Reprezentant Machara mení dres v rámci Trenčína

Kariéra slovenského reprezentanta vo florbale Matúša Macharu bude pokračovať v tíme priebežného lídra tabuľky extraligy mužov 1. FBC Trenčín. Do družstva trénera Jana Holovku prestúpil z konkurenčného AS Trenčín.

 

Dvadsaťšesťročný obranca sa tak vrátil do klubu, v ktorom v minulosti s florbalom začínal. „Vedel som, že sú len dva kluby na Slovensku, v ktorých by som si vedel predstaviť pokračovať, a to Tsunami Záhorská Bystrica a 1. FBC Trenčín. V Tsunami som už v minulosti krátko hosťoval, takže chalanov a ich herný štýl veľmi dobre poznám a 1. FBC je stará známa, mnou overená, klasika. Rivalitu medzi AS Trenčín a 1. FBC Trenčín bolo pri rokovaniach, samozrejme, cítiť,“ povedal Matúš Machara, cituje ho web 1. FBC Trenčín.

 

Priznal, že v lete uvažoval o prestupe za hranice. „Mal som pár ponúk. Najviac sa mi pozdávala tá zo Sparty Praha. Nielen pre ich výborný štýl hry, ale aj pre to, že viacerí chalani v tíme sú aj moji spoluhráči v reprezentácii. Absolvoval som s so Spartou športový kemp, ktorý bol na vysokej úrovni a cítil som po ňom veľkú príležitosť zahrať si v špičkovom českom klube. Napriek tomu som si nechal čas na rozhodnutie a po dôkladnom zvážení všetkých pre a proti, som sa nakoniec rozhodol zostať na Slovensku,“ prezradil.

 

Komplikovanosť rokovaní medzi mestskými rivalmi potvrdil aj prezident 1. FBC Trenčín Miroslav Sága. „Matúš to skomplikoval tým, že za neistých okolností uprednostnil ponuku Sparty. Keby bol na našu ponuku prikývol už v júli, prestup by sa realizoval jednoduchšie. Keď česká ponuka padla, vedeli sme, že to už nemáme vo vlastných rukách. Napriek tomu sme to nevzdali. Prvá požiadavka AS bola astronomická, ale dúfali sme, že to bolo len v návale emócií. Po úvodnom jednaní pána Piovarčiho s Jurajom Matejkom dostala celá situácia reálnejší obraz a ja som potom v ďalších jednaniach dospel v rozhovoroch ku konečnej dohode s AS Trenčín. Teší nás, že reprezentant Slovenska nezostal nakoniec bez klubu, to by bola pre florbal zlá reklama,“ uvádza jeho stanovisko oficiálna internetová stránka extraligistu.

 

Matúš Machara odohral v sezóne 2020/2021 za AS Trenčín dva zápasy, v ktorých si pripísal jednu asistenciu a dve trestné minúty.Odoberajte newsletter