Turnaj mládeže staršej prípravky pre Lipany!

Dve športové haly, 36 tímov z celého Slovenska, nefalšované detské emócie a radosť na ihrisku ale aj mimo neho, skvelá atmosféra na tribúne.

To všetko priniesol Turnaj mládeže staršej prípravky v Trenčíne, ktorý sa uskutočnil počas troch dní od 24. do 26. mája v M-Sport centre a Mestskej športovej hale v Trenčíne 

Takmer 450 detí na piatich ihriskách súťažilo o čo najlepšie umiestnenie na vrchole sezóne pre staršiu prípravku. Jedinečná atmosféra, ktorú toto podujatie ponúka, ukázala čoraz väčší záujem detí o florbal. 36 tímov z celej republiky v 9 skupinách a tri dni plné florbalu, ktoré vyvrcholili v nedeľu podvečer napínavými duelmi v skupine o 1.-3. miesto, do ktorej sa dostali tímy ŠŠK Stars Lipany, domáci AS Trenčín červení a FaBK ATU Košice. 

AS Trenčín zvládol prvý zápas skupiny o medaile proti ATU Košice a v druhom zápase proti Lipanom bol blízko výhry v zápase a aj celkovo na tomto turnaji. Lipany tak mali po výhre 8:7 v zápase proti ATU víťazný mečbal. Po výhre 10:8 tak mohol tím z východu Slovenska oslavovať výhru na Turnaji mládeže staršej prípravky a priamo na ploche vypukli oslavy spolu s fanúšikmi. 

Lipany a ich víťazné emócie. FOTO: Peter Kapusta


Cesta za výhrou bez prehry

Lipany neprehrali na turnaji ani jeden zápas dokráčali k zlatým medailám. Viac nám o ceste za víťazstvom prezradil tréner ŠŠK Stars Lipany - Kamil Zagrapan. 

"Po minuloročnom neúspechu staršej prípravky, kde sme sa neprebojovali medzi 16 najlepších tímov a úspechu našej mladšej prípravky, kde sme získali titul vicemajster Slovenska sme išli do novej sezóny so zmiešanými pocitmi. Vedeli sme, že ak chceme niečo dosiahnuť, musíme makať od začiatku. Chlapci už od prvého turnaja v novej sezóne ukazovali, že na to majú. Na Turnaj mládeže sme vycestovali pripravení, ale aj s pokorou, keďže sme nevedeli, ako hrajú ostatné tímy v regionálnych súťažiach.

Naša účasť na MSR bola veľkou skúsenosťou a príležitosťou ukázať svoje schopnosti pred širokým publikom. Cieľom sa bolo dostať do top trojky, čo sa nám aj podarilo. Prvý zápas v top trojke vyhral AS Trenčín nad ATU Košice 14:6. Druhý zápas sme nastúpili proti AS Trenčín. Ak sme chceli zdvihnúť víťaznú trofej nad hlavu, museli sme tento zápas vyhrať. Nakoniec sa nám to podarilo o jeden gól a priblížili sme sa o niečo bližšie k vysnenému titulu. Posledný zápas sme odohrali proti tímu ATU Košice. V šatni sme si povedali, že to nebude ľahké a treba vyhrať. Ak by sme prehrali, rozhodovalo by skóre a titul by sme nezískali. Napokon sme tento zápas dotiahli do úspešného konca, zvíťazili sme 10:8 a oslavy z titulu Majstri Slovenska mohli začať ??.

Musím priznať, boli to náročné zápasy. Súperi hrali výborne, čo dokazovali aj výsledky tohto turnaja. Veľká pochvala patrí im aj trénerom za ich prípravu. Sme neskutočne hrdí na svojich zverencov, že to nevzdali, bojovali do poslednej minúty a obhájili titul spred dvoch rokov. Obrovská vďaka patrí najmä im, rodičom, rozhodcom, našim ďalším trénerom Marekovi Adamečkovi, Samuelovi Hurajtovi a predsedovi klubu ŠŠK Stars Lipany Martinovi Šuhajovi."


Kompletné výsledky Turnaja mládeže staršej prípravky


1. miesto - ŠŠK Stars Lipany

 


2. miesto - FBK AS Trenčín červení 


3. miesto - FaBK ATU Košice


Všetky foto: Peter Kapusta


Sme veľmi radi a zároveň vďační za úspešnú organizáciu celému organizačnému tímu a všetkým deťom prajeme naďalej veľa elánu a energie do ich florbalovej cesty. 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter