SLOVENKY V ZAHRANIČí: Alžbeta Ďuríková aj budúcu sezónu v najprestížnejšej lige sveta!

Dlhoročná opora slovenskej reprezentácie žien - Betka Ďuríková pokračuje v drese nováčika švédskej najvyššej súťaže FBC Kalmarsund aj v budúcej sezóne. Slovensko tak bude mať aj naďalej zastúpenie v najprestížnejšej florbalovej súťaži 


Dvadsaťsedemročná obrankyňa prišla do klubu sídliaceho v 40-tisícovom Kalmare na pobreží Baltického mora pred týmto súťažným ročníkom z českého 1. SC Tempish Vítkovice. 

„Cítim sa skvele. Som tu veľmi šťastná, takže neskrývam nadšenie z predĺženia pôsobenia o rok. Páči sa mi všetko: mesto, klub, spoluhráčky v ňom. Funguje to, tak prečo by nie?“ vyhlásila pre mediálnu službu FBC Kalmarsund odchovankyňa NTS FK-ZŠ Nemšová.

„Prvé mesiace neboli ľahké. Musela som si zvyknúť na prostredie a moje telo sa potrebovalo adaptovať na vyššie tempo hry. Začiatok teda bol dosť náročný, zvládla som to však značne dobre. Som sama so sebou pomerne spokojná,“ netajila bývalá hráčka švajčiarskeho UHC Burgdorf a fínskeho SC Classic Tampere, ktorá počas dvoch pobudnutí na severe Moravy získala tri české tituly a striebro v Champions Cupe 2019. Vtedy bola kapitánkou Vítkovíc.

Nováčik v najprestížnejšej lige na svete Kalmarsund obsadil v základnej časti siedmu priečku v 14-člennej tabuľke. Vo štvrťfinálovom 1. kole play-off zatiaľ prehráva s Pixbom Wallenstam Mölnlycke, druhým z dlhodobej fázy, 0:2 na zápasy (4:6 vonku a 3:7 doma). Najbližší duel je na programe v stredu. Hrá sa na tri víťazstvá.

„Dosiahli sme predsezónne ciele, čokoľvek navyše by bolo bonusom. Nemáme čo stratiť. Dáme to toho všetko. Myslím si, že práve Pixbo je jediným súperom z možných, proti ktorému máme šancu na dobrý výsledok a prípadný triumf,“ povedala Alžbeta Ďuríková, ktorá v 26 stretnutiach dosiahla bilanciu 5+6.

Betka Ďuríková v drese FBC Kalmarsund. FOTO: Flickr FBC Kalmarsund


Absolventka biomechanického inžinierstva na Materiálovo-technologickej fakulte VŠB-TU v Ostrave je druhou Slovenkou v histórii vo Svenska Superligan (SSL) po Michaele Šponiarovej, ktorá zhodou okolností pred sezónou 2022/23 zamierila opačným smerom zo Švédska (Täby FC) práve do Vítkovíc.

„Chcem sa zlepšovať na každom tréningu a v každom zápase. S tímom sa túžim prebojovať tak ďaleko, ako sa bude dať. Uvidíme, či sa to ešte bude týkať tejto sezóny, alebo až tej nasledujúcej,“ uzavrela Alžbeta Ďuríková, bez ktorej sa sotva zaobíde nominácia SR na decembrové majstrovstvá sveta v Singapure.Odoberajte newsletter