MS v Singapure: Prvý voľný deň v znamení tréningu, porád a prípavy na Poľsko

Majstrovstvá sveta žien v Singapure sa už naplno rozbehli a Slovenky majú za sebou prvý zápas proti Švédsku. Koncentrácia už presunutá na druhý duel šampionátu proti Poľsku, ktorý je náš rankingový sused a možno tak očakávať vyrovnaný súboj.

Tréner Michal Jedlička sa vyjadril, že Poľsko by malo byť inou "kubatúrou" v porovnaní s elitnými tímami sveta a mali by sme v tomto zápase by sme chceli zvíťaziť. V konečnom dôsledku ale výsledky základnej skupiny nerozhodnú o úspechu či neúspechu na turnaji. O ňom rozhodnú až nasledovné súboje. Top momentom včerajšieho dňa bol jednoznačne prvý gól Zuzky Mrázovej na ženských MS. 

Poľky dnes prehrali vo svojom prvom súboji na MS proti Česku 9-3. Češky nás čakajú ako posledný súper základnej skupiny B, ktorá je maximálne náročná. Intenzitu a nasadenie si počas turnaja, zápasov a tréningov testuje trénersky tím prostredníctvom meracích GPS zariadení Polar. 

Viac o tomto modernom získavaní dát prezradil samotný tréner Jedlička TU


Už v poradí štvrtý deň strávený v Singapure, v meste s takmer 6 miliónmi obyvateľov, sme trávili tréningom, pred ktorým sa hráčky trošku odreagovali malou hrou, ktorú navrhla a nakoniec aj vyhrala Laura Chúpeková, o poriadnu aktiváciu sa postaral kondičný tréner Marek Tupý a potom už bolo na programe nacvičovanie rôznych herných situácií. Keďže v Singapure bolo dnes opäť daždivo, presunuli sme sa späť do hotela na výdatný obed a následný oddych. Po večeri nabral tím smer Singapur Sports Hub, kde sme spoločne sledovali našich ďalších dvoch súperov na turnaji - Česko vs Poľsko. Všetko sme zakončili poradou, na ktorej hlavný tréner ukázal hráčkam doterajšie dostupné dáta z meraní počas tréningov a zápasov. 


Nezabudnite, že už zajtra nás čaká druhý zápas na MS. K raňajkám si môžete pustiť zápas Poľsko vs Slovensko od 8:50 na Arena Sport 1. 

Fandite a sledujte naše sociálne siete, kde vám ukazujeme cestu slovenských žien počas singapurského dobrodružstva. Odoberajte newsletter