Tomáš Kvasnica mení dres a smeruje do pražskej "Bohemky"

Klenot trenčianskeho 1. FBC a najproduktívnejší hráč najvyššej súťaže mužov z posledných dvoch sezón - Tomáš Kvasnica, mení dres. Po dlhých úvahách a rokovaniach z neho bude "klokan" v drese pražského tímu FBŠ Bohemians. Konkrakt s víťazom Pohára Českého florbalu z minulej sezóny podpísal na tri roky. 

Tomáš Kvasnica (20) patril v posledných rokoch medzi ozdoby Extraligy mužov. V sezóne 2022/23 nazbieral dovedna 88 bodov za 52 gólov a 36 asistencií a v ročníku 2021/22 to bolo dokonca 96 bodov medzi mužmi. Zároveň ovládol anketu Florbalové osobnosti sezóny v roku 2022 ako najproduktívnejší hráč a zároveň najlepší junior a na tohtoročnom galavečere obhájil rovnaký honor ako v roku 2022. V materskom klube ŠK 1. FBC Trenčín pôsobil takmer 13 rokov a v najvyššej súťaži mužov s bilanciou 85 zápasov/255 bodov a s priemerom 3 góly na zápas.

Tomáš Kvasnica v mužskom extraligovom drese s bilanciou 255 bodov za 147 gólov a 108 asistencií. FOTO: Peter Kapusta 


Tomášov strelecký potenciál a inštinkt bude očakávať v novom drese tréner Michal Jedlička, ktorý mal o slovenského reprezentanta dlhodobý záujem. Tento fakt priznal aj samotný Kvasnica: "V mojom rozhodovaní dosť zavážila aj osobnosť trénera Michala Jedličku, ktorý mal o mňa záujem už pred štyrmi rokmi. Nakoniec sa to podarilo, z čoho sa úprimne teším.“ vyjadril sa Kvasnica pre klubový web ŠK 1.FBC Trenčín. 

Kvasnicu si v historicky prvom drafte do fínskej F-Liiga vybral tím Happee Jyväskylä v treťom kole z celkového 33. miesta. V poslednej fáze rokovaní o ďalšom pôsobení už ale Tomáš zvažoval len dve možnosti. "V závere júla som sa už rozhodoval len medzi dvoma ponukami z Churu a Bohemky. Rokovania sa naťahovali ale nakoniec padlo moje rozhodnutie." prezradil Kvasnica pozadie rozhodovania pre web trenčianskeho 1. FBC. 

Tomáš stihol v drese Bohemians odohrať už aj svoj prvý zápas. V druhom skupinovom dueli Pohára Českého florbalu proti Troopers si na svoje konto pripísal hetrik a pridal aj jednu asistenciu. Presne toto bude od neho očakávať tréner Jedlička, ktorý je zároveň aj hlavným trénerom slovenskej reprezentácie žien. "Očakávať sa budú odo mňa góly, aby som vhodne zapadol do tímu medzi spoluhráčov. Chcem sa herne a osobnostne zlepšovať a pomôcť Bohemke, aby sme sa dostali na tie najvyššie priečky. Mojím osobným cieľom je získať stabilné miesto v elitných formáciách. Chcem, aby sa mi strelecky darilo a aby som bol prínosom pre tím.“ nechal sa počuť pre web ŠK 1. FBC Trenčín. V drese Bohemians doplní aktuálnu trojicu Slovákov - Virgu, Batkoviča, Melegu a Gajdoša. O adaptáciu a aklimatizáciu tak nemusí mať strach. 

Tomáš Kvasnica v drese pražskej "Bohemky". FOTO: Karel Petrak


Kvasnica sa v 1. FBC venoval aj tréningu budúcich florbalových nádejí a podľa jeho vlastných slov na svoj materský klub nikdy nezabudne. Radosť svojim fanúšikom robil už aj na dvoch seniorských majstrovstvách sveta vo Fínsku a Švajčiarsku, kde odohral 14 zápasov a nazbieral 15 bodov (8+7).

Tomáš Kvasnica v najcennejšom drese na MS vo Švajčiarsku. FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames


Tomášovi držíme palce na jeho ďalšej florbalovej ceste a najmä pevné zdravie a veľa gólového korenia v klubovom alebo reprezentačnom drese. 


Fotogaléria

Ďalšie články


Odoberajte newsletter