Tsunami prišlo v Košiciach o brankára, ale aj o tri dôležité body

Po včerajšom debakli s košickým Florkom sa hráči Záhorskej Bystrice chceli proti domácemu ATU rehabilitovať, no veľký škrt cez rozpočet im urobilo zranenie brankára Martina Habu, ktorý skončil na vyšetrení v nemocnici. Motivácia hostí bola obrovská aj s hráčom Denisom Jakubíkom v bráne, no s pribúdajúcim časom sa dokázali Košičania strelecky presadiť a napokon zvíťazili 8:6.

Tsunami nastúpilo na tento duel s jediným brankárom Martinom Habom, ktorý sa hneď v druhej minúte nepríjemne zrazil s domácim hráčom Markom Šimom, čo ho vyradilo z hry a tak museli rozhodcovia riešiť netradičnú situáciu, pretože hostia nemali iného brankára. Do bránky tak musel nastúpiť hráč, konkrétne Denis Jakubík. Hostia sa snažili blokovať všetky strelecké pokusy ATU, no nezabudli ani na útok. Prakticky z úvodnej strely na bránku otvoril skóre Viktor Fulier, ktorý dostal Tsunami do vedenia. Následná presilovka pomohla hosťom k ďalšiemu gólu, ktorý padol z florbalky Jakuba Fegyveresa v polovici šiestej minúty. Zomknutý tím z Bratislavy udrel zakrátko aj po tretí raz. Autorom presnej strely bol Marek Valachovič. Prvá strela na bránku hostí z hokejky Petra Bezega skončila v sieti Jakubíka v polovici úvodnej tretiny. Druhé vylúčenie košického ATU hráči Tsunami nepotrestali, hoci súpera poriadne zatlačili.

Avizovaná presilovka ATU zo záveru úvodnej tretiny sa stala skutočnosťou od začiatku druhej časti, no hráči Tsunami odolali tlaku domácich. Kamil Navrátil počas piatej minúty dostal na kontakt východniarov, pretože dokázal znížiť na 2:3. Záhorská Bystrica pokračovala v sústredenej obrane a jeden z protiútokov skončil štvrtým gólom v sieti ATU, ktorý zavesil Marco Machovič. Za chybné striedanie dostali necelé štyri minúty pred druhou sirénou hostia dvojminútový trest, no Košičanov do ničoho nepustili, práve naopak po brejkovej situácii vybojovali v oslabení trestné strieľanie, ktoré však skúsený strelec Peter Banga nepremenil. V poslednej minúte však udreli východniari. Presný projektil z krídelného priestoru poslal do bránky Jakubíka Kamil Navrátil, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu.

Nástup do tretej časti vyšiel lepšie hráčom ATU, ktorí už počas druhej minúty vyrovnali zásluhou Navrátila a ten zaknihoval hetrik. Košičania pochopili, že nemôžu strieľať zo statických pozícii a snažili sa hostí rozbehať. Pohotovú dorážku predviedol opäť Navrátil a Košičania po prvý raz v zápase vyhrávali. Bleskurýchla rozohrávka štandardnej situácie priniesla hosťom skoré vyrovnanie, ktoré zariadil Roman Chovan a išlo sa od začiatku. Presilovú hru, ktorú si ATU vybojovalo, dokázal zužitkovať už po troch sekundách Dominik Lehel Németh, no a chlieb sa začal lámať v tej istej minúte, pretože na 7:5 pre Košice zvýšil Marek Pázsiczký. Po nevyužitej presilovke hostí prišiel rýchly protiútok ATU, ktorý znovu zakončil dnes neudržateľný Navrátil svojim piatym gólom v zápase. Záhorská Bystrica bojovala ďalej čoho výsledkom bol šiesty gól v sieti ATU, ktorý strelil Peter Dobrovodský necelých šesť minút pred koncom. Po oddychovom čase trénera Dáriusa Siheľského hrali hostia bez brankára. Gól síce neinkasovali, no nepodarilo sa im ani skórovať a tak sa domáci tešili z konečného víťazstva 8:6.

Marek Onderko (tréner FaBK ATU Košice): „V prvom rade by som si želal, aby brankár hostí Martin Haba bol čím skôr zdravotne v poriadku, pretože nikto z nás by nechcel niečo podobné zažiť. V tomto sme mali dnes zjednodušenú situáciu, pretože do bránky Tsunami musel ísť hráč. Snažili sme sa hrať dobre, no nepremieňali sme šance. Neskôr sme to zlomili a našťastie sa nám podarilo vyhrať.“

Kamil Navrátil (hráč FaBK ATU Košice): „Začiatok súboja bol náročný a v prvom rade chcem zaželať brankárovi hostí veľa zdravia. Bola to nešťastná náhoda a obe družstvá sa z toho určitý čas trochu spamätávali.“

Dárius Siheľský (tréner Tsunami Záhorská Bystrica): „Každý má z niečoho radosť, niekto sa teší z ôsmich striel na bránu počas 60 minút hry a niekto má radosť z predvedenej hry tímu. Ja mám radosť z predvedenej hry, tak ako sme my hrali, hrajú víťazi a my sme morálni víťazi dnešného zápasu.“

Denis Jakubík (brankár Tsunami Záhorská Bystrica): „Prišli sme si po tri body, no zranil sa nám brankár a ja som povedal tímu, že pomôžem tam, kde to bude potrebné a tak som išiel do bránky. Skúsenosti s chytaním nemám a tak to dopadlo ako dopadlo...“

FaBK ATU Košice – Tsunami Záhorská Bystrica 8:6 (1:3, 2:1, 5:2)