Tsunami krok od finále, Florko vyrovnalo sériu v predĺžení

Máme za sebou úvodný semifinálový víkend Extraligy mužov. Zatiaľ čo séria medzi Žilinou a Tsunami je po dvoch zápasoch v prospech úradujúceho vicemajstra, série medzi Florkom a Lidom je vyrovnaná. Spoznáme už v sobotu prvého finalistu? 

Semifinále bez jednoznačných favoritov prináša zatiaľ zaujímavý priebeh sérií. Tsunami Záhorská Bystrica kráča play-off aj naďalej bez jedinej prehry. Sobotný duel na žilinskej pôde začali lepšie hostia a od začiatku kráčali za prvým bodom. V oboch víkendových zápasoch strelili úvodný gól a získali vedenie, ktoré už z florbaliek nepustili a do Záhorskej Bystrice tak pocestujú s dvoma mečbalmi. Žilinčania ako víťazi základnej časti boli hnaní domácim publikom a aj napriek streleckej prevahe v druhom zápase (29:12), nedokázali využiť výhodu domácej palubovky. 

Zverenci Dáriusa Siheľského tak naďalej potvrdzujú ich výbornú taktickú a fyzickú pripravenosť na najdôležitejšie zápasy sezóny, ku ktorým pridávajú aj skúsenosti so zápasmi v play-off. Vybojovať si môžu už celkovo šieste finále a zabojovať o tretí majstrovský titul. Kontinuálnu výkonnosť a zbieranie bodov potvrdzuje Peter Banga, ktorý je aktuálne tretím hráčom v štatistikách kanadského bodovania. Cez úvodný semifinálový víkend ale bola bodová "záťaž" rozdelená na viacerých dôležitých hráčov v tíme Tsunami. Na tribúnach v Žiline opäť nechýbala početná divácka kulisa a zápasy si počas oboch dní nenechalo ujsť dovedna 600 divákov. Žilinčania ako víťazi základnej časti boli hnaní domácim publikom ale túto podporu nepretavili do požadovaného výsledku. 

SOBOTA

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Tsunami Záhorská Bystrica 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Góly: 23. Mirt Ladislav, 48. Imrišík Lukáš - 3. Bujna Michal, 23. Šifra Michal, 28. Šifra Michal, 39. Kešelák Mojmír, 55. Jurica Tomáš, 59. Kovaľ Maroš

Návšteva: 250 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

NEDEĽA 

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Tsunami Záhorská Bystrica 3:7 (0:3, 2:1, 1:3)

Góly: 26. Jančo Samuel, 36. Jančo Samuel, 51. Cvacho Richard - 6. Bujna Michal, 7. Livař Matej, 20. Šuška Ján, 39. Záhorský Adam, 57. Šifra Michal, 59. Kupec Martin, 60. Kovaľ Maroš

Návšteva: 350 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

FOTO zo zápasu od cvak.sk a emócie po nepremenej šanci Jána Šušku. 


V Košiciach sme videli víťazný štart do série v podaní hosťujúceho tímu Lido Bratislava. "Mravenečníci" využili tímovú energiu a pretavili ju do prvého bodu proti Florku, ktoré nepremenilo viaceré vyložené šance a pôsobilo oveľa ležérnejšie ako jeho súper. Opäť navyše úradovala dvojica Nehila (3+1) - Nôta (2+1) a hostia tak aj vďaka nim aj vďaka kondično-emočnej prevahe a faktu, že dokázali využiť dve z troch ponúknutých presilových hier, brali prvý bod série. 

Nedeľný duel už priniesol oveľa vyrovnanejší priebeh a videli sme viac emócií a aj viac vylúčení najmä strane hostí. Tí boli vylúčení celkovo šesťkrát a kľúčovou bola najmä presilová hra v závere tretej časti hry. V úvodnej tretine síce Tomčo nepremenil nariadené trestné strieľanie, ale domáci viedli v 13. minúte 3:1 po vlastnom góle Bačinského. Do konca tretiny ale o výhodu dvoch gólov prišli a do šatní išlo lepšie naladené Lido, ktoré otočilo nepriaznivý priebeh. V druhej časti dokázali domáci využiť presilovú hru zásluhou Bačišina a následne v 40. minúte vyrovnať z florbalky Hrabčáka. 

Vyrovnaný zápas pokračoval aj v tretej tretine. Do vedenia išlo Florko, neskôr skóre opäť otočilo Lido a zápas gradoval. 58. minúta priniesla vylúčenie Teodora Beriaca, ktoré využil Hrabčák a poslal tak duel do predĺženia. V ňom rozhodol o vyrovnaní série po individuálnom prieniku Michal Bačišin. 

Hráči Lida neskrývali po zápase sklamanie zo straty dôležitého semifinálového bodu. Peter Nehila (ŠK Lido) po zápase a prvom semifinálovom víkende: "Myslím si, že pred víkendom by sme stav 1:1 brali, samozrejme hneď po zápase je to obrovské sklamanie, úplne zbytočne sme stratili jeden bod. Samozrejme aj Florko má svoje kvality, dnes to ukázalo a nevzdalo sa za žiadnych okolností. Ukázali nám, že to bude dobrá séria. Do domácich zápasov musíme opäť vlietnuť a pressovať ich rozohrávku, resp. nahadzované lopty, ktoré sa im dávajú ťažšie, keď ich napádame. Doma do toho musíme vletieť opäť naplno." 

Veselšie bolo v nedeľu v tábore Florka. Michal Bačišin, autor víťazného gólu: "Pocity po zápase sú skvelé. Nečakal som, že to tam padne ale padlo to tam a je to skvelé. Čo sa týka víkendu, tak sobotný duel nám vôbec nevyšiel. V nedeľu sme začali ako iný tím, od začiatku sme vyhrávali 3:1, ale opäť sa nám podarilo o toto vedenie prísť. Vďakabohu sme to ubojovali, chlapci bojovali jeden za druhého a zvládli sme to. Určite je lepšie, že do Bratislavy pôjdeme za stavu 1:1 na zápasy, pretože strata dvoch zápasov sa už ťažko otáča a to najmä vonku. Musíme do toho vstúpiť výrazne lepšie, ako v sobotu."

SOBOTA

FK Florko Košice - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 2:8 (0:1, 1:3, 1:4)

Góly: 25. Tomčo Ivan, 58. Tomčo Ivan - 5. Nôta Lukáš, 22. Nehila Peter, 29. Nehila Peter, 34. Bačinský Vladimír, 43. Nôta Lukáš, 48. Gažík Ondrej, 54. Nehila Peter, 60. Kopecký Tomáš

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

NEDEĽA 

FK Florko Košice - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 8:7 pp (3:5, 2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 5. Bačišin Michal, 9. Hutka Dominik, 10. Tomčo Ivan, 13. Bačinský Vladimír, 32. Bačišin Michal, 40. Hrabčák Peter, 44. Vašíček Matúš, 59. Hrabčák Peter, 64. Bačišin Michal - 1. Nôta Lukáš, 13. Franek Michal, 14. Nôta Lukáš, 16. Beriac Teodor, 19. Lelák Richard, 46. Nehila Peter, 54. Pagáč Ondrej

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Emócie Florka po víťaznom góle Michala Bačišina. FOTO: Peter Jäzva Jesenský


Už v sobotu tak môžeme spoznať prvého finalistu aktuálnej sezóny Extraligy mužov. 


Súvisiace články


Odoberajte newsletter