Posledný triumf sezóny si vybojovalo družstvo AS Trenčín

Posledným oficiálnym podujatím Slovenského zväzu florbalu v aktuálnej sezóne bol turnaj mládeže v kategórii mladšia prípravka, ktoré sa uskutočnilo v Trenčíne. Domáce AS si vybojovalo prvé miesto, keď chlapci zdolali ŠŠK Stars Lipany. Tretie miesto v sezóne 2021/22 patrí hráčom FBK Harvard Partizánske modrí.

 

Štrnásť tímov súperilo v štyroch základných skupinách a po nadstavbe sa súperilo o konečné umiestnenia. Do finále sa prebojovalo domáce AS Trenčín, ktoré jednoznačne zvíťazilo nad ŠŠK Stars Lipany 13:5 a zaslúžene zostal pohár so zlatými medailami pod hradom Matúša Čáka. „Do turnaja sme išli s obrovským rešpektom, lebo sme vedeli, že naša skupina bude veľmi ťažká. Chlapci ju ale odohrali veľmi poctivo a zodpovedne, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch. Boli sme veľmi produktívni a náš pohyb na ihrisku bol na jednotku. Zameriavali sme sa na to aj počas posledných tréningoch a som veľmi rad, že sa to odzrkadlilo aj v zápasoch. Najťažší súboj bol pre nás jednoznačne vo štvrťfinále, kedy sme postup zachraňovali na poslednú chvíľu. Semifinále a finále nám vyšlo dokonale, hru sme kontrolovali po celý čas. Som veľmi rad, že sa nám podarilo deti dobre nastaviť a vyšlo nám všetko, ako sme si predstavovali. Ďakujem deťom, nášmu trénerskému tímu a rodičom za super atmosféru,“ povedal tréner FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

V stretnutí o tretie miesto si zmerali sily zdolaní semifinalisti a to Tsunami Záhorská Bystrica a FBK Harvard Partizánske modrí. Práve chlapci z Partizánskeho spravili rozhodujúci útok za bronzovou medailou už počas úspešnej prvej tretiny a napokon sa tešili z výhry 8:4

 

Konečné výsledky zápasov turnaja mládeže mladšej prípravky nájdete TU


Fotogaléria


Odoberajte newsletter