Tretí ročník Malacky Street Floorball Cup je minulosťou

V Malackách sa počas predchádzajúceho víkendu uskutočnil už tretí ročník turnaja Malacky Street Floorball Cup 2021. V areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa na jednodňovom podujatí zišlo v troch vekových kategóriách celkovo trinásť družstiev.

 

„Pri hodnotení open air podujatí veľmi veľa záleží na počasí. Našťastie môžeme povedať, že počasie bolo pre takúto akciu priam dokonalé. Ráno sme mali menšie problémy s vlhkosťou na ihrisku, takže sme z bezpečnostných dôvodov presunuli začiatok prvých zápasov, ale inak turnaj prebehol presne podľa plánu,“ povedal organizátor podujatia z klubu 1. SC Malacky Juraj Kašuba a dodal: „Oproti minulému roku vidím najväčší rozdiel v zložení družstiev, ktoré sa tohto turnaja zúčastnili. Tento rok sa môžeme pochváliť účasťou tímov ako FBC 11 Trnava, Galaktikos Bratislava v dorasteneckej kategórii, či CAPITOL Floorball Team v kategórii dospelých. Sme veľmi radi, že náš turnaj oslovuje florbalovú verejnosť z čoraz väčšej diaľky.“

 

V kategórii ročníkov narodenia 2007 a mladší, sa turnaja zúčastnili len dve družstvá, ktoré si medzi sebou zahrali tri zápasy. Dorastenecká kategória naplnila svoju kapacitu, keď sa jej zúčastnilo šesť družstiev. Z víťazstva sa tešili hráči tímu Považskí jazdci, tvoreného prevažne hráčmi bratislavského Hurikánu. Druhú priečku obsadili hráči Tsunami Záhorská Bystrica s názvom IBK Výletníci Lozorno a medailové priečky uzatvorili Malackí faktboji. V kategórii dospelých medzi sebou bojovalo päť tímov. Víťazstvo si vybojovalo družstvo Ošípané, ktoré v napínavom finálovom dueli porazili CAPITOL Florbal Team z Bratislavy. Tretiu priečku obsadili hráči bratislavského Lida, pod názvom Odil team.

 

Turnaj sa hráva vo formáte 3 na 3 bez brankárov na malé bránky pod holým nebom. V súčasnej situácii vo svete je čoraz viac pravdepodobné, že sa takéto aktivity budú za lepšieho počasia organizovať častejšie. „Je možné, že pandemická situácia ovplyvní organizáciu florbalových turnajov v športových halách a budeme svedkami viacerých podobných udalostí pod holým nebom. Na druhú stranu si ale myslím, že ďaleko väčším problémom, než zorganizovať takýto turnaj, je nájsť vhodné miesto, kde je vôbec možné ho zorganizovať. My sme veľmi radi, že vedenie ZŠ Dr. J. Dérera v Malackách, je ochotné a veľmi súčinné pri organizácii turnaja Malacky Street Floorball Cup. Bez nich by sme určite neboli schopní turnaj zorganizovať a preto im ďakujeme,“ uzavrel Kašuba.


Fotogaléria


Odoberajte newsletter