V poradí šiesty Slovak Floorball Cup je minulosťou. Spokojnosť, radosť a motivácia do ďalšieho roku

Už v poradí šiesty ročník najväčšieho medzinárodného turnaja na Slovensku - Slovak Floorball Cup je úspešnou minulosťou. Štyri dni plné florbalu rozhýbali hlavné mesto Slovenska.

Nechýbal sprievodný program, cestovanie MHD pre účastníkov po Bratislave zdarma, turnajová párty, nájazdová challenge a taktiež ekologický a charitatívny rozmer podujatia. Slová jedného z organizátorov Romana Cíbika hovoria za všetko. 

"Tento rok sme dostali veľa pozitívnej spätnej väzby či už priamo v halách alebo prostredníctvom sociálnych sietí a pevne verím, že všetky tímy si turnaj maximálne užili v každom smere a o rok sa v Bratislave stretneme opäť."


45 tímov zo 7 štátov a k tomu medzinárodné obsadenie rozhodcovských dvojíc. Dokopy tak Slovak Floorball Cup 2023 prilákal do hlavného mesta Slovenska účastníkov a rozhodcov z 9 krajín sveta. Dve haly, tri hracie plochy a rôzne aktivity mimo ihriska a florbalu.

V troch kategóriách Ženy, Muži PRO, Muži OPEN sme uplynulý víkend spoznali víťazky a víťazov. U žien sa z titulu tešili úradujúce majsterky SR z Partizánskeho, v kategórii Muži PRO to bolo po dramatickom finále Brno, ktoré zdolalo vo finále stáleho účastníka FRAM Floorball Team aj s množstvom súčasných alebo bývalých reprezentantov Slovenska. Mená ako Dominik Turek. Juraj Matejka alebo navrátilec Filip Čonka-Skyba boli parádnou ozdobou 6. ročníka SFC. 

Kategória Muži OPEN patrila tento rok francúzskemu tímu TIGERS. Rovnako ženská kategória priniesla prehliadku množstva slovenských reprezentantiek, ktoré sa tak výborne pripravili na blížiaci sa štart novej sezóny a na najdôležitejšiu časť tohto roka, ktorý zakončia na Majstrovstvách sveta v Singapure.  

Víťazky v kategórii Ženy - FBK Harvard Partizánske. FOTO: SFC/Floorball Frames

Víťazi v kategórii Muži PRO - Bulldogs Brno. FOTO: SFC2023/Floorball Frames

Víťazi v kategórii Muži OPEN - TIGERS. FOTO: SFC2023/Floorball Frames


Spokojnosť s celkovým priebehom turnaja potvrdil Roman Cíbik, ktorý organizuje tento turnaj spoločne s Lukášom Řezaninom - členom klubu 100 a Siene slávy Slovenského florbalu. 

"6. ročník môžeme zhodnotiť ako úspešný. Všetko myslím fungovalo presne tak, ako malo, od prvej minúty po poslednú, či už priamo v halách alebo mimo nich. Za to patrí veľká vďaka všetkým ľuďom z nášho organizačného tímu. Tento rok sme dostali veľa pozitívnej spätnej väzby či už priamo v halách alebo prostredníctvom sociálnych sietí a pevne verím, že všetky tímy si turnaj maximálne užili v každom smere a o rok sa v Bratislave stretneme opäť." 

Roman nám prezradil viac aj o ďalšom rozmere turnaja. "Slovak Floorball Cup je turnaj, ktorého zmysel je nielen šport ale aj prepojenie komunity florbalistov z rôznych krajín, zábavy a pomoci tým, ktorí to potrebujú. Okrem množstva kvalitných zápasov v každej z troch kategórii sme aj tento ročník pokračovali v charitatívnej časti a otvorili novú spoluprácu so Správcom zálohového systému."

Výbornú atmosféru turnaja doplnili okrem samotných účastníkov aj diváci, ktorí počas zápasov vytvárali výbornú atmosféru. "Zápasy vo všetkých 3 kategóriach priniesli skvelú florbalovú úroveň, z roka na rok vidieť, ako sa florbal herne vyvíja. Sme radi že si florbal prišlo pozrieť aj množstvo divákov, ktorí predviedli v niektorých zápasoch "zimomriavkové" povzbudzovanie svojich tímov."


Charitatívny rozmer podujatia

Slovak Floorball Cup nie je len o florbale alebo zábave ale aj o pomoci tým, ktorí to potrebujú. Vďaka štartovnému bolo možné podporiť a zlepšiť život dvom mladým ľuďom.

Viac prezradil Roman Cíbik. "Od roku 2019 sa na Slovak Floorball Cup-e snažíme každý rok aj o charitatívny rozmer. Ukázalo sa, že florbalisti sú ľudia s veľkým srdcom. V tomto roku sme v spolupráci s občianskym združením MAKO SK a Nadáciou Axis vytvorili charitatívny projekt v rámci ktorého sme venovali dvom mladým ľuďom prídavný motor k invalidnému vozíku a 12-dňový rehabilitačný pobyt v AXIS REHAB."

  

Mladý Alex odkázaný na vozíček. Jeden z dvoch mladých ľudí, ktorým pomohli organizátori, florbalisti, florbalistky v spolupráci s občianskym združením MAKO SK a Nadáciou Axis. 


A čo čaká organizátorov po turnaji a aké majú plány do ďalšieho roka? "Momentálne nás čaká "poturnajová" administratíva a v septembri sa pustíme do prípravy 7. ročníka. Snažíme sa každý jeden ročník vylepšovať všetko čo vylepšiť ide a prichádzať s novými aktivitami. Čo to však bude zatiaľ neprezradíme, určite sa však budú mať účastníci o rok na čo tešiť. :-)" uzavrel Roman Cíbik. 

Organizátorom a všetkým, ktorí sa podieľali na úspešnom priebehu 6. ročníka SFC prajeme veľa úspechov do ďalších rokov a tešíme sa na ďalšie prekvapenia, ktoré pripravia účastníkom a divákom. Zároveň im patrí veľká vďaka za profesionálne organizovanie najväčšieho medzinárodného turnaja na Slovensku s dlhodobou tradíciou. 

Všetko info a skvelé foto zo SFC nájdete na webe: https://www.slovakfloorballcup.sk/


Fotogaléria

Ďalšie články


Odoberajte newsletter