ŠK Lido Prírodovedec Bratislava – Tsunami Záhorská Bystrica 8:7 (4:2, 1:2, 3:3)
Góly: 1. Šablica Matúš (Nehila Peter), 8. Pagáč Ondrej (Nôta Lukáš), 10. Šablica Matúš (Pagáč Ondrej), 20. Kusenda Ondrej (Bachan Patrik), 30. Vico Michal (Paulikovič Patrik), 45. Nôta Lukáš (Kusenda Ondrej), 47. Gálet Jakub, 47. Nehila Peter (Nôta Lukáš) – 15. Kupec Martin (Banga Peter), 18. Pápay Alex (Šifra Michal), 21. Kovaľ Maroš (Hervay Adam), 24. Šifra Michal (Záhorský Adam), 49. Banga Peter (Pápay Alex), 50. Livař Matej, 54. Banga Peter (Kovaľ Maroš)
Reprízu minuloročného finále najvyššej súťaže si obe družstvá zopakovali dokonca aj na rovnakom mieste – športovej hale ŠPORT ARENA v Malackách. Ešte sa ani nestihli fanúšikovia oboch družstiev poriadne usadiť a o úvodný gól sa postaral Matúš Šablica z ŠK Lido. To ešte hráči Tsunami ani netušili, že v desiatej minúte budú prehrávať už 0:3... Do prvej sirény sa však stihli spamätať a znížili na 2:4. Druhú tretinu zvládli lepšie hostia a vyhrali ju 2:1, čiže Lido viedlo už len o jeden gól 5:4. Keď na svetelnej tabuli svietilo v 47. minúte 8:4 pre domáci tím, už málokto pochyboval, že by Lido mohlo prehrať. Majstri sú však odolným a skúseným družstvom a tromi gólmi vytvorili poriadnu drámu. V nej však tesné víťazstvo uhájili hráči Lida, ktorí sa tak udržali na čele extraligovej tabuľky a spolu s 1. FBC Trenčín odskočili svojim súperom.
Jakub Horecký, tréner ŠK Lido Prírodovedec Bratislava:
„Chcel by som vyzdvihnúť kvalitu súpera, ktorý je technicky aj kondične veľmi dobre pripravený aj keď sa nám podarilo ich zavrieť na polovici tak ako sme chceli. Dokázali však z toho vychádzať do nebezpečných protiútokov. Na druhej strane musím vyzdvihnúť aj kvalitu našich blokov a brejkov, ktoré rozhodli zápas, no mohli sme podať ešte o niečo lepší výkon.“
Alex Pápay, hráč Tsunami Záhorská Bystrica:
„Súper na nás vybalil kvalitnú hru a my sme začali nejako zaspato. Tri rýchle góly v našej sieti nás položili a nedokázali sme adekvátne zareagovať. Musíme zlepšiť bránenie v predbránkovom priestore, pretože po zbytočne inkasovaných góloch sa náskok súpera ťažko dobieha.“
FK Florko Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:11 (1:1, 3:4, 2:6)
Góly: 13. Pelegrin Patrik (Kátlovský Martin), 31. Pelegrin Patrik (Kátlovský Martin), 35. Jančok Jakub (Čekan Juraj), 39. Pelegrin Patrik (Andrejko Michal), 41. Blaško Jakub (Kátlovský Martin), 51. Pelegrin Patrik (Takáš Jakub) – 13. Matejička Jakub, 25. Zajac Samuel (Miške Michal), 28. Sabol Adam (Matejička Jakub), 38. Korček Michal (Miške Michal), 39. Cvacho Richard (Škvarna Jakub), 42. Miške Michal, 42. Škvarna Jakub (Gavlák Erik Peter), 46. Imrišík Lukáš (Korček Michal), 49. Šuška Ján (Škvarna Jakub), 53. Šuška Ján (Cvacho Richard), 59. Miške Michal
Súboj domáceho Florka proti žilinským „kobylkám“ sa začal opatrne. Úvodný gól, ale zároveň aj vyrovnávajúci padli rovnako v trinástej minúte. Dlho sa zdalo, že tento duel bude skúpy na góly a že budú dominovať brankári oboch tímov. Napokon sa prestrelka začala a bol z toho najvyšší počet gólov v zápasoch celého ôsmeho kola. Ešte po dvoch tretinách boli v hre o body oba celky, pretože Žilina viedla len 5:4. Rozhodujúci útok na víťazstvo zahájili hostia až v poslednej dvadsaťminútovke. Tú vyhrali vysoko 6:2 a celý zápas 11:6. Správnu streleckú florbalku si zobral do rúk hrajúci tréner a kapitán Florka Patrik Pelegrin, ktorý zavesil štyri góly.
Patrik Pelegrin, kapitán a hrajúci tréner FK Florko Košice:
„S papierovo silnejšími tímami nám v rozhodujúcich momentoch zápasov chýba koncentrácia, organizovanosť a individuálna zodpovednosť za výsledok a plnenie taktických pokynov. V najvyššej súťaži je potrebné sa sústrediť na všetky činnosti počas celého zápasu. Nie je ospravedlniteľné, že sme mladý tím, práve naopak. Chlapci dostali príležitosť, ktorú si určite vážia, no ja vyžadujem ešte väčšiu zodpovednosť za plnenie pokynov."
Michal Miške, kapitán FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina:
„Trochu dlhšie sme sa navzájom oťukávali a preto nepadalo spočiatku veľa gólov, no neskôr sa to rozbehlo. Mrzí nás, že sme dovolili po našom odskočení, aby sa Florko viackrát na nás dotiahlo. Našťastie sme dokázali potrestať niekoľko chýb domácich a my sme ich toľko nespravili, čiže sme splnili, čo sme chceli a vyhrali sme."
VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava – Snipers Bratislava 7:6 sn (1:4, 2:0, 3:2, 0:0)
Góly: 12. Schätzel Marek (Baksay Jakub), 24. Pollák Lukáš, 32. Baksay Jakub (Pollák Lukáš), 50. Lacko Ján (Pollák Lukáš), 53. Harbut Peter (Lupták Adam), 56. Bednárik Dominik (Pollák Lukáš), 65. Harbut Peter – 3. Ščasný Filip (Citovický Maxim), 5. Rak Dominic (Jáger Daniel), 9. Marioth Matej (Sedliak Matej), 14. Sedliak Matej (Filípek Dominik), 44. Rak Dominic (Ponomarenko Bohdan), 51. Sedliak Matej
Duel dvoch tabuľkových susedov z posledných priečok bol dramatický až do konca. Spočiatku to vyzeralo, že v bratislavskom derby budú úspešnejší hostia zo Snipers, ktorí boli efektívnejší v zakončení a prvú tretinu vyhrali 4:1. Hurikán sa však nechcel poddať a v pravý čas chlapci zabojovali. Počas prostrednej časti sa dvoma gólmi dostali späť do hry a v záverečnej tretine dokázali vyrovnať na 6:6. V následnom predĺžení sa strelci nepresadili a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Rozhodujúci premenil Peter Harbut z Hurikánu, ktorý si tak zapísal dva body do tabuľky.
Ján Purc, tréner VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava:
„Do duelu sme vstúpili zle. Inkasovali sme tri góly možno zo štyroch striel. Oproti minulému víkendu sme nepodali optimálny výkon. Ja osobne nemám dobrý pocit z dnešného zápasu ani dosiahnutého výsledku a myslím si, že to z našej strany malo a mohlo byť lepšie. Máme však dva body, ktoré nás tešia a ideme ďalej.“
Lukáš Pollák, najlepší hráč VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava:
„Mali sme náročný vstup do zápasu, pretože sme inkasovali lacné a rýchle góly. Stálo nás veľa síl dobiehať toto manko, no našťastie sa nám to podarilo dotiahnuť aspoň na remízu. V nájazdoch sa šťastie priklonilo na našu stranu, čo nás samozrejme potešilo.“
Tomáš Chvála, tréner Snipers Bratislava:
„Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom ste ani raz neprehrávali, viackrát viedli o dva či tri góly a napriek tomu ho napokon prehráte... Prvú tretinu sme odohrali výborne, no tam to, žiaľ, skončilo. Od druhej tretiny bolo vidieť, že Hurikán viac túžil po bodoch, pridal v nasadení aj odhodlaní, a práve to podľa mňa rozhodlo. Toto je náš dlhodobý problém, na ktorom často stroskotávame.“
FaBK ATU Košice – FBK Nižná 10:6 (3:0, 2:2, 5:4)
Góly: 7. Navrátil Kamil, 13. Navrátil Kamil (Olekšák Daniel), 16. Šima Marko (Valent Matej), 22. Kubík Richard (Kročko Michal), 26. Bezeg Tomáš (Kubík Richard), 41. Bezeg Peter (Bezeg Tomáš), 44. Šima Marko (Olekšák Daniel), 47. Bezeg Peter (Kročko Michal), 58. Kročko Michal, 60. Bezeg Peter (Kubík Richard) – 24. Latka Martin (Widurski Lukasz), 35. Reguly Tomáš (Latka Martin), 48. Laštík Lukáš (Reguly Tomáš), 53. Widurski Lukasz (Laštík Lukáš), 59. Laštík Lukáš (Mačňák Marián), 60. Reguly Tomáš (Latka Martin)
Oravčania cestovali do metropoly Východu s nádejou, že chcú konečne prerušiť trojzápasovú šnúru prehier, no nezačali dobre. Prvá tretina patrila domácemu ATU, ktoré strelilo tri góly čím si hostia sťažili situáciu. Domáci si vytvorený trojgólový náskok postrážili aj počas druhej časti a do šatní odchádzali za priaznivého stavu 5:2. V poslednom dejstve sa strhla gólová smršť, keď počas dvadsiatich minút padlo až deväť gólov. Košičania však strelili o jeden viac než Nižná a tak majú po konečnom víťazstve 10:6 dôvod na radosť. Hetrik sa podaril vsietiť domácemu Petrovi Bezegovi.
DTF team Detva Joxers – 1. FBC Trenčín 5:10 (3:4, 1:3, 1:3)
Góly: 11. Kucej Jaroslav (Púpala Tomáš), 14. Púpala Tomáš (Úporský Damián), 18. Strelec Andrej (Kamenský František), 25. Patráš Jozef (Masár Peter), 60. Kamenský František (Strelec Andrej) – 1. Kvasnica Tomáš (Košinár Filip), 8. Habánek Boris (Krajčovič Tomáš), 18. Amrich Michal (Kvasnica Tomáš), 19. Kvasnica Tomáš (Amrich Michal), 23. Amrich Michal (Rendl Andrej), 32. Kvasnica Tomáš, 35. Kvasnica Tomáš (Hatala Šimon), 46. Amrich Michal (Rendl Andrej), 52. Masár Šimon (Amrich Michal), 58. Bulejčík Tomáš (Amrich Michal)
Nováčika z Detvy čakal náročný duel, čo sa od úvodných minút aj potvrdilo. Trenčanov už v prvej minúte dostal do vedenia Tomáš Kvasnica a po ňom skóre navýšil Boris Habánek. Domáci sa ale nevzdávali a do prvej prestávky odohrali s 1. FBC vyrovnanú partiu. V druhej časti sa lámal chlieb a hosťom sa podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov. Svoju dominanciu potvrdili aj v záverečnej časti a pod hrad Matúša Čáka si napokon po víťazstve 10:5 odniesli všetky tri body. Svojim výkonom a najmä produktivitou zaujala dvojica Michal Amrich a Tomáš Kvasnica. Prvý menovaný zaznamenal sedem bodov za hetrik a štyri asistencie a Kvasnica vsietil štyri presné zásahy a na piaty asistoval.
FBK AS Trenčín – TEMPISH CAPITOL Floorball Club 5:6 pp (3:2, 0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 3. Malík Matúš, 8. Oriešek Marek, 14. Oriešek Marek (Malík Matúš), 51. Malík Matúš (Oriešek Marek), 57. Vojtek Erik – 8. Ujhelyi Dávid (Lazor Alex), 20. Dluhoš Richard (Bujaki Martin), 39. Pavlák Matej, 39. Bujaki Martin (Poliak Matúš), 45. Dluhoš Richard, 62. Dluhoš Richard (Hurajt Samuel)
Najmenej gólov spomedzi všetkých zápasov ôsmeho kola videli fanúšikovia v Trenčíne. Domáce AS hostilo na svojom ihrisku bratislavský Capitol. Obe družstvá nemajú ideálny štart do sezóny, no hráči AS si v predošlom kole spravili po víťazstve 4:3 nad Nižnou chuť na ďalšie body. Duel rozbehli dobre a dokonca vyhrali prvú tretinu 3:2. Capitol však v druhom dejstve otočil na 3:4. Dráma pokračovala aj napriek tomu,k že hostia vyhrávali už o dva góly. Trenčania zabojovali a presné trefy Matúša Malíka s Erikom Vojtekom dostali súboj do predĺženia. Hostia sa prebrali a víťazstvo za dva body pre nich vybojoval Richard Dluhoš, ktorý strelil hetrik.
Michal Amrich (1. FBC Trenčín)
V súboji s nováčikom z Detvy strelil hetrik a na štyri góly prihral, čiže sa aktívne pričinil o nadpolovičnú väčšinu gólov svojho družstva, ktoré bez väčších problémov na Podpoľaní zvíťazilo.
Michal Amrich - 1. FBC Trenčín, Zdroj: Michal Tarabík/Floorball Frames
Patrik Pelegrin (FK Florko Košice)
Hrajúci tréner a kapitán družstva FK Florko Košice bol oporou tímu a bol príkladom pre mladších hráčov, ktorí v domácom súboji proti žilinským „kobylkám“ nezabrali podľa predstáv skúsenejších hráčov. Pelegrin strelil štyri góly zo šiestich, no Florko inkasovalo až jedenásť čo na body nestačilo.

Patrik Pelegrin - FK Florko Košice, Zdroj: Michal Tarabík/Floorball Frames
Sledujte naše sociálne siete a zapojte sa hlasovania o titul postavy ôsmeho kola.
Našli ste v článku chybu alebo máte nápad na zaujímavý obsah? Napíšte nám e-mail na redakcia@szfb.sk
| Základná časť | Z | B | |
|---|---|---|---|
| 1 |
ŠK Lido Prírodovedec Bratislava
|
8 | 23 |
| 2 |
1. FBC Trenčín
|
8 | 22 |
| 3 |
Tsunami Záhorská Bystrica
|
8 | 19 |
| 4 |
|
8 | 17 |
| 5 |
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina
|
8 | 15 |
| 6 |
FK Florko Košice
|
8 | 12 |
| 7 |
FBK Nižná
|
8 | 8 |
| 8 |
TEMPISH CAPITOL Floorball Club
|
8 | 7 |
| 9 |
DTF team Detva Joxers
|
8 | 7 |
| 10 |
Florbalový klub AS Trenčín
|
8 | 7 |
| 11 |
Snipers Bratislava
|
8 | 4 |
| 12 |
VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava
|
8 | 3 |