Spišská Nová Ves predviedla presvedčivú domácu jazdu

Sobotná prestrelka so Sabinovom vystrelil Nitru v streleckých štatistikách do popredia celej ligy a jej najsilnejšie individuality sa držali aj na vysokých pozíciách hráčskych štatistík. Spišská Nová Ves však v poslednom ženskom zápase víkendu rázne chopila dianie do svojich rúk, v súboji mala citeľne navrch a zaznamenala svoju druhú sezónnu „desiatku“.

 

Kométa už v úvode svojho duelu poznala výsledky z Tvrdošína aj Sabinova a vedela, že pre udržanie svojej pozície musí bodovať naplno. Do splnenia tejto úlohy sa pustila s veľkou chuťou a na prestávku sa šlo za stavu 3:0. Nitra mala v tejto sezóne prsty už vo viacerých divokých zápasových zvratoch, no pri Hornáde bol scenár iný. Ten pevne držali v rukách domáce Spišiačky, ktoré prvú aj druhú tretinu ovládli zhodne trojgólovým rozdielom a brankárka Nina Vartovníková dokonca ašpirovala na čisté konto. Slávii nepomohli ani štyri dvojminútové tresty súpera, čo je na pomery Spišskej nezvyčajne veľa.

 

V októbrovom minulosezónnom zápase udržala Nitra palebnú silu tohto súpera pod kontrolou a tešila sa z výhry. Žlto-modré však odvtedy svoj káder doplnili o kvalitné posily a toto domáce vystúpenie bolo presvedčivou jazdou. Päťgólovú Kláru Grossovú doplnila na streleckej listine dvojgólová Sára Adamcová, raz Viktória Grossová s Annou Bajtošovou a Katarínou Talpašovou. Za Nitru kontrovala len Pamela Skovajsová, Romana Janegová a Monika Pintérová.

 

FBK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK Slávia SPU DFA Nitra  10:3 (3:0, 3:0, 4:3)

 

Hlasy po zápase:

 

Dušan Koščo (tréner Spišskej Novej Vsi): "Na dnešný zápas s Nitrou sme sa poctivo pripravovali, pozerali sme si video zo včerajšieho zápasu so Sabinovom. Dievčatá z Nitry boli zrejme do značnej miery ovplyvnené týmto zápasom, to sme chceli využiť. Od úvodu sme sa snažili tlačiť do zakončenia, aktívne napádať a mať kvalitnú rozohrávku, čo sa nám darilo. Využívali sme svoje šance, Nitru sme skoro do ničoho nepúšťali a skóre narastalo. V poslednej časti sme dali priestor mladším hráčkam, aby sa tiež ukázali. Tam nám Nitra dala 3 góly, ale to už nemalo žiaden vplyv na zápas. Tešíme sa na vonkajšie zápasy. Dúfam, že táto vzostupujúca forma nám vydrží čo najdlhšie."

 

Anna Bajtošová (najlepšia hráčka Spišskej Novej Vsi): "Na začiatku sme sa dlhšie rozbiehali, no postupom času sme sa rozstrieľali. Veľa súperových striel sme zblokovali, čím sa nemohli presadiť. Aj napriek vypätým súbojom sme sa snažili hrať svoju hru, ktorá nám vychádzala."

 

Roland Drgoň (tréner Slávie Nitra): "Spišská bola od začiatku lepšia. Nepustili nás do nejakých vážnejších šancí. Myslím si, že baby boli trošku obité z toho včerajšku, kedy sme dostali tých 12 gólov v tretej tretine a mali to stále v hlavách, aj keď to tak nevyzeralo. Stále na to mysleli, čo sa odrazilo aj na tomto zápase. Gratulujem súperovi k výhre."

 

Monika Pinterová (najlepšia hráčka Slávie Nitra): "Tento zápas nám ukázal, že musíme viac zapracovať na dôraze a na komunikácii, pretože sme nehrali vôbec zle, ale nevedeli sme sa presadiť a vytvoriť si šance. Dostali sme nešťastné góly, ktoré sme nemali dostať, no dostali sme ich preto, lebo sme nekomunikovali. Ďakujeme babám za dobrý zápas."


Fotogaléria

Ďalšie články


Odoberajte newsletter