. Odohrali sme presne nula prípravných zápasov, a to vnímam odstupom času ako kľúčové. V tomto prípade je celá zodpovednosť na trénerovi. V konečnom dôsledku to z istého pohľadu hodnotím i ako pozitívum, nakoľko po zápase sme venovali veľmi veľa času video rozboru a analýze našej hry. Ak ma pamäť neklame, od tohto momentu sme nezažili podobný „výbuch“, naopak, dávame celkom veľa gólov, inkasujeme ich pomerne málo, a v našej hre je vidieť to, čo na tréningoch trénujeme, resp., čím sa chceme prezentovať. Do tohto momentu to stačilo na druhé miesto, čo samozrejme nie je optimum, avšak, ciele nášho juniorského družstva sú nastavené inak, predovšetkým s ohľadom na ciele mužského družstva, ktoré má prioritu. Verím, že druhá časť sezóny bude minimálne podobná ako tá prvá, a do play-off postúpime bez akéhokoľvek tlaku."


Minuloročný finalisti sa v tomto ročníku stretli v prvej polovici základnej časti na pôde Florka. Zápas dospel až do samostatných nájazdov a v nich boli úspešnejší domáci. Odveta je na programe na pôde Trenčína 16. decembra. 

Tabuľka juniorskej extraligy je v strednej časti maximálne vyrovnaná a tímy delia len minimálne bodové rozdiely. Celky bojujúce o play-off tak budú chcieť vyťažiť zo zápasov v druhej polovici základnej časti maximálne bodové zisky. 

Po návrate na Slovensko sa bodovo darí veľkému talentu slovenského mládežnického florbalu - Máriovi Ozimému. Ten zatiaľ nazbieral 36 kanadských bodov za 20 gólov a 16 asistencií a je tak pre AS Trenčín veľkou oporou. 

Dobre rozbehnutú sezónu má aj nováčik súťaže Raptors. Chlapcom z Oravy patrí priebežné 7. miesto s 15 bodmi a v 11. kole dokázali doma zdolať 1. FBC Trenčín 5:4 po predĺžení. Celkovo majú na konte tri výhry v riadnom hracom čase a tri po predĺžení. Bude zaujímavé sledovať ich výkony aj naďalej. Skvelou formou sa prezentuje Patrik Kutlák, ktorý zatiaľ v drese nováčika nazbieral 25 bodov a zúčastnil sa aj nedávneho reprezentačného zrazu juniorskej reprezentácie. 


Patrik Bulko pokračuje v pohľade na aktuálny ročník juniorskej extraligy. 

"Aktuálny ročník hodnotím podobne ako ten posledný - vyrovnane. Vpredu sa dlhodobo tlačili tri družstvá, ktoré si boli na dostrel jedného bodu, vzadu je to vyrovnané taktiež. Bude to znieť ako klišé, ale potrápiť resp. poraziť môže naozaj každý každého. Jasne to determinujú i výsledky posledného dvoj-kola. Liga je každoročne ovplyvnená kolidáciou s mužskou extraligou, kde nastupuje mnoho juniorov, a to považujem za veľmi dôležitý aspekt, ktorý sa podpíše pod celkové umiestnenie družstiev po základnej časti. Osobne si myslím, že tabuľkovo porastú Sniperáci a výborne hrajúca Žilina. Pri pohľade na najnižšie pozície nie je pre mňa úplne pochopiteľné postavenie chalanov zo Sabinova, ktorí sú neuveriteľne bojovní a húževnatí. Myslím si, že pozbierajú ešte dostatok bodov, najmä v domácom prostredí."

Extraliga juniorov pokračuje zápasmi 12. a 13. kola už počas víkendu. 


 

 


Fotogaléria


Odoberajte newsletter