Posledný zápas odohrali pred vyše mesiacom, Hatala verí v prítomnosť fanúšikov

Už iba osem dní zostáva do zápasov superfinále českých najvyšších súťaží. V mužskej superlige o titul zabojuje Mladá Boleslav proti Vítkoviciam, v ktorých hrajú aj slovenskí reprezentanti – útočník Filip Čonka-Skyba a obranca Šimon Hatala. S druhým menovaným sme sa o kľúčovom zápase sezóny 2020/2021 porozprávali.

 

„Na superfinále sa už všetci tešíme. Očakávame, že to bude kvalitný zápas z oboch strán, ale so zlatou bodkou na našej strane,“ povedal Šimon Hatala pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB). 

 

Ostravský tím odohral kvôli upravenému harmonogramu dosiaľ posledné stretnutie ešte 9. mája, keď vo štvrtom semifinálovom dueli vyhral nad domácou Spartou Praha 7:5.  Pred superfinále tak mali viac ako mesačnú zápasovú prestávku. „Ubehla veľmi dlhá doba, ale takú istú prestávku sme mali aj medzi štvrťfinále a semifinále. Takže už vieme ako sa s tým vysporiadať a myslím, že z tempa sme od semifinále ani nevyšli, snažíme sa ho na tréningoch udržovať,“ uviedol 21-ročný obranca.

 

Vítkovice v základnej časti obsadili druhé miesto, v súboji o titul si to rozdajú s Mladou Boleslavou, ktorá skončila prvá s jedinou prehrou. O tú sa postarali práve Vítkovice. V prvom kole ročníka vyhrali na palubovke súpera 8:5. „Boleslav je kvalitný tím, rovnako ako my prešli oboma sériami 4:0. Majú veľmi kvalitný útok a hru s loptičkou, na druhej strane my máme kvalitnú defenzívu. Taktiež majú starších a skúsených hráčov, ale myslím, že u nás je tých skúseností rovnako, ak nie aj viac,“ vyhlásil reprezentant SR.

 

Jeho klub obhajuje celkové prvenstvo v českej superlige zo sezóny 2018/2019, vlani súťaže nedohrali a víťaza nevyhlásili. Mladá Boleslav sa z titulu tešila v ročníku 2017/2018. „Sezóna bola veľmi špecifická a play-off obzvlášť, pri tých prestávkach medzi jednotlivými sériami. Zatiaľ ju hodnotíme určite pozitívne, keďže sme sa s ňou zvládli popasovať a sme posledný krok od splnenia tohtoročného cieľa,“ tvrdí bývalý hráč 1. FBC Trenčín.

 

Verí, že v poslednom zápase sezóny ich budú dopredu hnať aj fanúšikovia. „Chvíľu sa hovorilo, že budú potom zas, že nie a aktuálne nikto nevie. Dúfame, že v nejakom obmedzenom počte budú diváci povolení. Takže sa musíme všetci nechať prekvapiť, ako to nakoniec dopadne,“ pokrčil ramenami na záver Šimon Hatala.
 Odoberajte newsletter