Skvelá správa – Slovensko zvíťazilo nad Českom!

Slovenská reprezentácia mužov odohrala skvelý finálový zápas kvalifikácie o postup na MS v talianskom Celane proti favorizovanému Česku. Teší nás nielen samotný postup, ale aj celkové víťazstvo v kvalifikácii EUR3, ktoré nie je len tak hocijaké. Po prvý raz v histórii sme zdolali Česko a to po víťazstve 5:4! Chlapci predviedli poctivú prácu, zodpovedný a obetavý výkon podložený kvalitnou prácou trénera Radomíra Mrázka.

 

Spustenie štátnej hymny Slovenska spočiatku domácim Talianom akosi nevyšlo a tak slabučký zvuk z reproduktorov slovenskí reprezentanti hrdo a hlasno prekričali. Ani ich českí kolegovia sa pri svojej štátnej hymne nedali zahanbiť a tak sa mohlo medzištátne derby začať. Úvodné buly si vybojovali naši, no prvá šanca patrila Čechom, ktorí navyše na začiatku druhej minúty vybojovali aj prvú presilovku. Tú však naši skúsenejší súperi využiť nedokázali. Slováci sa sústredili na pozornú defenzívu, ktorú českí reprezentanti neprekonali ani počas druhej početnej prevahy o jedného hráča. Brankár Adam Kohút spoločne s obetavými spoluhráčmi úspešne čelili prevahe Čechov a na konci dvanástej minúty sme udreli my. Autorom gólu Slovenska bol Kamil Navrátil.

 

Druhú tretinu sa do nás Česi pustili a na začiatku druhej minúty vyrovnal Jonáš Kreysa. Slovenskí reprezentanti sa inkasovaným gólom nenechali rozhodiť a trpezlivo pokračovali v bránení a každú možnú príležitosť využili na ohrozenie bránky súpera. To sa podarilo na začiatku druhej polovice zápasu po parádnej bombe Martinovi Grlickému a Slovensko opäť viedlo. Česi zrejme dlho nepamätajú, kedy naposledy nevyužili tri presilové hry v zápase, pretože naši ubránili aj spomínanú tretiu oslabovku a tak sa po druhej siréne odchádzalo za stavu 2:1 pre Slovensko.

 

Tak trochu v šoku zostali Česi, keď v úvode tretej tretiny po nezištnej prihrávke Michala Dudoviča strelil tretí slovenský gól Lukáš Ujhelyi. To ešte nebolo všetko. Ďalšia slovenská facka prišla o Ďalšiu minútu keď parádnou presne mierenou strelou zavesil Matúš Gajdoš na 4:1! A to ešte nepremenil Kamil Navrátil nariadené trestné strieľanie, no tak či tak sa schyľovalo k veľkej senzácii. Favoriti však prepli na vyššie obrátky a desať minút pred koncom znížil Jiří Besta. Drámu ako sa na finále patrí zariadil tretím gólom do našej siete Marek Zouzal. Viac než dve a pol minúty pred koncom si naši súperi vzali oddychový čas a odvolali brankára. Ten sa však po našom rýchlom brejku nestihol presunúť zo striedačky do bránky a tak Navrátil zvýšil na 5:3 pre naše družstvo. Česi pokračovali v hre bez brankára a desať sekúnd pred sirénou znížil na rozdiel jedného gólu Matěj Havlas. Víťazstvo sme však nepustili a senzácia je na svete! Slovensko zvíťazilo nad Českom po prvý raz v histórii.

 

Hlasy po zápase:

Radomír Mrázek (tréner, Slovensko): „Dnešné historické víťazstvo nad Českom z pohľadu výkonu družstva, vložených emócii a všetkých súvisiacich okolností nepotrebuje komentár. Zdolali sme tím, ktorý patrí do svetovej TOP štvorky. Všetci máme obravský pocit šťastia, spokojnosti a radosti.“

Kamil Navrátil (hráč, Slovensko): „Máme za sebou veľmi náročný týždeň, no so zaslúženou odmenou v podobe čerešničky na torte a tou je záverečné víťazstvo nad Českom. Moja premiéra v reprezentačnom drese vyšla. Ešte teraz mám zimomriavky, pretože som nastúpil rovno proti jednému z najlepších tímov na svete. Tešíme sa a víťazstvo posielame domov všetkým fanúšikom.“

 

Česko – SLOVENSKO 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)

 

TOP partnerom reprezentácie mužov SR je betRing


Ďalšie články


Odoberajte newsletter