SLOVÁCI V ZAHRANIČÍ: Play-off najvyššej súťaže mužov v Česku prechádza do štvrťfinále

V bratskej Českej republike to tieto dni žije florbalom

V Livesport superlige uvidíme v play off aj slovenských hráčov


PLAY-OFF  

1. SC TEMPISH Vítkovice skončili po základnej časti na druhej priečke, k čomu im dopomohlo najmä 21 vyhraných zápasov a celkové skóre 229:106.

Rytieri mali oporu aj v dvojici slovenských hráčov: kapitánovi mužskej repre - Michalovi Pažákovi, ktorý nastúpil vo všetkých dvadsiatich šiestich zápasoch, v ktorých nahral 21 kanadských bodov (11+10) a obrancovi Šimonovi Hatalovi. Vítkovice v utorok spoznali svojho štvrťfinálového súpera-Black Angels, nad ktorými zvíťazili v oboch vzájomných zápasoch (14:3, 11:5).

Tréner Tomáš Martiník súpera nepodceňuje a očakáva náročnú sériu, zároveň však neočakáva podcenenie zo strany jeho tímu a dúfa v postup. 

Black Angels si svoju cestu do štvrťfinále museli obhájiť v osemfinále, kde dokázali otočiť sériu s Libercom z prehry 0:1 na 2:1 vo svoj prospech. Dres Angels si 27krát v sezóne obliekol aj odchovanec z bratislavského Lida-Vladimír Bačinský, ktorý v tejto sezóne na hracej ploche strávil 5 hodín, 18 minút aj 54 sekúnd.

Tréner Tomáš Janeček má pred štvrťfinálovou sériou rešpekt, no zároveň pripomína víťazstvá nad 1. SC TEMPISH z minulosti a tohtoročné, zároveň historicky prvé ligové víťazstvá svojho tímu nad súpermi z Mladej Boleslavy a Sparty. 


Vďaka celkovému tretiemu miestu si priamy postup do štvrťfinále zaistil aj tím Předvýber.CZ Florbal MB, do ktorého na sklonku minulého roka prestúpil druhý najefektívnejší slovenský hráč z Majstrovstiev sveta (2022)-Ronald Gašparík, ktorý si počas deviatich zápasov pripísal 9 kanadských bodov (4+5). Tím z Mladej Boleslavy si za súpera vybral pražskú Spartu, za ktorú hrá Kristián Kozák, s úspešnosťou na vhadzovaniach 82.35%.  

Hráči z tímu Mladá Boleslav, radujúci sa z gólu, v strede (číslo 79) Ronald Gašparík. FOTO: Český florbal


Tím FbŠ Bohemians si za základnú časť pripísal 55 bodov a tretí najvyšší počet skórovaných gólov-224, čo mu zabezpečilo postup do štvrťfinále. Bohemians majú na svojej súpiske štyroch hráčov a jedného brankára zo Slovenska.

Najviac sa doposiaľ darilo odchovancovi Snipers - Matúšovi Gajdošovi (9+5) a Samuelovi Virgovi (3+11). Po dva zápasy v Livesport Superlige odohrali aj juniori so slovenským pôvodom - Šimon Batkovič a Mário Ozimý (hrajúci za FBŠ BOHEMIANS DOM PRAHA), do tímu nastúpil aj brankár Šimon Melega. 
 

Proti Bohemians v štvrťfinále nastúpi tím FAT PIPE FLORBAL CHODOV, za ktorý hrá aj Šimon Šmajda.  

Bohemians majú na Chodov ťažké spomienky, keďže práve tento tím zakončil ich cestu počas predminulej sezóny v playoff. Obaja tréneri sú odhodlaní so svojimi tímami postúpiť, čo sľubuje vyrovnané súboje. 


Počas štvrťfinále proti sebe nastúpia aj Tatran Strešovice a Tj Sokol Královské Vinohrady. Ani jeden z tímov nemá na svojej súpiske slovenských hráčov, no Tatran má za sebou výborne zvládnutú základnú časť, počas ktorej neprišiel o jediný bod, čím prepísal históriu súťaže a získal 78 bodov. Královské vinohrady si vstupenku do štvrťfinále vybojovali po napínavej sérii v osemfinále proti Ostrave, za ktorú bojovali Ladislav Gál a Jakub Košarišťan, po otočení z nepriaznivých 0:1 na 2:1. Tréner Tatranu - Luděk Beneš súpera nepodceňuje a apeluje na udržanie koncentrácie. Tréner Jan Kapucián (SKV) má z výberu Tatranu radosť a je to podľa neho skvelá výzva pre jeho zverencov. 


PLAY-DOWN

7 Slovákov sa nachádza v dvoch českých tímoch, ktoré aktuálne bojujú o udržanie v semifinále. 

Otrokovice aktuálne vedú nad súperom z Pardubíc v sérii už 2:0. V doterajších dvoch zápasoch play-down semifinále sa najviac o víťazstvo tímu spomedzi Slovákov pričinili Peter Nehila (2+2) a Jakub Grich (2+1), zatiaľ čo oba zápasy odchytal Adam Kohút, ktorý musel čeliť takmer šesťdesiatke striel. Za Otrokovice hrajú aj Martin Grlický, Samuel Kelemen a Daniel Minich. 

 

Hráč číslo 24 - Peter Nehila a brankár Adam Kohút.. FOTO: Český florbal


V Karlových Varoch, ktoré vedú nad súpermi z Českej Lipy v playdown sérii 2:0, hrá Ivan Tomčo, ktorý za tím počas sezóny v superlige odohral 27 zápasov. 


Najbližšie zápasy play-off a play-down sú na programe už tento víkend. Všetkým slovenským florbalovým hráčom v zahraničí držíme palce. 

Zdroj: Český florbalOdoberajte newsletter