Tsunami zakoplo doma s Nižnou

Favorizované družstvo Záhorskej Bystrice dnes v domácom prostredí nestačilo na Oravčanov z Nižnej, ktorým podľahlo tesne 4:5. Tsunami vyhrávalo v tomto dueli len raz, čo svedčí o vyššej úspešnosti premieňaní šancí hostí. Záverečný finiš domácim nestačil na zisk žiadnych bodov a tak tri body si uchmatla Nižná.

Každé družstvo túži vykročiť do zápasu tou správnou nohou, čo sa dnes hráčom z Nižnej podarilo, pretože v druhej minúte vyhrávali zásluhou Marcela Nákačku 1:0. V neskoršom priebehu ponúkli hráčom Záhorskej Bystrice dve presilové hry a druhá im bola osudná. Vyrovnať sa totiž podarilo Tomášovi Juricovi.

Jediný raz v zápase sa ujali vedenia domáci a to v 25. minúte po presnej strele Petra Bangu. Jednogólový náskok však vo florbale nič neznamená a po siedmich minútach zariadil vyrovnanie Matúš Medžo. Možno si hráči Tsunami mysleli, že do šatní sa pôjde za nerozhodného stavu, ale boli na omyle. Tridsať sekúnd pred druhou sirénou posunul Oravčanov za tromi bodmi Samuel Zemančík.

Záverečná tretina priniesla najviac gólov. Prvá polovica patrila hosťom, ktorí dvoma gólmi odskočili hráčom Záhorskej Bystrice. Najskôr skóroval Lukáš Laštík a po ňom dokonca v oslabení zvýšil na 5:2 Tomáš Reguly. V druhej polovici tretiny zabrali domáci a po strelách Romana Chovana a Maroša Kovaľa sa síce dotiahli na rozdiel jedného gólu, no napokon prehrali tesne 4:5.

Dárius Siheľský (tréner Tsunami Záhorská Bystrica): „Celý zápas sa niesol v akomsi vlažnom tempe a my sme inkasovali góly po hrubých individuálnych chybách. V závere sme to stiahli na dve formácie a nechali hrať to najlepšie, čo máme, no v poslednej minúte nám pochytal brankár súpera vyložené príležitosti na skórovanie. Súperi dnes boli lepšie pripravení a tak zvíťazili.“

Matúš Staroň (brankár FBK Nižná): „Po včerajšej prekvapujúcej prehre s Dubnicou sme to chceli odčiniť a tak sme boli podstatne viac namotivovaní. Všetci chalani podali zodpovedný výkon a výraznou mierou uľahčili aj moju prácu v bráne za čo im ďakujem.“

Tsunami Záhorská Bystrica – FBK Nižná 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)