Premiérový šampionát vo florbale 3na3 aj s účasťou slovenských tímov mužov a žien

Počas konania šampionátu junioriek vo fínskom Lahti čaká účastníkov z celého sveta aj historicky prvý svetový šampionát vo florbale 3na3 s brankárom. Zmenšený a dynamický formát florbalu prinesie do Fínska aj napr. exotické tímy z Afriky alebo Indie.

V konkurencii 30 mužských a 14 ženských tímov nebudú chýbať ani zástupcovia zo Slovenska, ktorí si účasť na MS vybojovali na národnej kvalifikácii v Michalovciach


Premiéra florbalu vo formáte 3na3 s brankárom prináša pre tímy z celého sveta možnosť zabojovať o tituly majstrov alebo majsteriek sveta. Počas víkendu 11. a 12. mája uvidíme v Lahti Sports and Fair Centre dvojdňový florbalový maratón, ktorý sa uskutoční popri MS junioriek. Hrať sa bude na piatich ihriskách a turnaj vyvrcholí v nedeľu. Ženský tím Slovenska sa predstaví v skupine B, kde ich čaká Fínsko, Nemecko, Ukrajina a India. Muži sú zaradení do skupiny F a stretnú sa s tímami Poľska, Indie, Pobrežia Slonoviny a Lotyšska. 

Pozrite si program MS vo florbale 3na3. 


Slovensko bude mať na turnaji zastúpenie aj v ženskej aj mužskej časti turnaja. Pozrite si, kto nás bude reprezentovať. 

ŽENY

Denisa Uhrinová

Terézia Fuksová

Adela Kľúčiková

Daniela Mihályiová

Adriana Michalisková

Kristína Čintalanová

Hilda Mikulová

Karolína Kičová

FOTO: Rasťo Do

Ambície ženského tímu nám prezradila Adela Kľúčiková. 

"S dievčatami sa pokúsime odohrať čo najlepšie výsledky a zároveň čo najlepšie reprezentovať Slovensko. Pôsobenie na takomto podujatí si chceme aj užiť pretože je to pre každú z nás veľký zážitok. Na MS sme sa pripravovali každá individuálne alebo v rámci svojho klubového pôsobenia nakoľko sme družstvo zložené z hráčok z rôznych kútov Slovenska."


MUŽI

Marko Baráni

Peter Bretz

Martin Čapistrák

Jakub Čekan

Juraj Čekan

Patrik Cirbus

Matúš Dragoň

Maroš Jakubčo

Filip Prokop

Michal Rapšík

FOTO: Rasťo Do

Ambície mužského tímu priblížil kapitán Maroš Jakubčo. 

"Príprava bola viac individuálna kedže chalani sú roztrúsení naprieč celým Slovenskom (a Rakúskom), navyše niektorí mali ešte sezónu v kluboch. Už v úvode sme si povedali že takáto príležitosť sa už nemusí zopakovať a prípravu sme zobrali všetci veľmi zodpovedne. Posledný týždeň máme naplánované aj spoločné tréningy – aspoň chalani z východu, aby sme sa trochu zosúladili aj na ihrisku. 
Nomináciu sme doplnili o čerstvých finalistov JEX – Juraja a Jakuba Čekana a taktiež mladého a talentovaného gólmana z ATU Košice – Petra Bretza. Štatisticky by sme mali mať jeden z najmladších kádrov (priemer rovných 19 rokov) - avšak všetko sú to skúsení borci z Juniorskej a Mužskej extraligy. Stavíme tak na kombináciu dravosti a skúsenosti. 


Motivácia je obrovská a očakávania sú nastavené realisticky – chceli by sme postúpiť do Play-Off A skupiny kde je to potom už lotéria. V skupine máme našich susedov – Poľsko ktoré má v kádri hráčov z Poľskej Extraklasy a taktiež aj Lotyšov ktorí disponujú aj hráčom z fínskeho Nokianu. Čo sa týka výberov Indie a Pobrežia Slonoviny – tí su pre nás veľkou neznámou. Do každého zápasu musíme vstupovať zodpovedne ale bez prílišného rešpektu. Už kvalifikácia nám ukázala že 3x3 je o niečom úplne inom ako klasický florbal 5na5 a priestor na chyby je minimálny. Do každého zápasu pôjdeme na 130% a budeme hrdo reprezentovať Slovensko.
Veľký rešpekt budí aj nominácia Švédska ktorá tam posiela hráčov z najvyššej SSL – dokonca aj z vicemajstrovského Pixba. Hokejovou terminólogiou Libora Hudáčka – proti takýmto hráčom sme hrali len na playstation :D. 

Každopádne to bude obrovský zážitok a skvelá skúsenosť pre všetkých chalanov a už teraz odpočítavame minúty do odletu. 
Držte nám doma palce!"

 


Všetky informácie o podujatí nájdete TU. Prenosy z podujatia budú voľne dostupné v aplikácii IFF. Držte slovenským výberom palce! A sledujte aj dobrodružnú cestu tímu 3x3florbal, ktorú podporil partner slovenského florbalu Hyundai Slovensko a súčasťou cesty bude aj Česko-Slovenská schovávačka v spolupráci s Exesport.

Všetko nájdete na sociálnych sieťach 3x3florbal a monitorovať šampionát vo florbale 3na3 budeme aj my na našich sociálnych sieťach. 

 Odoberajte newsletter