Warriors Florbal Klub z projektu Objav florbal a jeho strieborná cesta na MSR starších žiakov

Sila komunity, tímu a florbalovej rodiny vie dokázať skutočne veľa. Na ihrisku ale aj mimo neho.

Komunitný projekt Objav florbal vznikol v roku 2017 a jeho hlavným cieľom je trénovať deti a mládež tak, aby mali z tréningov radosť a rozvíjali naplno svoj potenciál 

Na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov to klub z hlavného mesta - Warriors Florbal Klub, dotiahol až do finále. Po druhom mieste v regionálnej súťaži tak prišiel ďalši veľký úspech pre celý komunitný projekt. Tri dni plné florbalu, ktoré boli počas predľženého víkendu od 31. mája do 2. júna vrcholom sezóny pre kategóriu starších žiakov, priniesla množstvo zaujímavých zápasov a príbehy radosti, úspechu ale aj sklamania z prehier. 

Titul dokázal obhájiť domáci AS Trenčín a vo finále proti nemu stáli hráči spomínaného Warriors Florbal Klub. Cesta k striebru bola plná napínavých zápasov. V skupine A zvládli "warriori" úvodný duel proti Michalovciam a následne prehrali proti neskroším víťazom AS Trenčín červení. Vo štvrťfinále prišla tesná výhra proti Harvard Partizánske, ktoré napokon pre Warriors rozhodlo premenené trestné strieľanie z 29. minúty. 

Radosť hráčov Warriors Florbal Klub po postupe do semifinále MSR. FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames


Ešte väčšia dráma prišla na rad v semifinále proti ATU Košice, ktoré vyhrávalo 2:1 ale napokon odchádzalo sklamané. Zápas dospel až do samostatných nájazdov a v nich boli napokon úspešnejší hráči Warriors. Finále prinieslo výhru a obhajobu titulu pre AS Trenčín. Chvíľkové sklamanie z prehry pre Warriors ale vystriedala radosť z krásneho úspechu a striebra. Z druhého miesta sa medzi prevahou chlapcov vo svojom tíme tešila aj Zoya Žilavá, ktorá podávala počas celého turnaja, rovnako ako aj ďalšie dievčatá na turnaji, výborné výkony. 


Turnaj nám z pohľadu Warriors zhodnotil tréner starších žiakov - Tomáš Bálint.

"Ďakujeme za možnosť vyjadriť sa k majstrovstvám Slovenska. Boli to úžasné tri dni, ktoré sme si veľmi užili. Cesta, ktorú sme začali v roku 2017, kedy vznikol tento náš komunitný projekt, sa ukázala ako správna a vyvrcholila v správny čas. Vychovávame mladých ľudí k tomu, aby sa učili odovzdať to dobré z nich svojmu okoliu, to je kľúčom našej koncepcie, ktorá nakoniec priniesla aj výsledok. Áno, druhé miesto, medaila, má pre nás veľkú hodnotu, práve preto, že sme sa, a to aj v našich radoch, presvedčili o tom, že nie je nevyhnutne potrebné hrať na výsledok, mať očakávanie pred zápasmi, ale sústrediť sa každý na seba práve teraz, nebáť sa robiť chyby, ale poučiť sa z nich.

Zojka a chalani bojovali na ihrisku so srdcom, koncentrovane a sústredili sa na seba, na svoje zručnosti za čo sa im chceme poďakovať a prajeme im, aby si túto odmenu užili naplno ale nie naposledy. Veľmi nám na ihrisku pomohli aj naši rodičia, vytvorili neskutočnú atmosféru, hnali nás každú sekundu počas víkendu a ukázali aká sme silná komunita, v ktorej sa oplatí byť súčasťou. No a najväčšia pochvala patrí trénerom, Tomášovi a Ondrovi, ktorí viedli tím ako skúsení kauči, verili v klubové hodnoty a podporili hráčov v ťažkých momentoch nielen počas majstrovstiev Slovenska."


Projektu Objav florbal a tímu Warriors Florbal Klub držíme na ich florbalovej ceste palce a rovnako všetkým klubom a projektom, ktoré vytvárajú podmienky pre rozvoj a rast florbalových talentov po celom Slovensku. Spolu tvoríme jednu veľkú florbalovú rodinu. Ďakujeme. Odoberajte newsletter