Reprezentačné výbery juniorov U17 a U19 čakajú zápasové previerky

Reprezentačné výbery U17 a U19 majú pred sebou sústredenia v rámci ktorých ich čakajú aj zápasové previerky

Už dnes popoludní sa zídu reprezentačné výbery v Trenčíne, kde ich ešte pred samotnou cestou do Ostravy čakajú tréningy alebo aj prednáška Slovenskej antidopingovej agentúry (SADA). Večer sa presunú do Ostravy a už v sobotu budú v akcii počas zápasových konfrontácií s českými klubmi a aj proti výberu Poľska. Program výberu do 19 rokov nám priblížil hlavný tréner a čerstvý víťaz Extraligy mužov s Lido Bratislava - Jakub Horecký. 

"V rámci víkendového reprezentačného zrazu odohráme dva zápasy. V sobotu proti klubu Torpédo Haviřov, v nedeľu proti Horní Suchej. Pôvodný plán bol síce iný, a to vzájomná konfrontácia s Vítkovicami U19, avšak, z dôvodu ich účasti vo finále juniorskej CE ligy resp. početnej účasti hráčov na kempe talentovanej mládeže odmietol Ostravský klub vzájomné zápasy. V rámci koncepcie práce pokračujeme podľa plánu v procese budovania návykov a herných princípov."


Pokračovanie v spoločnej koncepcii na rozvoj slovenského mládežníckeho florbalu pokračuje naplno ďalej a dôkazom je ďalší spoločný reprezentačný zraz doplnený o zápasové previerky. Pokračuje tréner výberu do 17 rokov Patrik Pelegrin. 

"Jedna z posledných tohtosezónnych previerok kategórie U17 bude predovšetkým zápasového charakteru, keďže s kolegami potrebujeme hráčov čo najviac vidieť ako sú schopní, resp. ochotní akceptovať pokyny v ostrom zápolení a nielen v tréningovom procese. Na predchádzajúcom sústredení v rámci modelovaného zápasu ukázali, že chcú aj vedia a teraz budeme vyžadovať ešte prepnutie na vyšší level, ale ideme spoločne krok za krokom. Konfrotácia bude mať česko-poľský medzinárodný podtón a postupne sa budeme snažiť zvyšovať úroveň súperov, aby sme simulovali top zápasovú intenzitu a rýchlosť v rozhodovacích procesoch. Súčasťou zrazu bude opäť aj vzdelávací blok - tentokrát v spolupráci s kolegami zo SADY (antidopingová agentúra) a aj na základe toho chceme, aby si hráči vybudovali mozaiku budúceho úspechu komplexného balíka vrátane životosprávy. Držím všetkým palce, aby sa férovo a svedomito pobili za dres s dvojkrížom na hrudi."

Výber do 17 rokov čakajú zápasy proti U19 Torpedo Havířov a proti výberu Poľska U19. 


Nominácie na zraz U19 a U17. 

U17


U19Odoberajte newsletter