Tsunami „sfúklo“ svojich súperov

Séria turnajov a súperení slovenskej florbalovej mládeže pokračovala aj počas víkendu. Okrem iných aktivít sa v regióne Bratislava stretli na turnaji mladší žiaci. Víťazmi sa stali chlapci z Tsunami Záhorská Bystrica bieli, ktorí vo finále zdolali Galaktikos Bratislava „GLK BA“ vysoko 7:0.

Osem družstiev si zahralo vo dvoch štvorčlenných skupinách systémom každý s každým a do nedeľného play-off postúpili všetky tímy. Víťazi skupín však až priamo do semifinále. Prvý semifinálový duel mal jednoznačného víťaza, ktorým bolo družstvo Tsunami Záhorská Bystrica bieli. Chlapci zdolali Snipers Bratislava jednoznačne 10:2. Druhý súboj medzi Galaktikos a ŠK Lido sa dostal až do predĺženia. V ňom sa tešili z víťazného gólu na 6:5 hráči Galaktikos. Tsunami bieli však valcovali aj vo finále a nedali chlapcom z Galaktikos po výsledku 7:0 žiadnu šancu, čo znamenalo prvenstvo v turnaji. „Na záverečnom turnaji mladších žiakov bratislavského regiónu sme videli zaujímavé a napínavé zápasy. Osem tímov sa v dvoch skupinách a nasledujúcej nadstavbe stretlo celkom v 18 dueloch. Prítomní diváci, ktorí sa zišli vo veľkom počte v hale na Hargašovej v Záhorskej Bystrici, za dodržania hygienických predpisov, videli veľa gólov, ale aj výborných brankárskych zákrokov. Hráči predviedli niekoľko drám, keď zápasy poslali do predĺžení vyrovnávajúcimi gólmi v posledných sekundách riadnej hracej doby. Nakoniec sa z víťazstva tešili naši hráči Tsunami Záhorská Bystrica Bieli, ktorí prešli turnajom bez zaváhania, čo nás samozrejme potešilo,“ povedal tréner Tsunami Juraj Hvozdík.