Štvrtý mládežnícky titul sezóny pre AS Trenčín a trojdňová oslava florbalu!

Séria mládežníckych vrcholov sezóny pokračovala v Trenčíne. Počas troch dní bojovalo 12 najlepších tímov o majstrovský titul v kategórii starších žiakov. Prvenstvo obhájil domáci AS Trenčín 

12 tímov, štyri základné skupiny a tri dni plné florbalu. Arena ostrov privítala najlepšie tímy z celého Slovenska a bola svedkom zisku štvrtého mládežníckeho titulu pre AS Trenčín v aktuálnej sezóne. Domáci tím vyhral turnaj bez jedinej prehry a vo finále čelil najväčšiemu prekvapeniu Majstrovstiev Slovenska - tímu Warriors Florbal Klub z Bratislavy. 

Emócie hráčov Warriors. FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames


Warriors prehrali na turnaji len dva zápasy a to práve proti obhajcom titulu AS Trenčín červení. V základnej skupine im podľahli 3-5 a vo finále 2-5. Pre tím z hlavného mesta má ale striebro cenu zlata. Vo štvrťfinále zdolali Harvard Partizánske 3-2 a v semifinále po veľkej nájazdovej dráme ATU Košice rovnakým výsledkom. Cesta AS Trenčín do finále viedla cez dve výhry v základnej skupine a následnej víťaznej ceste v playoff. 

O celých Majstrovstvách starších žiakov z pohľadu víťazného tímu AS Trenčín nám viac prezradil tréner obhajcov titulu Lukáš Kuzl. 

"Turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Chalani mali možnosť odohrať päť kvalitných zápasov, ktoré v lige absentujú. Stretnúť sa na jednom turnaji s tými najlepšími, vám ukáže spätnú väzbu, kde sa naozaj nachádzate. Myslím, že všetky tímy na turnaji boli veľmi dobre pripravené takticky ale aj fyzicky a víťazstvá sa vôbec nerodili ľahko. Zo skupiny sme išli z prvého miesta ale už v nej nás súperi preverili. Štvrťfinálový zápas nám vôbec nevyšiel, z chalanov bolo cítiť obrovskú nervozitu po pár nepremenených šanciach. Súper hral zodpovedne hlavne zo zadu, čo nám robilo problémy. Nakoniec sme boli tým šťastnejším tímom, keďže predĺženie je stále lotéria. V zápasoch o medaily chalani predviedli veľmi pekné a hlavne obetavé výkony a ja som bol nesmierne šťastný, že sa nám podarilo obhájiť titul."


Systematická práca s mládežou a štvrtý mládežnícky titul sezóny

Medzi najlepšiu štvoricu tímov sa prebojovali Snipers Bratislava, ATU Košice, Warriors a AS Trenčín. Už celkovo šťvrtý mládežnícky titul v aktuálnej sezóne si na konto pripísal AS Trenčín. Práca s mládežou je základom celej pyramídy nielen v trenčianskom klube a potvrdzuje sa fakt, že bez kvalitných základov dom nepostavíte. Výchova mladej generácie a kvalitné podmienky na rozvoj hráčok a hráčov. V čom tkvie tajomstvo úspechu klubu z "Ostrova"? 

Pokračuje tréner Lukáš Kuzl: "Myslím, že v klube máme výborné podmienky na zabezpečenie tréningového procesu a to od materiálno-technického zabezpečenia po personálne zabezpečenie. Tréneri každej kategórie robia svoju prácu poctivo a s láskou. Navzájom spolu komunikujeme a nastavujeme veci. Myslím, že najdôležitejšie faktory sú nastavenie tréningového procesu na základe senzibilného obdobia dieťaťa a vytvorenie silnej komunity. V klube sme všetci jedna veľká “rodina”, na výsledky nikto netlačí, tie sú iba čerešničkou na torte."


GIRL POWER - DIEVČENSKÁ SILA

Okrem chlapcov sa na turnaji predstavili aj viaceré šikovné dievčatá, ktoré podávali skvelé výkony a v budúcnosti o nich určite budeme počuť. Girl power - dievčenská sila sa ukázala aj na turnaji, kde dominujú chlapci. Do TOP 4 sa pozrela v chlapčnských tímoch trojica dievčat - Kristína Semanová z ATU Košice, Claudia Mikešová zo Snipers Bratislava a Zoya Žilavá z Warriors. Klobúk dole ale dávame pred všetkými dievčatami, ktoré podávali vynikajúce výkony za svoje tímy počas celého turnaja a za chlapcami vôbec nezostávali. 

Sme veľmi radi, že florbal baví dievčenskú kategóriu čoraz viac a všetkým mladým florbalistkám držíme palce na ich ďalšej florbalovej ceste. 

Zoya Žilavá a Claudia Mikešová. FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames


Pozrite si aj: 

Výsledky MSR starších žiakov

Fotografie z MSR starších žiakov 2024


1. MIESTO - FBK AS Trenčín - červení


2. MIESTO - Warriors Florbal Klub


3. MIESTO - Snipers Bratislava 


Gratulujeme všetkým medailistom a ďakujeme domácemu tímu za skvelú organizáciu celého podujatia a divákom za vzorné povzbudzovanie na zápasoch. 


Fotogaléria

Ďalšie články


Odoberajte newsletter