SUPER FLORBAL POHÁR ZŠ rozhýbal žiačky a žiakov základných škôl!

Celonárodné finále žiačok a žiakov základných škôl uzavrelo školské florbalové súťaže v aktuálnej sezóne. 16 základných škôl zo všetkých samosprávnych krajov súťažilo o celkové víťazstvo počas dvoch dní v Trenčíne

Osem najlepších dievčenských a osem chlapčenských tímov základných škôl vytvorilo v ARENA ostrov jedinečnú atmosféru školskej florbalovej súťaže. Zápasy na dvoch ihriskách, oficiálne otvorenie a oceňovanie učiteľov za ich dlhodobý prínos pri výchove a vedení mladých športovcov a zaujímavé zápasy v oboch kategóriách. 

Ocenení učitelia a učiteľky za dlhodobé vedenie žiakov k fair-play hodnotám a pravidelnému športovaniu. 


Michalovce dokráčali k titulu 

V dievčenskej kategórii sme videli množstvo zaujímavých zápasov a všetko vyvrcholilo napínavým finále, ktoré rozhodli až samostatné nájazdy. Cesta žiačok ZŠ T.J.Moussona v Michalovciach k celkovej výhre viedla cez tri výhry v základnej skupine B, následne zvládli dievčatá z východu republiky aj zápasy playoff skupiny o 1. - 8, resp. 1. - 4. miesto a vo finále ich čakali zástupkyne Bratislavského kraja - ZŠ Vajanského v Modre. Dievčatá z Modry dokráčali do finále rovnako bez jedinej prehry a tak sme videli súboj dvoch najlepších tímov celého podujatia v kategórii žiačok. 

Dramatický súboj dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých boli úspešnejšie Michalovčanky a mohli tak oslavovať celkové prvenstvo. Bronz putoval do Žilinského kraja - konkrétne na ZŠ Márie Medveckej, Medvedzie - Tvrdošín. 


Predstavme si všetky medailistky Celonárodného finále žiačok a žiakov ZŠ 2024. 

1. MIESTO - ??ZŠ T.J.Moussona, Michalovce (KE kraj)


2. MIESTO - ??ZŠ Vajanského, Modra (BA kraj)


3. MIESTO - ??ZŠ Márie Medveckej, Medvedzie - Tvrdošín (ZA kraj)

Všetky fotografie: Michal Tarabík/Floorball Frames


Výsledky SUPER FLORBAL POHÁR ZŠ - žiačky

 


U žiakov triumf Trenčína 

Kategória žiakov mala rovnako kvalitnú úroveň a ani tu nebola núdza o emócie, ktoré k športu a florbalu neodmysliteľne patria. Vo finále na seba narazili zástupcovia domácej ZŠ Hodžova, Trenčín a žiaci ZŠ s MŠ Rabčická v Rabči. Súboj tradičnej florbalovej bašty proti Rabči, ktorá sa so svojim klubom FBK Raptors v premiérovej sezóne v Extralige juniorov prebojovala do playoff a jej mužský prvoligový tím to dotiahol do finále. Práca s mládežou v oboch mestách sa prejavila aj na žiackej úrovni. Finále napokon lepšie zvládli Trenčania a po výhre 4-1 oslavovali triumf.

Ich cesta k titulu sa ale vôbec nerodila ľahko. V základnej skupine B prehrali dva zápasy, proti Košiciam a Zvolenu. V následnom playoff už ale nenašli premožiteľa. Rabčania neprehrali na ceste do finále ani jeden duel a premožiteľa našli až v zápase o zlaté medaile. K bronzu dokráčali žiaci ZŠ M. Rázusa vo Zvolene. 


Predstavme si všetkých medailistov Celonárodného finále žiačok a žiakov ZŠ 2024. 

1. MIESTO - ??ZŠ Hodžova, Trenčín (TN kraj)


2. MIESTO - ??ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča (ZA kraj)


3. MIESTO - ??ZŠ M. Rázusa, Zvolen (BB kraj)

Všetky fotografie: Michal Tarabík/Floorball Frames


Výsledky SUPER FLORBAL POHÁR ZŠ - žiači


Pozrite si aj výber fotografií na našom Flickri: 

FOTOGRAFIE - Deň 1.

FOTOGRAFIE - Deň 2.


Gratulujeme všetkým medailstkám a medailistom, ďakujeme za výborné zápasy hrané v duchu fair-play, partnerom za podporu a organizátorom za výbornú organizáciu a úroveň podujatia SUPER FLORBAL POHÁR ZŠ 2024! Odoberajte newsletter