Slovenky prepisujú históriu!

Slovenská reprezentácia žien dosiahla v treťom zápase svetového šampionátu v Bratislave historicky najvyššie víťazstvo Slovenska v tejto kategórií. Odniesli si to Austrálčanky, ktoré dnes „vyfasovali“ predčasný vianočný darček v podobe debaklu 21:1. Dievčatá bravóóó!

Tréner Michal Jedlička nechal do polovice zápasu sedieť prvú päťku a rozbeh našich reprezentantiek bol opäť o niečo pomalší, no najlepší zo všetkých troch stretnutí. Slovensko tentoraz neinkasovalo ako prvé a naše hráčky sa tešili z úvodného gólu už na začiatku štvrtej minúty kedy skórovala Šárka Boľová, autorka neskoršieho hetriku. K nej sa do konca prvej tretiny pridali Viktória Bobotová s Janou Troškovou a Slovensko odchádzalo do šatní s náskokom 3:0.

Skóre druhej časti hry otvorila Andrea Šidlová a Austrálčanky dali svoj jediný gól počas vlastnej oslabovky, keď na konci 25 minúty znížili na 1:4. Od tohto momentu „lovili“ loptu zo siete už len obe brankárky Austrálie a bolo ich hodne. Keď v polovici zápasu zvyšovala Katarína Klapitová na 5:1 a prišla na plochu prvá lajna, nikto netušil, že príde gólová smršť... Do konca tretiny padlo ešte šesť presných zásahov.

Záverečné dejstvo prinieslo skazu austrálskeho florbalu. Súperky nevedeli kam skôr skočiť a slovenské reprezentantky si z chuti zastrieľali. Hrali pekný kombinačný florbal a chytili sa konečne aj ostatné hráčky, hoci prvá päťka zavesila celkom jedenásť gólov. Konečné víťazstvo 21:1 je historicky najvyšším víťazstvom v kategórii žien, ktoré kedy Slovensko dosiahlo. „Bradatý“ rekord držal zápas z roku 2011 s konečným výsledkom 17:0 nad Rakúskom počas kvalifikačného turnaja v Poľsku. Slovensko vyhralo svoju skupinu „C“ s plným bodovým ziskom a impozantným skóre 43:6, no šampionát sa začína úvodným súbojom play-off už v utorok. Našimi súperkami bude jeden z dvojice Poľsko, alebo Nemecko zo skupiny „B.“

Michal Jedlička (hlavný tréner Slovenska): „Z dievčat konečne opadla určitá nervozita a spoločne s ostatnými sa chytili strelecky, čo nás nesmierne potešilo. Austrália len bránila a my sme búšili do plných aj preto sme nehrali na tri päťky ale sme družstvo rozdelili tak aby vždy dne formácie hrali polovicu zápasu. Bolo totiž potrebné aby sme udržali tempo hry. Navyše v hale je dosť chladno a tak sme prípadným vychladnutím hráčiek nechceli riskovať prípadné zranenia.“

Michaela Šponiarová (hráčka Slovenska): „Som veľmi rada, že sme sa dnes všetci vrátane fanúšikov bavili florbalom. Verím, že sme všetkým dokázali, že florbal hrať vieme a že si zaslúžime také miesto, o ktoré práve bojujeme.“

Monika Pintérová (hráčka Slovenska): „Konečne nám začalo vychádzať na ihrisku to, čo sme si povedali a chytili sme sa aj strelecky a to je dobré pred dôležitou fázou šampionátu, ktorou zápasy play-off sú.“

Austrália – SLOVENSKO 1:21 (0:3, 1:8, 0:10)