Prvá výhra Detvy, čisté konto Florka a trenčianske derby pre 1. FBC

Extraliga mužov má za sebou 2. kolo, ktoré opäť ponúklo zaujímavé výsledky a aj jedno čisté konto

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie priniesol šťastie Detve, ktorá v historicky druhom zápase v najvyššej súťaži mužov zaknihovala prvú výhru. Vedúci družstva, Radim Chamula neskrýval po zápase radostné emócie.

“Sú to veľké veci pre Detviansky florbal, je vidno u chalanov veľký posun vpred. Samozrejme, netreba sa uspokojiť a ďalej makať. Pozitívom je, že sme si dokázali, že vieme vyhrať aj s extraligistami. Zapojili sa do hry všetci 17 hráči čo je tiež veľmi dobré.”

“Ďakujeme aj našim fanúšikom, ktorí merali cestu až do Bratislavy a vytvorili domáce prostredie. Veľmi nás teší takáto podpora z tribún a budeme robiť všetko pre to, aby sme sa im odvďačili a na ihrisku predvádzali čo najlepšie výsledky.”

FOTO: FB DTF team Detva Joxers


TEMPISH CAPITOL Floorball Club - DTF team Detva Joxers 5:8 (2:1, 2:2, 1:5)

Góly: 12. Dluhoš Richard, 13. Trefný Róbert, 26. Dluhoš Richard, 39. Prokop Filip, 51. Dluhoš Richard - 16. Sabo Daniel, 31. Masár Pavol, 40. Kulich Vladimír, 43. Zorvan Ivan, 47. Míšek Richard, 49. Masár Pavol, 57. Míšek Richard, 60. Masár Pavol
Návšteva: 38 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie


2. kolo Extraligy mužov prinieslo aj ďalšie zaujímavé výsledky. Čisté konto si na svoje konto pripísal brankár Filip Vaško v drese košického Florka a ide len o druhého brankára v histórii klubu s odchytaným čistým kontom po Filipovi Konečnom. Stalo sa tak v zápase proti Prešovu. 

FBC DAG Prešov - FK Florko Košice 0:12 (0:2, 0:1, 0:9)

Góly: 8. Petruška Tomáš, 9. Hrabčák Peter, 33. Hrabčák Peter, 45. Grich Jakub, 48. Hutka Dominik, 48. Hrabčák Peter, 52. Sojka Sebastián, 53. Bakajsa Marek, 53. Blaško Jakub, 54. Tomčo Ivan, 57. Sojka Sebastián, 59. Hrabčák Peter
Návšteva: 164 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie


Aj druhý košický celok - ATU Košice zaznamenal výhru. Pred domácim publikom to bol divácky zaujímavý duel s celkovo 17 gólmi. ATU strhlo víťazstvo na svoju stranu až v 59. minúte po góle Dominika Lehela-Németha. Gólovo sa presadil aj navrátilec do čierno-bielych farieb - Filip Čonka-Skyba. 

FaBK ATU Košice - FBK Nižná 9:8 (3:1, 3:3, 3:4)

Góly: 5. Čonka-skyba Filip, 11. Navrátil Kamil, 17. Németh Dominik Lehel, 30. Pazsiczký Marek, 35. Navrátil Kamil, 39. Navrátil Kamil, 46. Navrátil Kamil, 47. Olekšák Daniel, 59. Németh Dominik Lehel - 16. Reguly Tomáš, 22. Piskorz Marek, 31. Latka Martin, 31. Nákačka Marcel, 46. Reguly Tomáš, 48. Santer Martin, 55. Latka Martin, 55. Latka Martin
Návšteva: 137 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie


Vyrovnaný duel ponúklo aj tradičné trenčianske derby medzi domácim AS a 1. FBC. Po dvoch vyrovnaných tretinách pred vyše 150 divákmi zabezpečil 3 body pre úradujúceho majstra v 59. minúte Matúš Kyselica. 

FBK AS Trenčín - 1. FBC Trenčín 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 8. Oriešek Marek, 30. Malík Matúš - 12. Mitucha Branislav, 27. Rendl Andrej, 59. Kyselica Matúš
Návšteva: 152 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie


Súboj Žiliny a Tsunami už tradične ponúka kvalitný florbal a aj v piatkovom zápase si diváci na tribúne prišli na svoje. 150 divákov nakoniec videlo tesnú domácu výhru 3:2. 

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Tsunami Záhorská Bystrica 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 16. Mirt Ladislav, 28. Jančo Samuel, 37. Sabol Adam - 19. Bajzík Marko, 55. Pápay Alex
Návšteva: 150 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie


Záverečný duel kola priniesol súboj o Bratislavu. Dva kluby z hlavného mesta Snipers a ŠK Lido majú odlišný štart sezóny. Po zápase boli spokojnejší hostia z Lida, pre ktorých to bola druhá výhra ročníka, zatiaľ čo Snipers ešte nemajú na konte ani bod. Lido si od začiatku duelu išlo po výhru a nakoniec z toho bolo jednoznačné víťazstvo. Takto videl bratislavské derby tréner ŠK Lido a juniorskej reprezentácie Slovenska - Jakub Horecký. 

"Zápas proti Snipers, bol pre diváka veľmi atraktívny zápas. Aj napriek vysokému výsledku v náš prospech musím povedať, že súper bojoval a neustále chcel hrať florbal, teda žiadne betonárske práce ani hra na držanie lopty sa nekonala. V zápase sme boli o čosi rýchlejší v súbojoch 1v1 a najmä sme boli efektívnejší vo vytváraní útočných situácií, čo nám prinieslo vstrelenie toľkých gólov. Veľmi ma teší, že za dva zápasy sme nastrieľali 23 gólov pretože počas letnej prípravy sme sa zamerali práve na hru v útočnej fáze za účelom vytvorenia ideálnej streleckej pozície."


EXEL Snipers Bratislava - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 2:9 (0:2, 1:3, 1:4)

Góly: 37. Ponomarenko Bohdan, 42. Pacek Patrik, 57. Steller Peter - 7. Nehila Peter, 16. Skyslak Jakub, 24. Paulikovič Patrik, 31. Nehila Peter, 39. Lelák Richard, 45. Lelák Richard, 54. Halás Adam, 56. Koprda Matej, 58. Gramblička Vladimír
Návšteva: 148 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Foto: Hugo Votruba


POHĽAD TRÉNERA 

Pokračujeme v novej rubrike s názvom "Pohľad trénera". Tentokrát z pera trénera ŠK Lido Bratislava a slovenskej reprezentácie juniorov - Jakuba Horeckého. 

Hodnotenie 2. kola Extraligy mužov. 

"Druhé kolo našej súťaže pre mňa neprinieslo nejaké extra veľké prekvapenie. Očakával som že húževnatá Detva skôr či neskôr zaskočí niektorého zo súperov, ATU s Nižnou tradične vyrovnaný zápas, rovnako ako derby o Trenčín. Zápas Tsunami so Žilinou je zápas kde si treba pred zápasom hodiť mincu, tentokrát sa podarilo body udržať doma Žiline. Trochu ma prekvapil výsledok Florka proti Prešovu a to kvôli nule na výsledkovej tabuli. Vo florbale je to rarita ak udržíte súpera na nule. Týmto by som chcel na diaľku pogratulovať aj Filipovi Vaškovi k shotoutu."


A čo je nové v klube ŠK Lido Bratislava? Pokračuje Jakub Horecký. 

"Pred touto sezónou sme urobili všetko pre to, aby sme boli ešte kvalitnejší tím ako minulé roky. Letná príprava bola náročná, ale kvalitná a výsledky sa ukazujú aj na ihrisku. Zo stáže z Fínska sme si priniesli cenné informácie a podľa nich sme nastavili aj tréningový proces. Aktuálne máme dvakrát do týždňa posilňovňu spojenú s florbalom a jeden čisto florbalový tréning. Do zahraničia nám odišli Beriac, Kopecký, Morávek, či Fehér, a tak sme potrebovali zaplatať dieru a príchody Nehilu, Grambličku a Šablicu nám v tom jednoznačne pomohli. Očakávania v tíme sú jasné, chceme ísť čo najvyššie, no stále pracujeme tvrdo, pristupujeme k zápasom pokorne a chceme ísť krok po kroku."

"Za rok, čo pôsobím v klube musím povedať, že sa pohlo množstvo vecí, od jasného nastavenia tréningovej metodiky, zavedenia tréningu pohybovej prípravy pre mládež až po rozvoj spolupráce s inými klubmi, či tréningové bloky pre deti na základných školách. Nie je to len moja zásluha ale všetkých, ktorí okolo klubu pracujú. Vidno to najmä na navyšení počtu detí od najmenších po najvyššie kategórie. V niektorých kategóriách sa nám konečne podarí otvoriť dve družstvá."

"V tejto sezóne sa zameriame na tréningovú konkurencieschopnosť, ktorá na Slovensku častokrát chýba. Znamená to, že aj hráči nižšej kategórie, ktorí majú adekvátnu výkonnosť budú trénovať s vyššími kategóriami, aby boli neustále v konkurenčnom rozvíjajúcom prostredí. Otvoríme skills tréningy v ranných predškolských hodinách, tak aby deti mohli absolvovať pokojne dva tréningy za deň. Tréningy budú zamerané za herné zručnosti hráča, ktoré budú môcť uplatniť priamo v hre. Ďalej na spolupráci s ďalšími klubmi či už na Slovensku alebo v zahraničí. Chceme sa neustále rozrastať, neustále sa učiť nové veci, aplikovať ich do tréningového procesu, aby sme tvorili kvalitných športovcov a zároveň dobrých ľudí pripravených do bežného života."


Extraliga mužov pokračuje dnešnou večernou predohrávkou 3. kola. Na pôdu ŠK Lido prídu žilinské "kobylky". Zápas môžete sledovať online na YouTube ŠK Lido. 

Zvyšný program 3. kola nájdete pod článkom. Odoberajte newsletter