Vianočný turnaj veľkých aj malých hviezd

Dva dni pred Silvestrom sa v Košiciach odohral 6. ročník Vianočného turnaja. Tradičné podujatie bolo vyvrcholením roku 2018, v ktorom Cassovia Floorball zorganizoval sedem turnajov. Na nich sa celkovo zúčastnilo 118 družstiev a odohralo sa 260 zápasov. Počas celého roky si na podujatiach Cassovia Floorball zahrali nielen kluby zo Slovenska, ale aj z Poľska, Ukrajiny, či dokonca aj reprezentácia Maďarska.

 

Vianočný turnaj k týmto štatistikám prispel výraznou mierou. V štyroch kategóriách odohralo neuveriteľných 35 družstiev dovedna 76 zápasov. To bolo možné najmä vďaka maximálnemu využitiu plochy Hádzanárskej haly Slavomíra Šípoša, na ktorom organizátori postavili až tri ihriská. „Bolo náročné to organizačne zvládnuť, no zdarný priebeh sa podaril aj vďaka dobrovoľníkom z radov mladých florbalistov a florbalistiek Žltého Snehu Košice, ktorí zvládli všetky zverené úlohy na jednotku. Vďaka patrí aj rozhodcom, ktorí odpískali celý turnaj bez vážnejších námietok zo strany hráčov a zúčastnených družstiev,“ povedal organizátor podujatia Milko Slávik.

 

Najsledovanejšou kategóriou turnaja boli jednoznačne muži. Medzi favoritov patril hviezdami poľskej reprezentácie nabitý Nowy Targ, taktiež Buda Team s Michalom Dudovičom a Ladislavom Gálom, tradične silný Klátov s Filipom Čonkom-Skybom ale aj dve družstvá Maskantje, ktoré zbierajú medaily na medzinárodných podujatiach. Do semifinále sa podarilo postúpiť obom družstvám Maskantje, ktoré postúpili aj do finále. Zápas o tretie miesto lepšie zvládol Klátov, ktorý porazil výber košických veteránov Technic Košice. Elitný výber Romana Kozeja Maskantje potvrdzuje dlhodobú dominanciu na košických Vianočných turnajoch, kedy už druhý krát sa odohralo finále medzi „áčkom” a „béčkom”, ktoré lepšie zvládlo „áčko” s kapitánom Marekom Pázsiczkým.

 

Oproti predchádzajúcim ročníkom boli oživením turnaja aj detské kategórie prípravkárov (do 10 rokov), žiakov (do 15 rokov) a žien. Najmladšiu kategóriu ovládli ATU Draci, strieborné medaily si odniesli chlapci Žltého Snehu a bronz výber z mladšej prípravky ATU. Na štvrtom mieste sa umiestnili dievčatá Žltého Snehu Košice, ktoré sú na Slovensku po Nemšovej druhým čisto dievčenským družstvom v tejto najmladšej vekovej kategórii. Ďalšie dievčatá v kategórii do 10 rokov tak spravili prvý krok do florbalového sveta, ktorý v tomto veku patrí zatiaľ iba chlapcom. Skupinu žiakov, rovnako ako mužov, ovládlo Maskantje U15, ktorí si poradili s druhým Žltým Snehom aj tretím družstvom Young Arrows zo Spišskej Novej Vsi.

 

Až desať družstiev sa predstavilo v kategórii žien. Tú s prehľadom vyhrali extraligistky z Prešova, ktoré si poradili s košicko-spišskonovoveským výberom Baby Sharks. Bronzové medaily si zobral západoslovenský výber Kurací do placky, ktorý si v zápase o tretie miesto poradil s ambicióznym klubom zo Starej Ľubovne. V skupinových bojoch sa odohralo aj mestské derby medzi Žltým Snehom Košice a výberom Cassovia Velesis v dresoch Hot Flash. Hot Flash zvládol odvetu zo septembrového MS Cupu, kedy žiačky zdolali účastníčky prvej ženskej ligy a vzájomný duel vyhral, čím vyrovnal zápasovú bilanciu na 1:1.

 

Turnaj sa uskutočnil pod záštitou a podporou starostu mestskej časti Košice - Západ Marcela Vrchotu, ktorý povedal: „Som veľmi rád, že som mohol podporiť najväčší florbalový turnaj na východnom Slovensku. Bolo zaujímavé naživo vidieť zápasy slovenských reprezentantov, keďže sám si občas rád zahrám florbal.“


Ďalšie články


Odoberajte newsletter