Spoločný reprezentačný zraz žien a junioriek v Púchove

Reprezentácie žien a junioriek majú za sebou spoločný zraz v Púchove. V modernej STC Aréne si tréneri preverili najmä výkonnosť junioriek, ktoré už začiatkom mája čaká vrchol sezóny v podobe Majstrovstiev sveta vo Fínsku

Tréneri Dušan Ďuríček a Michal Jedlička pozorne sledovali výkony a fyzickú pripravenosť hráčok, ktoré budú Slovensko reprezentovať na MS junioriek v Lahti. Od 19. do 21. apríla absolvovali reprezentantky na spoločnom ženskom a juniorskom zraze dovedna päť tréningov a dva modelované vzájomné zápasy. 

Viac prezradil hlavný tréner slovenských junioriek Dušan Ďuríček. 

"Na spoločnom zraze junioriek a žien dievčatá absolvovali päť TJ z toho dvakrát hrali proti sebe. V oboch družstvách sa tesne pred zrazom ospravedlnili niektoré hráčky pre chorobu, dokonca tri juniorky mali zdravotné problémy už priamo na zraze, čo nás veľmi nepotešilo. Dúfame, že do ďalšieho víkendu budú v poriadku a môžeme sa v plnej sile pripravovať na záverečnú fázu. V Galante bude dôležité aby sme mali družstvo zdravotne v poriadku a mohli sa ešte zohrávať jednotlivé formácie už v takom zložení v akom budeme nastupovať na MS."


Napriek viacerým výpadkom v nominácii a zdravotným problémom niektorých hráčok bola nálada na zraze veľmi dobrá. Pokračuje tréner Ďuríček. "Nálada aj napriek tomu, že prišlo viacero nových hráčok, bola si myslím dobrá, staral sa o ňu aj nový člen realizačného tímu masér Štefan a nový tréner brankárok Martin."


Nabité tempo prípravy junioriek na vrchol sezóny pokračuje ďalej. Už od 26. do 28. apríla si rozložia tábor v Galante. Majstrovstvá sveta junioriek štartujú v Lahtu 8. mája a potrvajú do nedele 12. mája. Odoberajte newsletter