Tsunami s ďalšími troma bodmi, tentokrát po jednoznačnej výhre nad Žltým Snehom

Skosená zostava Žltého Snehu Košice ochudobnená o deväť hráčov len veľmi ťažko mohla pomýšľať na víťazstvo, keď domáca Tsunami Záhorská Bystrica vo svojom prvom domácom zápase sezóny vyhrávala v polovici zápasu už 11:1. Hostia si tak nakoniec z okolia Bratislavy odnášajú debakel 16:2 a druhú prehru po sebe.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že väčšina zápasu bola absolútne v réžii domácej Tsunami. Prvý gól dostala až v 27. minúte. V prvej tretine hráči Záhorskej Bystrice nazbierali dohromady 17 striel na bránu a šesť z nich sa do nej aj dostali. Okrem Chovana, Šmajdu a Fegyveresa sa úspešne trafil aj Peter Banga, ktorý dosiahol na hattrick už v 18. minúte zápasu.

V druhej tretine znovu strelecky uspel Roman Chovan a na zoznam úspešných strelcov sa pridali aj Martin Kupec a Marco Machovič. Bolo už 9:0 pre Záhorskú Bystricu, keď sa prvýkrát presadil aj hráč Žltého Snehu, konkrétne Matúš Maďar. Svoje prvé góly v sezóne si strelili taktiež aj Lucien Haraslín a Peter Kachnič za Tsunami. So stavom 11:1 v 32. minúte už Košice nemohli veľa spraviť ale predsa len ešte raz skórovali vďaka Sebastianovi Badurovi. Posledných 120 sekúnd druhej tretiny sa značil štvrtým gólom Bangu a využitou presilovkou z Juricovych rúk aby mal debakel podobu už 13:2.

V poslednom dejstve padli len tri góly, no všetky zo strany Tsunami. Jeden z nich strelil opäť Banga, ktorý si z tohto zápasu odniesol päť gólov a dve asistencie. Na skórovacej listine sa znovu objavil aj Šmajda a Chovan. Tsunami teda roztopila Žltý Sneh konečným výsledkom 16:2.

Peter Banga (hráč, Tsunami Záhorská Bystrica): „Na zápase bolo dobré, že sme si stále hrali svoje tempo. Taktiež sa dobre predviedli naši mladí hráči. Za svoj prvý hattrick za Tsunami ďakujem svojim spoluhráčom.“

Dárius Siheľský (tréner, Tsunami Záhorská Bystrica): „V tomto zápase sme mali príležitosť vyskúšať si natrénované a som rád, že sme ich dokázali aj aplikovať. Celý zápas sme držali loptičku v útočnom pásme a myslím si, že sme právom získali tri body.“

Aurel Šitár (brankár, Žltý Sneh Košice):Bol to ťažký zápas. Zo základu nám chýbalo deväť hráčov. Ešte aj sa hralo v stredu, čiže o to ťažšie hrať po takom dlhom cestovaní. Tlak súpera bol zo začiatku super, lebo som predsa len mal viac fyzickej energie, čo samozrejme bolo inak na konci zápasu. Ale aj vtedy som sa snažil dať do toho všetko.“

Róbert Beľuš (tréner, Žltý Sneh Košice): „Vycestovali sme v oklieštenej zostave. Až asi desať hráčov nemohlo prísť, takže sme zobrali juniorov a hráča zo striedavého štartu a takto to dopadlo. Nemali sme veľké oči. Zahrali sme na čo sme mali. Súper bol samozrejme lepší; bolo to vidno. Ukázali nám, ako sa hrá florbal a vidíme, na čom máme zapracovať. Ideme ďalej, čo iné môžeme s takým zápasom riešiť?“

Tsunami Záhorská Bystrica - Žltý Sneh Košice 16:2 (6:0, 7:2, 3:0)