Slovenky v Singapure už absolvovali prvý tréning, zajtra ich čaká prvý zápas turnaja proti Švédkam

Singapur - Deň 2

Po dlhej a náročnej ceste do Singapuru, ktorá trvala spolu takmer 24 hodín, už slovenské ženské reprezentantky absolvovali už aj prvý tréning a postupne sa aklimatizujú na podmienky v Singapure. Denná teplota okolo 30 stupňov, striedanie slnečných chvíľ s dažďom a vysoká 91- percentná vlhkosť.

Typická "zima" v tomto mestskom štáte so sebou prináša aj tieto fakty, s ktorými sa musia popasovať všetky tímy. Úvodný tréning už absolovali v modernom športovom centre Singapur Sports Hub, ktorý disponuje Národným štadiónom s kapacitou 55 000 divákov, centrom pre plavecké športy, vnútorným štadiónom s kapacitou 12 000 divákov, vonkajšími tréningovými ihriskami, atletickým oválom a aj menšími halami s názvom OCBC, kde budú k dispozícii dve haly. Tu Slovenky absolvujú tréningy aj zápasy. OCBC Arena má kapacitu 3000 divákov. Vrchol turnaja v podobe finálového víkendu sa presunie do Indoor Hall s kapacitou 12 000 divákov. 

Singapore Sports Hub. FOTO: Dragages Singapore. 


 

Prvý tréning v OCBC Hall 3 v Singapore Sports Hub. 


Regenerácia pred ostrým štartom turnaja

Prvý deň po pricestovaní reprezentantky absolvovali spoločný obed, postupne začali spoznávať miestne počasie ale aj miesta v okolí hotela, ktorý sa nachádza v rušnom centre tohto moderného mestského štátu. V tíme panuje dobrá nálada a do prvého zápasu šampionátu, ktorý naše hráčky absolvujú už v sobotu od 12:00 stredoeurópskeho času sa prispôsobia aj časovému posunu, ktorý je oproti času na Slovensku +7 hodín. Po spoločnom obede a oddychu sa reprezentácia vybrala na krátky pobyt na ostrove Sentosa, ktorý sa nachádza pár minút metrom od nášho hotela. Relax pred zajtrajším ostrým štartom šampionátu padol celému tímu určite vhod. 


Zajtra bude na programe aj porada a videorozbory pod taktovkou skúseného hlavného trénera Michala Jedličku, ktorý podrobne rozoberá rôzne herné situácie. 

Pestrá strava a kvalitné podmienky, ktoré vytvára zázemie hotela ale aj športové centrum, priateľské prostredie a ľudia, ktorí sú ochotní pomôcť, dotvára šampionátový kolobeh. Ten sa rozbehne v sobotu a vy budete môcť byť pri tom vďaka Arena Sport, ktorá prinesie všetky zápasy Slovenska, štvrťfinále, semifinále aj vrchol v podobe finále. Držte doma palce Slovensko! 

 


 


Sledujte cestu v Singapure na našich sociálnych sieťach a buďte v obraze. 


Fotogaléria


Odoberajte newsletter