VIDEO: Hodnotenie MS junioriek trénerom Dušanom Ďuríčkom

Slovenské juniorky obhájili na Majstrovstvách sveta vo Fínsku 5. miesto. V štyroch zápasoch dokázali vyhrať dvakrát a splnili tak stanovený cieľ. K historickému prieniku medzi TOP4 im chýbala vyššia efektivita v zápase proti Švajčiarkam, ktoré napokon obsadili 4. miesto po prehre v zápase o bronz proti Česku 

Naše juniorky začali turnaj vysokou prehrou 1:16 práve proti Česku, ktoré si po sklamaní zo semifinálovej prehry napravilo chuť a oslavuje bronz. Druhý zápas bol pre dosiahnutie stanoveného cieľa najdôležitejší a Slovenky ho proti Lotyšsku zvládli, keď vyhrali 8:3. Premiérové góly na MS strelili v tomto zápase hneď tri hráčky - Aneta Mária Petríková, Alexandra Kopčeková a Ema Varošová. V poslednom zápase skupiny A chceli zverenky Dušana Ďuríčka potrápiť Švajčiarsko, čo sa im podarilo ale kabína vedela, že výsledok mohol byť lepší. Švajčiarky potrestali chyby a naše dievčatá nedokázali využiť viaceré gólové príležitosti. Po prehre 2:5 sa koncentrácia už naplno presunula na zápas o 5. miesto, ktorý priniesol veľkú drámu. Napriek tomu, že slovenský tím viedol v prvej tretine už 5:0 napokon musel o výhre rozhodnúť až v závere duelu. Po výhre 9:8 tak mohol celý tím oslavovať výhru v záverečnom zápase šampionátu. 

Najproduktívnejšou hráčkou slovenského výberu sa stala Lenka Červená, pre ktorú to boli druhé juniorské MS. V štyroch zápasoch nazbierala 8 bodov za 5 gólov a tri asistencie. Cenu Fair Floorball Player, ktorú IFF udeľuje od minuloročného svetového šampionátu juniorov v Dánsku získala kapitánka Hanka Vendžúrová. Cena je určená pre hráčku, ktorá najlepšie reprezentuje hodnoty fair-play na ihrisku ale aj mimo neho. 

Po zápasoch boli ako najlepšie hráčky postupne ocenené Veronika Tvrdá (vs Česko), Lenka Červená (vs Lotyšsko), Klaudia Chúpeková (vs Švajčiarsko) a Nikol Drábeková (vs Poľsko). 

Skončené MS junioriek ukázali trénerom, aké majú hráčky rezervy a na čom musia zapracovať. Aktuálny cyklus tak vyvrcholil piatym miestom a pre väčšinu kádra to bola prvá skúsenosť s najvyšším svetovým fórom. Viaceré hráčky ukázali potenciál a tréneri sa o ne budú môcť oprieť aj v budúcnosti. 

Spoločná fotka s fanúšikmi zo Slovenska a juniorkami z Austrálie, ktoré podporovali náš tím počas celých MS. FOTO: IFF


Pozrite si celé hodnotenie šampionátu od trénera Dušana Ďuríčka.


Ďakujeme za podporu a priazeň počas celých MS junioriek v Lahti. Sledujte nás aj naďalej. 

FOTO: IFF Odoberajte newsletter