Už cez víkend štartuje nová sezóna 1. ligy mužov

Počas najbližšieho víkendu 2. a 3. septembra štartuje nová sezóna druhej najvyššej súťaže mužov a hneď úvodné dvojkolo ponúkne zaujímavé súboje


Minulosezónny finalista z Rabče - FBK Raptors privíta na domácej pôde Banskú Bystricu a Dolný Kubín, ktorý v minulej sezóne prehral v semifinále proti majstrovskej Detve. Bronzové Topoľčany zase privítajú Starú Ľubovňu a Michalovce. 

Nový ročník 1. ligy mužov 2023/2024 bude mať oproti tomu minulému 12 účastníkov. V minulej sezóne ich bolo 10. Po úspešnej kvalifikácii si 1. ligu mužov zahrajú Michalovce a Nitra a po neprihlásení sa Žiliny boli oslovené ďalšie kluby. Možnosť prihlásenia sa do súťaže využila Devils Čadca. Aj od nového ročníka zrejme môžeme očakávať zaujímavé divadlo a v hre o titul bude zrejme opäť viacero favoritov. Dokážu Topoľčany eliminovať herné výpadky z minulej sezóny a postúpiť až do finále? Pomôže im k tomu silné útočné duo Lukáš Kráľ a Timotej Šandor, ktoré minulú sezónu nazbieralo dokopy 133 bodov? Nadviaže Martin Adamčík v drese Raptorov na bodovo úspešnú sezónu? (64 bodov) 

Množstvo otáznikov rozlúskneme až počas dlhej prvoligovej sezóny, ktorá štartuje už 2. septembra úvodným zápasom medzi Nitrou a Michalovcami o 14:00. 

PROGRAM PRVÉHO HRACIEHO VÍKENDU NÁJDETE TU: https://www.szfb.sk/sk/stats/results-date/1009/1-liga-muzov

 

 


Súvisiace články


Odoberajte newsletter