Tréner Mrázek k žrebu kvalifikácie MS 2024: " Určite budeme mať v pláne, tak ako na minuloročnej talianskej kvalifikácii, skupinu vyhrať a zmerať si sily s víťazmi druhej skupiny."

Minulotýždňový žreb kvalifikácie o Majstrovstvá sveta vo Švédsku 2024 priniesol výberu trénera Radomíra Mrázka do 3. skupiny EUR 2 za súperov Britov, Španielov a Nórov. Začiatkom februára budúceho roka odcestuje elitný slovenský mužský výber do poľského Łochówa a zabojuje o účasť na MS v Malmö.

Pokúsi sa zopakovať minuloročný úspech v podaní výhry základnej skupiny a následného merania síl s aktuálnymi vicemajstrami sveta Čechmi. Viac nám o ambíciách tímu ale aj o aktuálnej príprave reprezentácie prezradil samotný hlavný kouč - Radomír Mrázek. 


“Je fajn, že sme boli vylosovaní do skupiny, ktorá sa hraje v Poľsku, takže nás nečaká nejaké extrémne cestovanie. Čo sa týka súperov, tak je jasné že s Britmi a Španielmi pôjde len o test našej vnútornej a hernej disciplíny. S Nórmi sme sa za posledného pol roka stretli trikrát a vždy sme zvíťazili. Uvidíme, aký tím dokážu Nóri poskladať do tohto cyklu ale každopádne ide o veľmi silného a skúseného súpera, ktorý má vo svojom strede pomerne veľa hráčov zo švédskej a švajčiarskej najvyššej súťaže. Určite budeme mať v pláne, tak ako na minuloročnej talianskej kvalifikácii, skupinu vyhrať a zmerať si sily s víťazmi druhej skupiny." (Česká republika)

Tréner Mrázek prezradil aj to ako vyzerá a bude vyzerať najbližšia príprava širšieho kádra mužskej reprezentácie.

"Po Majstrovstvách sveta 2022 vo Švajčiarsku sme kempy zamerali najmä na rozšírenie kádra, keď sme dali aj v rámci regionálnych zrazov priestor celkovo 65 hráčom a 12 brankárom. Kempy boli zamerané najmä na správne riešenie situácií jeden na jedného v rámci hier (3 na 3, 4 na 4) na zmenšenom priestore s veľkým tlakom na kondíciu, schopnosti a rozhodovanie. Rozbehli sme taktiež individuálne pravidelné kondičné testovanie vybraných hráčov širšieho kádra. Na kempe, ktorý sa uskutoční na konci letných prázdnin už budeme s hráčmi riešiť aj kolektívne ciele a herné veci vrátane niektorých taktických noviniek. Tréneri, ktorí majú záujem sa kempu zúčastniť a prebrať veci, ktoré ich zaujímajú, sú srdečne vítaní." 

Kemp sa uskutoční 1. - 3. septembra v Trenčíne. 


 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter