Vymenená Detva uspela v Bratislave a zdolala Snipers v predĺžení

Poučení zo včerajších chýb sa dnes Podpoľanci pustili do súboja s extraligovým Snipers ako vymenení. Boli pozornejší v obrane a taktiež efektívne využili svoje šance. Vyrovnaný a dramatický duel o extraligu dospel do predĺženia a v ňom sa tešili hráči z Detvy, ktorí zvíťazili 5:4 a vyrovnali stav série na 1:1.

Hráči z Detvy boli odhodlaní odohrať lepší zápas ako včera, no úvod a nástup súpera si nepostrážili. Počas prvej minúty totiž „lovili“ loptičku zo siete po strele Michala Šifru. Obrana Snipers počas ôsmej minúty trochu zaspala, čo využil na vyrovnanie Jaroslav Kucej. Hostia začali postupne „vystrkovať rožky“ a to sa im po rýchlom protiútoku a presnom zakončení Martina Lauka vypomstilo. Detva ale zistila, že musí byť aj naďalej aktívna a po necelej minúte vyrovnal na 2:2 Daniel Sabo. Po prvý raz sa Detva dostala v sérii do vedenia, ktoré zabezpečil Richard Míšek. Bratislavčania razom nevedeli kam skôr skočiť. Zbytočné vylúčenie Detvy za nedovolenú vzdialenosť Snipers okamžite potrestal vyrovnávajúcim gólom Oleksander Nikulin.

Odhodlaní Podpoľanci sa začali viac sústrediť na hru a to im prinieslo štvrtý gól, ktorý strelil Vladimír Kulich. Snajpri zostali na niekoľko minút zaskočení, čo vyhovovalo hráčom Detvy. Vysunutá zóna hostí robila Bratislavčanom v rozohrávke značné problémy. V záverečných minútach doslova „horelo pod zadkom“ hráčom Snipers navyše dostali hostia výhodu presilovej hry, ktorej polovicu si preniesli do tretej tretiny. Do šatní tak po druhom dejstve odchádzali spokojnejší florbalisti z Detvy.

S pribúdajúcim časom sa chlapcom z hlavného mesta lepila smola na päty a brankár Detvy Marián Schmidt zatiahol na svojej bránke roletu. V polovici záverečnej tretiny sa začalo na oboch stranách iskriť a prišli aj vylúčenia. Stále však platilo, že góly nepadali. Útočný faul Lauka rozhodcovia ocenili dvojminútovým trestom, no opäť bez gólového efektu. Śtyri minúty pred koncom riadneho hracieho času to prišlo. Na 4:4 vyrovnal Nikulin a išlo sa od začiatku. Súboj dospel do predĺženia a v ňom prišiel rozhodujúci zásah Detvy. Víťazný gól zaznamenal Ivan Zorvan a vyrovnal tak stav série, ktorá sa sťahuje do Badína, na 1:1.

Michal Bujna (hráč EXEL Snipers Bratislava): „Myslím si, že tento zápas sme úplne podcenili a psychicky nezvládli. Podali sme otrasný výkon a každý z nás hral pod svoje možnosti. Nehrali sme to, čo sme mali. Bola to tragédia...“

Ivan Zorvan (hráč DTF team Detva Joxers): „Vyhrali sme, takže vládne veľká spokojnosť v tíme. Porazili sme extraligistov. Sú to neopísateľné pocity. Dokonca sa mi podarilo streliť víťazný gól čiže o to krajšia udalosť. Povedali sme si, že musíme viac dostupovať hráčov a brániť. Výborne nás podržal brankár. Prišli sme si po víťazstvo a to sa nám aj podarilo.“

Jaroslav Kucej (DTF team Detva Joxers): „Dnes to bol úplne iný zápas oproti včerajšku. Boli sme rýchlejší na lopte, mali sme viac striel a celkovo sme sa viac snažili. Bol z nás úplne iný tím. Pravdepodobne nám pomohla včerajšia regenerácia.“

EXEL Snipers Bratislava – DTF team Detva Joxers 4:5 pp (3:3, 0:1, 1:0, 0:1), stav série: 1:1