Úrodný víkend zakončili hráči košického Florka pätnástimi kusmi v sieti Dubnice!

Po včerajšom víťazstve v dôležitom a prestížnom zápase proti Záhorskej Bystrici si aj v dnešnom súboji dvadsiateho kola domáci hráči košického Florka schuti zastrieľali a dokonale „rozobrali“ Dubnicu nad Váhom vysokým skóre 15:3 čím si upevnili druhú pozíciu v tabuľke.

Keď po 37 sekundách hry otvoril skóre zápasu hosťujúci Adam Madaj, nikto si veru ani nepomyslel, že košické Florko spustí strelecký koncert. Orchester rozozvučal v druhej minúte Michal Bačišin a počas piatej minúty sa presadila posila z Prešova Jan Komínek. Po krátkej odmlke premenil trestné strieľanie domácich Lukáš Blaško a keď dvomi rýchlymi gólmi Martina Kátlovského a Samuela Kerekeša vyhrávali Košičania nad Dubnicou 5:1, nebolo pochýb, kde pravdepodobne zostanú tri body. To ale ešte nebolo všetko. Do prestávky si domáci fanúšikovia zakričali gól ešte dvakrát. Najskôr po „vlastencovi“, ktorý si „fukol“ Anton Bajzík a potom Bačišin uzavrel skóre úvodnej časti.

Ešte sa hostia ani nestihli spamätať z prídelu, ktorý inkasovali v úvodnej tretine a už po devätnástich sekundách lovili loptu z bránky po ôsmy raz. Autorom gólu bol Kátlovský. Potom nasledovalo viacero vylúčení, ale na 9:1 pre Florko zvýšil Kerekeš. Presilovku o dvoch hráčov využili Dubničania na skorigovanie výsledku a ich druhú trefu do čierneho zaobstaral Adam Fiala. Okrem ďalších vylúčení pribudol ešte gól na domácej strane, ktorý dal Kerekeš, čo znamenalo jeho hetrik v zápase.

Dobrá nálada, celková pohoda na florbalkách a strelecká efektivita domácich pokračovala aj v záverečnej časti. Sériu troch presných striel do siete Dubnice zahájil dvoma gólmi Branislav Petruš a po ňom vsietil trinásty kúsok Patrik Pelegrin. Neskôr prišla príjemná chvíľa Adama Fialu, ktorý zaznamenal tretí gól hostí, no Florko malo dnes dobre nabitý kanón a po strelách Lukáša Blaška a Samuela Kerekeša bolo hrozivých 15:3 pre východniarov.

Jakub Konečný (hráč FK Florko Košice): „Som rád, že sme konečne vyhrali vysokým rozdielom a nedopustili sme žiadne zaváhania spojené s drámou, čo je pozitívne, ale mrzí ma, že sa zápas naťahoval zbytočnými vylúčeniami a určitou agresivitou, no rozhodcovia situáciu ustáli a všetko včas upokojili.“

Michal Bačišin (hráč FK Florko Košice): „Podali sme super tímový výkon a od začiatku zápasu nebolo pochýb o tom, kto dnes zvíťazí. Máme za sebou šesťbodový víkend, čiže sme spokojní a ideme ďalej.“

Dušan Sokolík (tréner ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom): „Súper bol jednoznačne lepší a zvíťazil zaslúžene.“

Marek Bulko (hráč ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom): „Začali sme celkom dobre, dali sme úvodný gól a potom sa nám to celé rozpadlo. Robili sme veľmi veľa chýb pričom sme dobre vedeli, kde sú najsilnejšie stránky Florka. Dnešného zápasu sme sa len zúčastnili. Ďakujem Florku za náročný zápas a podľa mňa sú najsilnejší tím extraligy.“

FK Florko Košice – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 15:3 (7:1, 3:1, 5:1)