Po zaujímavom začiatku exhibičný výkon Trenčanov

Trenčania sa po minulotýždňovej črevnej viróze dali do poriadku a v dnešnom televíznom súboji v domácom prostredí proti Dubnici nad Váhom, dokázali zvíťaziť o osem gólov. Víťazstvo FBC sa však v považskom derby nerodilo ľahko a kto čakal od začiatku jednoznačný debakel hostí sa mýlil. Rozdiel sa prejavil až v záverečnej časti hry.

Považské derby v Dubnici nad Váhom ovládli Trenčania, ktorí sa tešili z víťazstva 8:4, no súboj zlomili vo svoj prospech až v záverečnej tretine a začiatok televízneho súboja naznačoval, že aj v domácom prostredí budú chlapci spod hradu Matúša Čáka nebezpeční. Od úvodu tvorili hru a mali loptu pod kontrolou, no hľadali recept na pozornú obranu Dubnice. Paradoxne najväčšiu príležitosť na strelenie gólu mali z brejkovej situácie hostia. Trpezlivé vyčkávanie Dubničanov na správnu príležitosť pokračovalo a na konci deviatej minúty to prišlo. Úvodný gól zápasu strelil hosťujúci Adam Madaj. Obe družstvá si aj naďalej išli to svoje, čo spôsobilo, že sa fanúšikovia už v tejto časti hry gólu nedočkali.

Kto iný by mohol prelomiť strelecké prekliatie svojho tímu ako dnes už špičkový strelec Tomáš Kvasnica, ktorý v polovici druhej minúty druhej tretiny vyrovnal na 1:1. Zvýšený dôraz v koncovke sa prejavil o ďalšie dve minúty a domácich dostal do vedenia Karol Pelczarski. Následne prišiel faul a presilovka Trenčína, ktorú domáci aj napriek veľkému tlaku nedokázali využiť. Čo nevyšlo domácim v početnej výhode využili tesne po nej a na 3:1 zvýšil Branislav Mitucha. Brankár hostí Adrián Oberta si trochu vydýchol počas prvej presilovky svojho tímu, no jeho spoluhráči jeho náprotivok Jakuba Klobučníka neprekonali. Počas záverečných päť minút sa obe družstvá nechali strhnúť a rýchle protiútoky prakticky bez bránenia sa striedali zo strany na stranu. Vyťažili z toho hostia z Dubnice, ktorých vrátil do zápasu Jozef Káčer. Dlho sa však z dosiahnutého gólu netešili, pretože v poslednej minúte zvýšil na rozdiel dvoch presných zásahov Matúš Machara.

Zlomový moment prišiel už po dvanástich sekundách záverečnej časti zápasu, pretože piaty gól Trenčanov strelil opäť Pelczarski. S prehrou sa ale Dubničania nechceli zmieriť a na 3:5 z ich pohľadu znížil Madaj. Odpoveď FBC nenechala na seba dlho čakať. Z florbalky Mituchu zaplachtil v bráne hostí šiesty kúsok. Nedôrazné pokrytie hráčov v predbránkovom priestore spôsobilo radosť Dubničanom, pretože ich štvrtý gól strelil Michal Janiga. Aktivita oboch aktérov sa stupňovala a duel naberal na obrátkach. Tesne za polovicou tretiny prišiel verdikt rozhodcov a následné trestné strieľanie premenil Pelczarski, ktorý tak zaznamenal hetrik a Trenčania vyhrávali 7:4. Podobne ako v predošlom meraní síl, najviac gólov padlo v tretej tretine. Timo Bielik poslal ôsmu trefu do siete Dubnice a ani výmena brankára nepomohla hosťom, pretože Tomáš Bulejčík s Jakubom Repkom zvýšili už na 10:4. Najskôr pri trestnom strieľaní zhasli v hale Kvasnicovi svetlo a opakovaný nájazd nepremenil, no vynahradil si to o niekoľko sekúnd priamo z hry. Tak trochu nádych exhibície pripomínal záver súboja a dvanásty gól FBC zariadil Gabriel Královič.

Jan Holovka (tréner ŠK 1. FBC Florbal Trenčín): „Z našej strany to vôbec nebolo ono. Opäť sme do zápasu vstúpili s tým, že sa súper porazí sám. Po ostrejších slovách v šatni sme od druhej tretiny ovládli hru a zaslúžene vyhrali.“

Boris Habánek (hráč ŠK 1. FBC Florbal Trenčín): „Sme spokojní s víťazstvom, aj keď sa zo začiatku nerodilo ľahko. Ak by sme využívali svoje šance, mohol byť výsledok oveľa jednoznačnejší. Sme radi, že sme sa po dlhšej dobe predstavili pred domácimi divákmi.“

Dušan Sokolík (tréner ŠK Victory Stars Dubnica n/V): „Súper prvú tretinu nevyužil šance, nám sa podarilo premeniť jednu. Druhú tretinu sme zadriemali začiatok, kde nám súper odskočil na rozdiel troch gólov. V tretej po našich nepremenených šanciach súper trestal z rýchlych protiútokov a vyhral zaslúžene.“

Marek Bulko (hráč ŠK Victory Stars Dubnica n/V): „Začali sme dobre. Myslím, že tak do stavu 6:3 sme boli vyrovnaný súper. Potom sme urobili viacero chýb, ktoré nás stáli body. Bol to férový a dobrý zápas. Trenčín bol nakoniec lepší a držím im palce v pokračovaní sezóny.“

ŠK 1. FBC Florbal Trenčín – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 12:4 (0:1, 4:1, 8:2)