Štart playoff Extraligy mužov, semifinále žien a juniorov, finále prvých líg

Po krátkej prestávke po konci základnej časti oštartuje už tento víkend playoff Extraligy mužov. Začiatok bojov o titul uvidia diváci v Košiciach, Bratislave, Žiline a Trenčíne

Súboj Žiliny ako víťaza základnej časti proti Prešovu nám otvorí playoff Extraligy mužov v aktuálnej sezóne. Séria by mala Lmať jasného favorita v podobe kobyliek ale Prešov určite nebude jednoduchým súperom. V odvetnom zápase základnej časti medzi oboma tímami Prešov doma prehral o dva góly a poriadne potrápil favorita. Bude tomu aj v tejto štvrťfinálovei sérii?

O 15 minút neskôr ako zápas medzi Žilinou a Prešovom, odštartujú playoff finalisti minulej sezóny. Zaujímavá séria a odveta finále čaká na divákov v Trenčíne a Záhorskej Bystrici. Séria, ktorá nemá jasného favorita a séria medzi tímami s veľkými skúenosťami s ťažkými zápasmi playoff by mala potešiť oko nejedného florbalového fanúšika. Tsunami má Trenčínu čo vracať. Prehralo s ním obe finálové série z predošlých dvoch ročníkoch.

Od 17tej hodiny začnú púť vyraďovacou fázou Florko a Nižná. V minulom ročníku bolo proti rovnakému súperovi na prahu vyradenia. V rozhodujúcom zápase prehrávalo pár minút pred koncom 2:4. Potom ale obranca Jozef Kriš v rozpätí minúty a pol otočil hetrikom skóre a zaskočená Nižná už nedokázala reagovať. Uvidíme podobne dlhú a napínovú sériu aj tento rok?

Posledným zápasom bude duel medzi Lidom a ATU Košice. Lido, ktoré obsadilo po základnej časti 3. miesto a išlo o najlepšie klubové umiestnenie v histórii pôsobenia medzi elitou si na svojho súpera verí. ATU Košice má ale skúsený a najmä energický tím, takže aj tu sa môžeme tešiť na zaujímavú sériu.

Okrem playoff pokračuje aj playdown séria. V tej vedie Capitol nad Snipers 2:0 na zápasy a už v sobotu si môže zabezpečiť účasť v najvyššej súťaži aj pre budúcu sezónu a poslať Snipers do baráže o Extraligu.

Pozrite si víkendový program štvrťfinále Extraligy mužov:

Hyundai Extraliga žien pokračuje už semifinálovou fázou. Nemšová a Kysucké Nové Mesto sa po prestávke dočkalo svojich súperiek a idú opäť do akcie. Nemšová si vybrala za súperky hráčky Spišskej Novej Vsi, ktoré v minuloročnom playoff zdolala 3:0 na zápasy. Spišská zvládla štvrťfinálovú sériu proti Hurikánu jednoznačne a dobre sa naladila na úradujúce vicemajsterky. To platí aj pre hráčky Partizánskeho, ktoré vyradili Pruské a môže sa spoľahnúť na mladú energiu v tíme. Formu z predošlej fázy sezóny ale budú chcieť potvrdiť Kysučanky, ktoré majú vo svojich radoch rovnako veľmi kvalitné a skúsené hráčky. Kysučanky odohrajú svoje "domáce" zápasy v Športovej hale Skalité a Nemšová sa na úvodný víkend "udomácni" v sTc Aréne v Púchove.

Zápasy budete môcť sledovať na YouTube 2m Media - TU

Extraliga juniorov čaká rovnako semifinálová fáza. Tá je zložená z rovnakých dvojíc ako v minuloročnom playoff. Odvetu si proti sebe strihnú Florko a Snipers a čaká nás aj trenčianske derby. Už štvrťfinále naznačilo, že tempo zápasov bude vysoké a juniorom energia a zanietenie rozhodne nechýba. Očakávať sa tak dajú zaujímavé zápasy hrané vo vysokom tempe. Semifinále otvorí zápas Florka proti Snipers v Košiciach.

A poďme sa pozrieť ešte na program 1. ligy mužov a žien. Sezóna v druhej najvyššej súťaži mužov a žien vrcholí a u mužov môžeme spoznať už v sobotu víťazov a zároveň postupujúci tím do Extraligy mužov. Oveľa bližšie majú k návratu medzi elitu hráči Dubnice. Raptors na domácej pôde ale bude určite rázne proti.

Zaujímavá finálová séria pokračuje v 1. lige žien. B tím Kysuckého Nového Mesta zvládol druhý zápas na pôde Snipers a tak pokračujeme v sobotu tretím duelom za stavu 2:0 pre KNM. Prvý zápas série bol napokon kontumovaný v prospech Kysuckého Nového Mesta z dôvodu neoprávneného nastúpenia hráčky Snipers bez platnej hráčskej licencie.