Skvelým finišom dotiahlo bratislavské Lido súboj s ATU Košice do víťazstva!

Premiéra trénerovi bratislavského tímu ŠK Lido Tomášovi Škarupovi na lavičke vyšla. Získal skalp košického ATU, no konečné víťazstvo 10:8 sa nerodilo ľahko. Lido bravúrne zvládlo záverečnú tretinu, v ktorej nastrieľalo až sedem gólov.

Na začiatku mali dôvod na radosť a úsmev hostia z Košíc, ktorých už počas prvej minúty dostal do vedenia Roman Kozej. Ondrej Pagáč však v polovici piatej minúty vyrovnal. Po krátkej odmlke sa znovu presadili hráči ATU. Najskôr Daniel Olekšák a po ňom aj David Long Hoang Pham Trung zvýšil na 1:3 pre hostí. Do prestávky ešte z presilovky znížil kanonier Lida Lukáš Nôta.

Druhá tretina priniesla najmenej gólov. Najskôr René Bodnár zvýšil na rozdiel dvoch gólov pre Košice, no domácich udržiaval v hre Richard Dluhoš. Tesne po ňom skóroval hráč ATU Marko Šima a východniari viedli 5:3. V druhej polovici tejto časti mali čo domáci hráči robiť, pretože sa dokázali ubrániť najskôr dvoj a potom aj päťminútovej presilovke hostí.

Doslova ich nakopla skutočnosť, že počas oslabovky strelili svoj štvrtý gól zásluhou Ondreja Gažíka. Dvoma presnými zásahmi Jakuba Gáleta a Lukáša Nôtu Lido spravilo obrat, no Košičania ešte dokázali z florbalky Eduarda Tótha vyrovnať. V druhej polovici tretej časti však rozbehol víťazné ťaženie domácich Dluhoš. Prišla päťminútová presilovka Lida a bola veru priam zvláštna. Najskôr ju využili na dva presné zásahy Tomáš Kopecký s Nôtom, no aby nebolo domácim ľúto, hostia v oslabení rovnako dvakrát skórovali. Autormi gólov boli Roman Kozej a Peter Bezeg. Skóre uzavrel a tri body pre Lido poistil Dluhoš – 10:8.

Tomáš Škarupa (tréner ŠK Lido Prírodovedec): „Bol to ťažký zápas, oba tímy podali dobrý výkon striedali sa tam lepšie a horšie momenty. Podľa toho vyzeralo skóre v prvej polovici. ATU ukázalo lepšie momenty predovšetkým v zakončení. Nám sa nepodarilo premeniť tie šance, ktoré sme mali a preto bol ten stav po druhej tretine taký aký bol. Pomohla nám ubránená päťminútová presilovka, v ktorej sa ATU nepresadilo, naopak my sme strelili gól. Z nejakého dôvodu od tohto momentu začali padať góly na oboch stranách. Začali sme premieňať tie šance, ktoré sa nám nepodarilo premieňať dovtedy. Chalani si to bojovnosťou a zodpovedným prístupom postrážili. Dali sme gól do prázdnej brány. Myslím si, že dnes sme boli o čosi lepší a získali sme zaslúžené tri body.“

Richard Dluhoš (hráč ŠK Lido Prírodovedec): „Po dvoch rokoch som sa vrátil do extraligy a hneď proti materského klubu ATU. Zápas hodnotím ako náročný. Súper bol veľmi kvalitný. Spravili sme viacero chýb, ale myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon. Ku koncu sme si postrážili naše vedenie. Môj prvý hetrik u mužov je super pocit. Je mi ľúto, že to bolo proti materskému klubu. Dúfam, že mi to bude padať aj naďalej. Ďakujem chlapcom za zápas.“

Jakub Talarovič (hráč FaBK ATU Košice): „Začiatok zápasu sa nám celkom vydaril. Viac menej sme dodržiavali to, s čím sme prišli a to, čo sme chceli hrať. Celú sezónu nás trápi hra v oslabení, taktiež ani presilovky nie sú našou doménou. Najradšej by sme hru v číselnej prevahe vylúčili z celej hry, avšak musíme sa s tým nejako popasovať. Musíme naďalej tvrdo pracovať, máme veľa nedostatkov, ktoré musíme vylúčiť ak chceme pomýšľať na nejaké úspechy v tejto sezóne. Tretia tretina nám vôbec nevyšla, prehrali sme si to hlavne v hlave. Zbytočne sme sa hnevali a všeobecne sme nehrali to, čo sme chceli hrať. Gratulujem súperovi, odohral veľmi kvalitný zápas a dúfam, že my sa z toho poučíme a zoberieme si niečo do budúcna.“

Hoang Long Davud Pham Trung (hráč FaBK AT Košice): „Prvé dve tretiny sme hrali dobrý zápas, nehrali sme špičkovo, ale darilo sa nám. V tretej tretine sme stratili mentalitu, menej sme sa podporovali ako v prvej a druhej tretine. Túto sezónu od nás odišlo veľa hráčov. Chvíľu nám bude trvať, kým zahráme to, čo by sme chceli. Myslím si, že každý zápas je lepší a lepší, no musíme zmeniť niektoré veci. Musíme na sebe makať, hlavne v obrane. Osobne som dnes robil veľa chýb a nie som zo seba nadšený. Aj napriek tomu si myslím, že do troch rokov vyhráme titul.“

ŠK Lido Prírodovedec – FaBK ATU Košice 10:8 (2:3, 1:2, 7:3)