Slovenskí reprezentanti zabojujú o majstrovstvá sveta. Ambíciou je jasný postup

V poľskom meste Lóchow neďaleko Varšavy, si naši reprezentanti v skupine C (Kvalifikácia EUR2) zmerajú sily s Veľkou Britániou, Nórskom a Španielskom. Ambíciou je jasný postup, ovládnutie skupiny a konfrontácia s našimi západnými susedmi z Česka vo finále turnaja.

Hlavný tréner Radomír Mrázek nominoval dvadsiatku hráčov, ktorá zabojuje o siedmy svetový šampionát medzi svetovou elitou.

 

Slovenskú mužskú reprezentáciu čaká od štvrtku do nedele kvalifikačný turnaj o účasť na Majstrovstvách sveta vo Švédsku (7. – 15.12.2024 – Malmö). Zverenci absolvovali pred štvrtkovým štartom turnaja spoločný tréning a obed v Ostrave a následne sa presunuli do dejiska kvalifikácie. V stredu ešte absolvujú jednu tréningovú jednotku a začiatok druhého mesiaca roka bude patriť začiatku cesty do Švédska.

Tréner Radomír Mrázek očakáva jednoznačný postup a rád by si vo finále turnaja zmeral sily Českom, ktoré Slováci zdolali na kvalifikačnom turnaji v roku 2022 v Taliansku.

"V Poľsku nás čaká v skupine ako najväčší súper Nórsko. Verím, že nadviažeme na posledné výkony a výsledky a súpera zdoláme. Zápasy proti Veľkej Británii a Španielsku budú typicky o trpezlivosti, vnútornej zodpovednosti a maximálnej kvalite pri hre s loptičkou. Radi by sme skupinu ovládli a opäť si tak zmerali sily s viac-menej istým víťazom druhej skupiny Českom. Do nového roku prajem všetkým pevné zdravie a veľa šťastia do druhej polovice sezóny." uzavrel očakávania pred kvalifikáciou tréner Mrázek. 


Prvý zápas odohrajú Slováci 1. februára od 10:00 proti Veľkej Británii, 2. februára ich od 16:00 bude čakať Nórsko a skupinu zakončia v sobotu 3. februára proti Španielsku. Všetko by malo smerovať k záverečnému nedeľnému súboju s Českom.

Tréner Radomír Mrázek počas MS 2022 vo Švajčiarsku. 


V nominácii viacerí nováčikovia a mladá krv

Medzi nováčikov, ktorých čakajú premiérové štarty v najcennejšom mužskom drese patria Teodor Beriac, Lukáš Nôta, Martin Vrábel, Šimon Batkovič a Marcel Jakubec. V nominácii nechýba ani aktuálne najproduktívnejší Slovák v českej Superlige – Tomáš Kvasnica alebo elitný strelec Michal Dudovič. Brankársku dvojicu tvoria Adam Kohút a Šimon Melega. Kristiána Kozáka nahradil v nominácii Jakub Košarišťan.

Pokračuje tréner Mrázek.

"Za posledný rok urobili niektorí hráči, najmä vďaka zlepšeniu kondície, veľký výkonnostný progres a preto je potrebné oceniť nielen ich individuálny prístup, ale aj prístup a podmienky, na ktorých v niektorých kluboch veľmi zapracovali tréneri alebo vedenie klubov. Z vyššie  uvedených pozitívnych dôvodov sú v zostave úplne nové tváre, ktoré, či už vo svojich kluboch alebo na zrazoch ukázali, že do tímu môžu vniesť prvky, ktoré nám chýbali a celý tím môžu urobiť komplexnejším a silnejším. Jedná sa o florbalové a kondičné prvky, ale aj o prvky charakterové a osobnostné." 

Pre mladého, len 17-ročného Martina Vrábela zo Snipers Bratislava ide o splnený sen.

"Táto nominácia pre mňa znamená splnenie takého menšieho detského sna, lebo každý športovec, ako malý, chce reprezentovať svoju krajinu a určite je to aj šanca ukázať sa nielen pred trénermi, ale aj motivovať mladých florbalistov na Slovensku. Slová trénera Mrázka ma na jednej strane veľmi povzbudili , ale aj ma zaväzujú k tomu aby som svojimi výkonmi potvrdil oprávnenosť svojej nominácie."

Martin Vrábel (vpravo) počas turnaja Gothia Innebandy Cup. FOTO: Snipers Bratislava


 

PROGRAM SLOVENSKA NA KVALIFIKÁCII V POĽSKU


 

Zápasy budete môcť sledovať na online platforme IFF. Prenosy sú spoplatnené a vybrať si môžete buď jednotlivé zápasy alebo výhodnejší balík na celý program kvalifikácie. 

Aplikáciu IFF si môžete stiahnuť TU

A ak by ste chceli prísť fandiť našim mužom priamo do Lochowa, tak vstupenky na zápasy si môžete zakúpiť TU

 


NOMINÁCIA MUŽSKEJ FLORBALOVEJ REPREZENTÁCIE NA KVALIFIKÁCIU O MS 2024 (Poľsko - Lóchow / 1. - 4.2.2024)

 

BRANKÁRI: 

Adam Kohút - Panthers Otrokovice (CZE)

Šimon Melega - FbŠ Bohemians (CZE)

 

HRÁČI: 

Šimon Batkovič - FbŠ Bohemians (CZE) 

Peter Nehila - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava

Martin Vrábel - Snipers Bratislava

Lukáš Ujhelyi - Sparta Praha (CZE)

Matúš Gajdoš - FbŠ Bohemians (CZE) 

Tomáš Kvasnica - FbŠ Bohemians (CZE)

Richard Cvacho - Grasshoppers AC UNIZA Žilina

Lukáš Nôta - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava

Michal Pažák (C) - 1. SC Vítkovice (CZE) 

Šimon Hatala - 1. SC Vítkovice (CZE) 

Marcel Jakubec - FBC Ostrava (CZE)

Ladislav Mirt - Grasshoppers AC UNIZA Žilina

Michal Miške - Grasshoppers AC UNIZA Žilina

Jakub Košarišťan – FBC Ostrava (CZE)

Teodor Beriac - Black Angels (CZE) 

Vladimír Bačinský - Black Angels (CZE) 

Ronald Gašparík - Předvýběr.CZ Florbal MB (CZE) 

Michal Dudovič - SV Wiler-Ersigen (SUI) 

Náhradníci:

Samuel Kelemen - Panthers Otrkovice (CZE)

Filip Vaško (G) - Florko Košice 

 

REALIZAČNÝ TÍM:

Hlavný tréner: Radomír Mrázek, asistent trénera: Karel Ševčík

Manažér tímu: Daniel Dobrovodský 

Fyzioterapeuti: Lucia Ďurišová a Adam Kušnír

Hlavný doktor: Michal Karásek 

 

 

 

 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter