Slovak Floorball Cup 2024 s majstrami Slovenska, Nemecka aj Rakúska

Najväčší medzinárodný florbalový turnaj na Slovensku napíše už svoju siedmu kapitolu

Organizátori najväčšieho florbalového turnaja na Slovensku zverejnili kompletný zoznam účastníkov 7. ročníka. Slovak Floorball Cup 2024 bude mať mimoriadne silne obsadenú najmä mužskú kategóriu „Pro“, ktorej účastníkom bude nemecký, rakúsky aj slovenský šampión, ktorých doplní jeden z najúspešnejších klubov v Česku a ašpirant na postup do najvyššej švajčiarskej súťaže.

 

Tradičnými účastníkmi augustového turnaja sú Snipers Bratislava a ŠK Lido Prírodovedec. Druhý spomenutý tím sa v sezóne 2023/24 stal premiérovo majstrom domácej extraligy. Medzinárodný rozmer najprestížnejšej turnajovej kategórie doplní majster Nemecka z najaktuálnejších dvoch ročníkov  UHC Sparkasse Weissenfels, Wiener Floorball Verein, ktorý ovládol uplynulé tri sezóny rakúskej ligy, a 1. SC Tempish Vítkovice, sedemnásobný český šampión s bronzom z nedávno skončenej ligovej sezóny. Ostravčania budú súťažiť s tímom do 20 rokov, pričom juniori sú aktuálnymi vicemajstrami Česka. Silnú šesticu dopĺňa ďalší tím z krajín veľkej florbalovej štvorky, konkrétne švajčiarsky Ad Astra Obwalden. Ten momentálne pôsobí v druhej najvyššej súťaži.

 

Okrem elitnej kategórie má Slovak Floorball Cup aj turnaj žien a otvorenú mužskú súťaž. Medzi dvanástimi ženskými družstvami má okrem Slovenska zastúpenie aj Česko, Rakúsko, Maďarsko a Poľsko. Nechýba vicemajster Slovenska FBK Harvard Partizánske, VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava a pod hlavičkou Tempish Old Stars sa predvedú viaceré bývalé či súčasné reprezentantky a slovenské ikony tohto športu.

 

Otvorený mužský turnaj má 24 účastníkov zo Slovenska, Česka, Francúzska, Slovinska a Švajčiarska, vrátane francúzskeho tímu Tigers, ktorý sa tešil zo zisku trofeje minulý rok.  Tento rok bude mať Slovak Floorball Cup prepojenie aj s Olympijským festivalom mládeže pri jazere Kuchajda, kde bude mať pripravený vlastný priestor aj so súťažami zručností. Zápasy prebiehajú v bratislavskej Športovej hale SZH na Junáckej od 8. do 11. augusta.

Tlačová správa podujatia.

 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter