VŠETKY ZÁPASY EXTRALIGY MUŽOV VYSIELAME LIVE – SLEDUJTE PLATFORMU HUSTE TV!

Dlho pripravované sa konečne rozbieha. Najvyššia súťaž mužov – extraliga, od zajtra začína novú sezónu 2021/22. Každý jeden duel nového ročníka budete môcť sledovať LIVE na Huste TV a čaká nás ešte viacero prekvapení! Šesť stretnutí úvodného kola nám ponúkne pikantné súboje a o úvodné buly sezóny sa postarajú v Košiciach, kde ATU privíta žilinské „kobylky.“

 

V úvodnom dueli košického ATU s Grasshoppers Žilina sa na lavičke domáceho tímu prestaví nový tréner, ktorým je reprezentačný kouč juniorov Slovenska Marek Onderko. Nahradil Petra Vrbu, ktorý odchádza do Fínska. „K prvému zápasu je pre mňa veľmi ťažké sa vyjadriť, nakoľko som povedal, že sa ku tímu pripojím až po MS juniorov, teda okrem prípravného zápasu proti juniorom Slovenska, čiže som nemal možnosť vidieť tím. Ponuka spolupráce s ATU prišla už počas minulého roka, kedy som ju odmietol, pretože som sa chcel naplno venovať reprezentácii. Teraz som však uvažoval, čo ďalej a mal som dosť dlhé debaty s Peťom Vrbom. Potom som sa ozval pánovi Dudovičovi, dali sme si obaja čas na premyslenie. Pôvodne som mal byť na lavičke juniorov a mužský tom by viedol Peter Vrba s Lukášom Řezaninom. Peťo sa však rozhodol pre ponuku zo zahraničia a tak sa začali debaty, ako ďalej s mužským tímom. Dohodli sme sa, že teda povediem mužský tím miesto juniorského, aj keď tieto dve kategórie sú úzko späté, takže sa to nedá úplne oddeliť. Navyše dôvod, prečo som sa rozhodol prijať ponuku, je fakt, že si chcem vyskúšať prácu s trénermi, nastaviť nejakú filozofiu práce a posunúť tak športový klub dopredu,“ prezradil Marek Onderko, novú tréner FaBK ATU Košice.

 

Poslední víťazi kompletne dohratej sezóny FBK AS Trenčín cestuje v nedeľu do Záhorskej Bystrice a ich súperom bude ŠK Lido Prírodovedec. „Prípravu sme mali výhradne v hale, všetci sme sa tešili hlavne na florbalky po dlhej dobe bez florbalu. Som však nadmieru spokojný, zapojili sme do procesu veľa mladých hráčov a odohrali množstvo prípravných zápasov. Presne, ako som si to predstavoval. Štart do sezóny je vždy veľmi dôležitý, hlavne kvôli psychike a nastavení mentality hráčov. Budeme robiť všetko pre to, aby sme vykročili tou víťaznou nohou a Lido na ich domácom ihrisku zdolali,“ povedal hrajúci tréner FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Do metropoly Východu vycestujú aj hráči z Oravy. „Florkáči“ nabudení nedávnym triumfom v Pohári SZFB si na Nižnú, ktorá vždy bola nebezpečným a nevyspytateľným družstvom, trúfajú. „Myslím, že tím je dobre poskladaný. Chýbať budú Hrabčák, ktorý prestúpil do FbŠ Bohemians a Grich, ktorý je v Otrokoviciach. Bude ich náročné nahradiť, ale tlačia sa do zostavy mladí hráči. Šancu určite dostanú a je na nich ako s ňou naložila. Generačná výmena nie je dramatická, všetko do seba zapadá a tak obavy o sezónu mať nemusíme. Ak vydrží pandemická situácia, chceme bojovať o medailu,“ hovorí kouč FK Florko Košice Pavol Blaško.

 

V hlavnom meste sa bude hrať aj zajtra. Hráči Snipers zvedú náročný súboj o body proti 1. FBC Florbal Trenčín. Zaujímavý môže byť aj súboj nováčikov, ktorý sa odohrá v Dubnici nad Váhom. Victory Stars sa pokúsi o historicky prvé body v extralige proti Žltému Snehu Košice. Tsunami Záhorská Bystrica si na zápas vycestuje až do Prešova. 

 

Podrobný program zápasov prvého kola nájdete TU


Ďalšie články


Odoberajte newsletter