Reprezentácia mužov sa stretáva v Ostrave a od zajtra sa predstaví na Polish Open

Slovenská reprezentácia mužov sa dnes stretáva v Ostrave, odkiaľ sa vzápätí presúva do poľských Katovíc, kde sa zúčastní na 8. ročníku medzinárodného turnaja Polish Open 2021. Od zajtra tak naši reprezentanti pod vedením trénera Radomíra Mrázka odohrajú náročné súboje proti Švajčiarsku, Poľsku a Českej republike.

 

Na turnaj bolo nominovaných 22 hráčov vrátane brankárov, no Matúš Machara s Michalom Dudovičom sa akcie nezúčastnia. Nahradia ich však David Ujhelyi a Vladimír Lacena. „Budeme pracne nacvičovať niektoré veci, na ktorých sme pracovali na predošlom kempe a to hlavne na kvalitnej príprave založenia postupného útoku, správnom pohybe na útočnej polovici a hre pod tlakom na vlastnej polovici ihriska. Proti Poľsku chceme byť vo veľkom tlaku, nepúšťať súpera do brejkov a premieňať svoje príležitosti. Proti Česku a Švajčiarsku necháme súperov viac hrať a z dobrej obrany sa budeme chcieť dostávať do protiútokov,“ povedal hlavný tréner reprezentačného tímu Slovenska Radomír Mrázek a dodal: „Kostra družstva je z dlhodobého hľadiska určená a taktiež jednotlivé formácie majú s drobnými alebo vynútenými zmenami rovnaké zloženie. Samozrejme aj vďaka pandémii je aktuálna forma hráčov veľmi rozdielna, takže sa stále snažíme hľadať a dávať príležitosť hráčom, ktorí dokazujú aktuálnu kvalitnú výkonnosť a hodia sa nám do tímu a herného systému.“

 

Po tomto turnaji príde v októbri posledná herná previerka v podobe účasti na domácom turnaji 6-nations Cup v Trenčíne. „Budeme sa správať podobne ako teraz v Poľsku, no s tým rozdielom, že už budeme nabaľovať a nadväzovať na základné veci, ktoré sa snažíme realizovať teraz. Budeme hrať so súpermi, ktorí sú približne na našej úrovni. V týchto zápasoch budeme chcieť určovať tempo hry my, zabávať fanúšikov a vyhrať,“ hovorí skúsený kouč mužského družstva Slovenska. 

 

Len pred niekoľkými hodinami sa skončil svetový šampionát juniorov, ktorý neunikol ani trénerovi Mrázkovi a sledoval výkony našich reprezentantov. „Slovenskí chlapci majú vysoký florbalový potenciál, ale sú veľmi zanedbaní po kondičnej stránke, hlavne silová stránka výkonu. Z toho sa odvíjajú priepastné deficity hlavne v obranných činnostiach, ktoré nie je možné nahradiť taktikou. Paradoxne je kondícia to najjednoduchšie, čo je možné u každého hráča veľmi jednoducho a rýchlo zlepšiť. Stačí aby hráči a tréneri v kluboch budú viac chcieť... Z hráčov sa na MS najlepšie prezentoval Tomáš Kvasnica, pretože bol ako jeden z mála veľmi dobre silovo i bežecky pripravený a bol schopný sa v súbojoch porovnávať a presadiť sa aj s hráčmi TOP4. Vďaka tomu mohol využiť svoje strelecké schopnosti a dokázal sa presadiť. Pretože sa na Slovensku takmer rok nehralo, tak Tomáš urobil obrovský pokrok práve v kondičnej stránke a bolo by fajn, aby si z neho ostatní vrátane trénerov, ktorí to s florbalom myslia vážne, zobrali príklad. Celkom slušne na tom ešte boli Matúš Gajdoš a Samuel Virga, no žiaľ, to boli svetlé výnimky...,“ uzavrel Mrázek.

 

Nominácia slovenskej reprezentácie mužov na turnaj Polish Open 2021 (1. – 5. 9. 2021, Ostrava, Katovice):

 

Brankári:

Jakub KLOBUČNÍK, Adam KOHÚT

Hráči:

Kristián KOZÁK, Ronald GAŠPARÍK, Lukáš ŘEZANINA, Ladislav MIRT, Michal MIŠKE, Šimon HATALA, Michal PAŽÁK, Lukáš UJHELYI, Martin KUBOVIČ, Filip ČONKA-SKYBA, Ladislav GÁL, Peter HRABČÁK, Jakub GRICH, René SLEZÁK, Martin GRLICKÝ, Samuel VIRGA, Matúš GAJDOŠ, Tomáš KVASNICA, David UJHELYI, Vladimír LACENA

Realizačný tím:

Radomír MRÁZEK, Ján PURC, Karel ŠEFČÍK, Maroš MIGO, Lubomír KLOSÍK


Fotogaléria


Odoberajte newsletter