V zelených okresoch od zajtra nepotrebujú športovci a organizátori do 100 osôb test

Pokiaľ budú okresy a zatiaľ je celé Slovensko v zelenej farbe, nepotrebujú od zajtra športovci a osoby zabezpečujúce organizáciu a chod hromadného podujatia do limitu 100 osôb negatívny výsledok testu.

 

VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa dopĺňa vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 233/2021 V. v. SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí

 

Prehľad zmien: U športovcov a osôb zabezpečujúcich organizáciu a chod hromadného podujatia do limitu 100 osôb v zelených okresoch (stupeň Monitoring) nemusí byť od soboty 31. júla 2021 podmienená účasť na športovej súťaži negatívnym výsledkom testu.

 

V žltých a horších okresoch sú pre športové podujatia zastrešené športovými zväzmi ponechané podmienky ako doteraz, teda platí povinnosť pravidelného testovania hráčov a osôb zabezpečujúcich organizáciu a chod hromadného podujatia. V žltých a horších okresoch nemusia podstupovať testovanie na COVID-19 tí, ktorí spĺňajú definíciu plne zaočkovanej osoby alebo sú do 180 dní po prekonaní ochorenia či osoby do 12 rokov.

 

Zmena bola odsúhlasená na rokovaní členov odborného konzília, za účasti štátneho tajomníka ministerstva školstva Ivana Husára a poverených osôb z Úradu verejného zdravotníctva SR.


Ďalšie články


Odoberajte newsletter