Sestry Grossové zariadili víťazstvo Spišiačok nad Pruským

Po včerajšej prehre s Nemšovou sa Spišiačkam proti Pruskému podarilo vyhrať o čo sa postarali najmä sestry Klára a Viktória Grossové. Strelili totiž päť z celkového počtu šiestich gólov svojho družstva a Východniarky tak uspeli v pomere 6:4.

Domáce hráčky nezačali šťastným spôsobom, pretože na začiatku druhej minúty boli vylúčené za nedovolenú vzdialenosť a tak ponúkli Spišiačkam presilovku. Východniarky neváhali a výhodu využili na úvodný gól, ktorý strelila Viktória Grossová. Trochu kurióznym spôsobom sa o tri minúty neskôr podarilo vyrovnať Petre Kňažkovej, keď hosťujúcej brankárke Timei Kožárovej nešťastne prepadla lopta do bránky. V trinástej minúte sa z obrany vybrala fyzicky dobre stavaná obrankyňa Sára Adamcová, ktorá zavesila druhý gól Spišiačok.

Viac než dvanásť minút si diváci museli počkať v druhom dejstve na ďalší gól, ktorý prišiel po skvelej kombinácii Simony Pohorelcovej s Barborou Gáborovou, ktorá z prvej vyrovnala na 2:2. Vyrovnaná partia pokračovala a boli to obe brankárky, ktoré za svoj chrbát nepustili žiadnu loptičku a tak sa družstvá do šatní rozchádzali za nerozhodného stavu.

Spišiačky sa snažili zaskočiť domáci tím, čo sa im aj dokonale podarilo, pretože Klára Grossová dvomi gólmi v rozpätí piatich minút dostala Kométu do dvojgólového náskoku. Pruské však zareagovalo a Martina Mikulčíková znížila na 3:4. Sestry Grossové to mali dnes dobre rozohraté, pretože Viktória zvýšila na 5:3 pre Spišiačky a hneď po nej zavŕšila hetrik Klára a spolu tak sestry strelili päť gólov zo šiestich svojho družstva. Necelých päť minút pred koncom vykresala iskierku nádeje pre Pruské posila z Partizánskeho Nikol Drábeková, ktorá znížila na 4:6. Necelé tri minúty pred koncom odvolal domáci tréner Vladimír Gábor brankárku, no zlé striedanie spôsobilo, že Pruské dostalo dve minúty čím si zbytočne skomplikovali situáciu. Spišiačky pohodlný náskok už ubránili a tešia sa zo zisku troch bodov.

Vladimír Gábor (tréner ŠK 98 Pruské): ,,Zápas sme začali veľmi zle už počas prvej tretiny a aj keď sa v neskoršom priebehu naša hra zlepšovala, v tretej tretine bol super lepší, rozhodol zápas a zaslúžene ho vyhral.“

Nikol Drábeková (najlepšia hráčka ŠK 98 Pruské): „V defenzíve sme neboli dostatočne dobré, nedostupovali sme hráčky a neboli dôrazné pri obrane v bránkovisku. Smerom do útoku sme mali veľa šancí, ktoré sme bohužiaľ nepremenili a to nás stálo body.“

Dušan Koščo (tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Do dnešného zápasu sme nastúpili s cieľom aktívne hrať na loptičke s kvalitnou rozohrávkou, čo nám do značnej miery vychádzalo, no narazili sme pri premieňaní šancí a kvalitnej gólmanke súpera. V tretej tretine sme konečne svoje šance využili, vytvorili sme si rozdielový náskok a v závere sme si to podržali.“

Klára Grossová (najlepšia hráčka FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Po včerajšom zápase sme si chceli napraviť chuť a preto sme nastúpili proti Pruskému s cieľom vyhrať. Súperky prvé dve tretiny boli našim vyrovnaným súperom. V tretej tretine sa nám to podarilo zlomiť. Súperom ďakujeme za hru a prajeme veľa šťastia v ďalších zápasoch.“

ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves 4:6 (1:2, 1:0, 2:4)