Tretie finále: Tsunami po výhre 6:3 odvrátilo prvý mečbal Lida

V Záhorskej Bystrici sa odohral tretí finálový duel Extraligy mužov. Lido Bratislava nedokázalo využiť prvý majstrovský mečbal 

Zápas ste mohli sledovať TU


Duel odštartovali lepšie hráči Lido Bratislava, ktorý otvorili skóre duelu zásluhou Petra Nehilu. V prvej časti hry sme videli aj neuznaný gól na strane hostí a následne využitú presilovú hru v podaní domáceho Tomáša Juricu. V 13. minúte poslal Lido do vedenia najproduktívnejší hráč celej súťaže Lukáš Nôta, ktorého domáca obrana nechala voľného v strede obranného pásma a ten to bez váhania využil. V 19.minúte predviedol fantastický zákrok brankár hostí Gabriel Mészáros a zabránil tak vyrovnaniu. Na druhej strane držal domácich nad vodou rovnako skvele chytajúci Andrej Rieger. Videli sme tak zaujímavú a vyrovnanú úvodnú tretinu. 

Druhá tretina začala opatrnejšie z oboch strán. V 30. minúte dostalo Tsunami výhodu druhej presilovej hry v zápase, ktorú využil Matej Livař dorážkou z tesnej blízkosti Mészárosovej brány. Začínalo sa tak odznova. Lido poslal opäť do vedenia Ondrej Pagáč v 37. minúte po zakončení spred brány Andreja Riegera. Následne dostali hostia možnosť presilovej hry a necelé dve minúty pred koncom druhej časti hry mali možnosť odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Do konca druhej tretiny ju ale nedokázali využiť.

Tretia tretina. Rozhodcovia stretnutia neuznali druhý gól Lida v stretnutí a po porade ozrejmili, že išlo o nedovolené vrážanie. Hostia o niekoľko momentov neskôr dostali možnosť trestného strieľania ale Patrik Bachan neprekonal Riegera. V 50. minúte vyrovnal po individuálnej akcii Peter Banga a dráma tak pokračovala. Tsunami otočilo vývoj zápasu v 51. minúte, keď sa presadil Maroš Kovaľ. Dve a pol minúty pred koncom tretej časti hry viedlo Tsunami už o dva góly zásluhou Maroša Kovaľa. Lido skúsilo hru bez brankára ale nedokázalo z nej vyťažiť gól. Práve naopak, inkasovalo zásluhou Mateja Livařa na konci 59. minúty. Po výhre 6:3 tak Tsunami odvrátilo prvý mečbal. 

Tsunami Záhorská Bystrica vs ŠK Lido Prírodovedec Bratislava (1:2, 1:1, 4:0)

Góly: 10. Jurica, 31. Livař, 50. Banga, 51. Kovaľ, 58. Kovaľ, 59. Livař - 5. Nehila, 13. Nôta, 37. Pagáč


4. finále je na programe v nedeľu 21. apríla od 16:50 vo Viacúčelovej ŠH Záhorská Bystrica a opäť online na YouTube 2m Media. 


Súvisiace články


Odoberajte newsletter